Autor:

MalaMi87

Data publikacji:

30.05.2016

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

porozmawiajmy o bólu

Temat zazwyczaj pomijany na forum. Jak silny ból fizyczny wiąże się z niepłodnością? Ból przy badaniu hsg, przy scratchingu, ból przy zakładaniu cewnika/wziernika, ból kiedy nas rozciągają i naciągają w czasie usg... Ból głowy, zawroty głowy, uderzenia gorąca i zimna w trakcie stymulacji, bóle jajników przy hiperstymulacji, chodzenie okrakiem po punkcji, tysiące zastrzyków w brzuch i nieustanne pobieranie krwi. Człowiek wygląda jakby sobie dawał w żyłę przy każdej sposobności. Jak tu ubrać krótki rękaw w upale?? Nadprogramowe kilogramy, puchnięcie nóg w kostkach i pole bitwy na twarzy.
PACZE i PACZE i zastanawiam się to jeszcze ja czy nie ja?? Czyj to do jasnej ciasnej tłusty tyłek??? Jak go wcisnąć w moje spodnie rozmiar S??? Na wpych czy co???

Nigdy o tym nie mówimy z oczywistej przyczyny. Ból emocjonalny/psychiczny jest dużo, dużo gorszy. Podziwiam wszystkie kobiety na tym forum.

Komentarze

 • AgataTofik

  31/05/2016 - 06:05

  na szczescie bol fizyczny, zmiany sa obojetne. Kiedy sa to nawet lepiej, bo skupiam sie troche na nich i bol psychiczny staje sie znosny.
  Ale pamietaj, my kobiety zniesiemy wszystko by uslyszec slowo mama.

 • avatar
  kinga27.30

  01/06/2016 - 12:06

  Jesteśmy twarde! Zawsze byłyśmy. My niepłodne zwłaszcza - zauważ, że mimo tego, że się łamiemy, spadamy, rozsypujemy na miliony kawałków, znosimy ból fizyczny i nie do okiełznania psychiczny, to i tak po jakimś czasie podnosimy się... Czasami trwa to dłużej, czasami krócej, czasami potrzebujemy pomocy z zewnątrz, ale sklejamy się i podnosimy do góry.

  Życzę nam wszystkim tej twardości.
  PS. Mój rozmiar S też się niestety dziwnie rozciągnął :(

  2014.06. - start
  2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
  nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 heterozygoty, NK: 24%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5
  3xCLO, Ovitrelle, Doxtinex, Euthyrox
  HSG - drożne
  Histeroskopia z biopsją - zły obraz