Nie-Zwykłe Rodziny: Pocztówka Nadziei

specialfamiliescards

Z radością informujemy, że z dniem 26 maja 2013 roku Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian" przystąpiło do drugiej edycji międzynarodowej akcji "Nie-Zwykłe Rodziny: Pocztówka Nadziei", o której celach piszemy poniżej. Proszę, zapoznajcie się z nimi i podajcie dalej!

Jedna na sześć par dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dziecka w sposób naturalny. Mimo to próbuje, pokonuje ból emocjonalny, fizyczny, poddaje się licznym badaniom, doświadcza momentów nadziei i jej utraty. I właśnie dlatego, jako bezcenne przesłanie nadziei, pojawia się nasza akcja Pocztówka Nadziei - Nie-Zwykłe Rodziny.

  • Jeśli sami doświadczyliście problemu niepłodności, zapraszamy do przesyłania nam Waszej historii.
  • Jeśli korzystaliście z technik wspomaganego rozrodu, od indukcji owulacji poprzez inseminację do IVF albo ICSI, Wasza historia (anonimowa albo imienna) będzie promykiem nadziei dla tych, którzy wciąż walczą.
  • Jeżeli udało się Wam zajść naturalnie w ciążę w wyniku leczenia albo po latach prób, jesteście także Nie-Zwykłą Rodziną.
  • Jeżeli Wasza rodzina wymagała dawstwa komórek albo adopcji, proszę, podzielcie się z nami Waszą historią.
  • Jeżeli zdecydowaliście się nie podejmować leczenia i innych sposobów aby zostać rodzicami, albo leczenie okazało się być nieskuteczne i zdecydowaliście się na świadomą bezdzietność, proszę prześlijcie nam historię Waszej miłości, Waszej radości. Naprawdę jej potrzebujemy.

 

Wszystko co musicie zrobić to kliknąć w ten obrazek , który przekieruje Was na stronę akcji, a potem podążajcie za podaną instrukcją.

Proszę poinformujcie też Waszych przyjaciół o Akcji Nie-Zwykłe Rodziny. Nigdy nie wiadomo jak wiele to może zdziałać.

Wasze,
Fertility Europe

Ps. Fertility Europe, Organizator Akcji Nie-Zwykłe Rodziny, jest niezależną organizacją skupiające Europejskie stowarzyszenia, które zajmują się niepłodnością i udzielają pomocy i wsparcia tym, którzy borykają się z problemami w naturalnym poczęciu. Jej członkowie, czyli organizacje lokalne, są Waszym regionalnym partnerem i do nich należy się zwracać jeśli potrzebujecie dalszych informacji lub wsparcia.

 

Zobacz galerie Pocztówek Nadziei z Polski!


 

 

 

 

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania:

Jaki jest cel tej akcji?

Danie nadziei tym, którzy aktualnie walczą o rodzinę. Ale też zwiększenie świadomości istnienia problemu płodności/niepłodności, różnych metod leczenia, a także różnych sposobów posiadania rodziny, wliczając w to także świadome zdecydowanie się na bezdzietność. Wreszcie zwiększenie świadomości, że organizacje pacjenckie mogą być pomocne na przeróżne sposoby.

Co dzieje się z Pocztówkami?

Pojawią się w Galerii Narodowej, a niektóre z nich zostaną przedstawione na dorocznym kongresie ESHRE (Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Reprodukcji i Embriologii) na specjalnej Ścianie Nadziei w Sztokholmie w lipcu 2011.

Jak długo Akcja będzie trwała?

Do końca stycznia 2014

Czy mogę pozostać anonimowy?

Tak, podążaj tylko za instrukcją. Użyj rozmazanego zdjęcia, obrazka rodziny albo odcisku dłoni, a zamiast imienia i nazwiska podpisz się nickiem. Najważniejszą częścią Pocztówki jest Wasza prawdziwa historia.
Aczkolwiek największą moc mają historię z prawdziwymi fotografiami.
Inną opcją niepojawienia się w Galerii Narodowej jest kliknięcie wersji międzynarodowej i napisanie historii w języku angielskim.