Autor:

Leeleeth

Data publikacji:

20.06.2016

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Plany na przyszłość

Ostatnio było mi bardzo ciężko. Może to zmęczenie bo Małpka miał okres buntu, wrzaski i wycie niemal non stop. Głowa pękała. Zupełnie nie wiedziałam o co chodzi. Któregoś dnia instynktownie Go przytuliła i powiedziałam, że Go kocham. Przestał płakać. Zaczęliśmy rozmawiać i tak o to znalazłam remedium na Jego wycia. Nagle uświadomiłam sobie, że On te kryzysy ma zawsze w tych terminach gdy zmieniał opiekunów. Trafił do nas na stałe w czerwcu. A w styczniu do PO. I tak dwa razy do roku mamy okres wzmożonego napięcia u Małpki. Wtedy źle śpi, całą noc pilnuje czy jestem obok. W dzień jest zmęczony wiec i rozdrażniony, płaczliwy, łatwo wpada w irytację. Nie można się z Nim wtedy dogadać.
Mięśnie na napięte gdy śpi i jest zwinięty w kłębuszek. Takie sygnały wysyła.
Gdy jest źle robie Mu ciepłą kąpiel, i masażyki. Wracamy do muzyki relaksacyjnej, robimy namiot by ograniczyć światło. Zamykamy się na świat, tworzymy własny mikro... gdzie jestem ja i jest On i jeszcze Maluch, który wszędzie zanami wlezie.
Małpeczka przez te dwa lata zmienił się ogromnie. Bardzo urósł i wciąż rośnie. Widać to po ciuchach, tak długo nosił te same rzeczy, aż tu nagle wszystko za małe.... Butki... pierwsze rozmiar 16.... a dziś 22 robi się za małe...
Ciuszki na 98! Wypiękniał. Włosy zrobiły się gęste i nabrały połysku. Skóra opaliła i nie jest tak papierowo biała. Oczy nabrały wyrazistości i blasku. Jak się śmieje to całym sobą. Przeglądałam zdjęcia. Te pierwsze... takie małe, chude zabiedzone, usmarkane, smutne. Wtedy wydawało mi się, że On taki radosny jest. Że taki śmieszek. Dzisiaj wiem, że wtedy to nie był taki szczery śmiech. On chyba korzystał z okazji czyjegoś zainteresowania. Nawet pupa nie wisi jak u starszego pana. Tylko się zaokragliła, nabrał ciałka, wzmocnił mięśnie.
Rozgadał się wciąż uczy się nowych piosenek, wierszyków i języków (używa youtube ) zaskakuje nas. Sam się ubiera, samodzielnie korzysta z ubikacji. Pampersy pożegnaliśmy już na dobre. Jest bardzo pomocny. Aż pali się do pomocy.
W testach psychologicznych coraz bardziej zbliża się do normy wiekowej. Sama radość.
Zastanawiamy się nad nowym przedszkolem. Może integracyjne? Może Montessori? Zapisze my Go jeszcze ma basen i jazdę konną. Wkrótce czeka nas przeprowadzka, potem chcemy jechać na wieś. Gdzie dzieci mogą biegać boso, jeść śniadanie na podwórku i biegać do późnego wieczora.
Czekamy jeszcze na córeczkę i rodzina będzie w komplecie. Miałam kryzys w tym czekaniu ale już jest lepiej. Teraz spokojniej juz czekam. Cieszymy się dziećmi, cieszymy się na plany wakacyjne. Przyszłość rysuje się nam radośnie.

Komentarze

 • avatar
  Tykrokylek

  22/06/2016 - 07:06

  Udanych wakacji!!!!
  A tej wsi... To Wam po cichutku zazdroszczę!
  Co do przedszkola... Tygrysek był w integracyjnym z metodą Montessori. Było dobrze! Polecam!

  Tygrysek i ...
  http://picasaweb.google.com/KwiatkowyTygrysek/Magda?authkey=Gv1sRgCOnSppWiprioHA#
  http://tykrokylek.blogspot.com/
 • avatar
  Leeleeth

  22/06/2016 - 19:06

  Dziękuję, i Wam udanych wakacji życzę! Ta moja wieś to ostoją. Najpiękniejsze miejsce pod słońcem. Kawałek zarośnięte ogrodu. Śpiew ptaków. Nocne niebo widziane prosto z poduszki... cudownie. Mimo, że to mega proste mieszkanko. Żadnych luksusów i to chyba jest w tym najpiękniejsze!

  16.07.2013 pierwsza wizyta w OA
  19.09.2014 Małpka jest nasz
  29.08.2015 złożenie podania o córeczkę
  Czekamy. . .
 • avatar
  sina

  27/06/2016 - 07:06

  Aż miło czytać o rozwoju Małpki.
  Spokojnych wakacji. Zdrowych. Radosnych.

  Mama 5 Aniołków
  Mama Dziedzica urodzonego 19 stycznia 2010 ;)
  Mama Spadkobierczyni urodzonej 7 stycznia 2015 ;)
  https://dziedzicispolka.wordpress.com/

 • avatar
  Leeleeth

  28/06/2016 - 07:06

  Wam również udanych, spokojnych i wesołych wakacji. Małpeczka jest niesamowity, osiągnął więcej niż ktokolwiek się spodziewał. Idziemy wciąż do przodu!

  16.07.2013 pierwsza wizyta w OA
  19.09.2014 Małpka jest nasz
  29.08.2015 złożenie podania o córeczkę
  Czekamy. . .