Autor:

MalaMi87

Data publikacji:

25.11.2016

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Puszka Pandory

Życie może być takie łatwe. Wypierasz z głowy złe myśli, a z duszy złe uczucia. Zapominasz, że jesteś nieplodna, nie myślisz. Stawiasz sobie nowe cele: dieta, nauka języka, fitness i nie masz już czasu na uzalanie się nad sobą. Spędzasz czas w pracy na rozmowach o szminkach, sukienkach, filmach, książkach.
Idziesz do lekarza i otwiera się puszka pandory. Całe zło uderza Cię w twarz z potrójną siłą. Wychodzisz z gabinetu i wydaje ci się, że nikt cie nie lubi, że wszyscy ci tylko dokuczaja i robią na złość. A jeśli nie, to gadają o nieistotnych pierdolach. Ich problemem jest jaki zrobić sobie kolczyk, a nie umierajaca matka, chory pies i niepłodność. Zdajesz sobie sprawe z tego, że niezależnie od wybranej decyzji, zostaniesz potępiona. Jesteś za młoda na adopcje i zbyt chora żeby mieć biologiczne dziecko. Dzisiaj świat jest dla mnie piekłem.

Komentarze

 • avatar
  sroczki25

  25/11/2016 - 12:11

  Świat nie jest piekłem, to rzeczywistość wokół jest nim. Przyjdzie czas na lepszą rzeczywistość i lepszy świat wokół ciebie. Teraz na pewno ciężko Ci w to uwierzyć ale zawsze po burzy wychodzi słońce, tylko czasami trzeba na nie dłużej zaczekać... Jestem z tobą bo przez taką długą burzę sama przechodziłam, a widoków na słońce nie było. Ale ono wyszło wbrew wszystkiemu i wszystkim, wyszło i świeci czasami zachodząc za chmurkę...

  AS
 • karnataka

  27/11/2016 - 16:11

  Za młoda na adopcje? A czy kiedykolwiek będziemy wystarczająco dorośli/dojrzali? Jestem Twoim rocznikiem, nie uważam, że za młoda na adopcje komórki. Po prostu dotarło do mnie, że aby spełnic sie jako mama, nie moge czekac aż cudownie moje własne komórki ozdrowieją (cokolwiek może to znaczyc). W tym całym "nieszczesciu" potrzebujesz wsparcia drugiej połówki, tak jak ja go potrzebowałam. Podczas 4ivf wsparcie mojego emka ograniczało sie do minimum, przez co wpadałam w głebsza depresje. A gdy pojawił sie temat dawstwa - był obok i to dzieki niemu podjełam te decyzje, a teraz czekamy na dwa bączki.

  4 IVF, 3 transfery, 2 cb :(
  06.16 2 2dniowe maluszki - 9dpt :testI: ,10dpt(84),12dpt(271),14 dpt(686),20 dpt(8286),29dpt dwa :love: :love:
  6.02.17 38tc :bobas: :bobas:
  5.03.18 :testI: :opad:
  19.03.18 DWA :opad: -> dwie dziewuszki -> TP