Autor:

czwojdziak

Data publikacji:

11.03.2014

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

pesemiści są wszędzie

Wczoraj miałam punkcję, nastawiona pozytywnie przetrwałam bez narkozy na znieczuleniu (narkotycznym jak to określił anestezjolog)uśmiałam się bardzo.
Po punkcji podczas wypoczynku poznałam dziewczynę. Miała ona pobrane tylko dwie komórki- zaczęłyśmy rozmawiać. Ona też była bardzo radosna, bo dwie komórki to nie brak a dwie-AŻ DWIE. Nastawione pozytywnie, uśmiechnięte popijałyśmy herbatę aż nagle z kanapy obok odezwała się od czapki dziewczyna, że to nic nie znaczy,że ja mam pobranych 15 a moja nowa koleżanka nie powinna się cieszyć z dwóch, bo to tyle co nic...
Z szoku w jakim się znalazłam jeszcze długo nie mogłam powiedzieć słowa. Po co ten pesymizm? przecież każda z nas jedzie do kliniki z nadzieją, bo ta umiera ostatnia.
Czy naprawdę jest tak,że ludzie czują się lepiej jak zdołują innych? Przecież wiemy, że może być tak, że dwie komórki mojej koleżanki mogą dać jej dzidziusie a z mojej 15 może nie wyjść nic i na odwrót... I nie trzeba zawsze stosować prawa Murphy'ego,że jeśli jest źle to i tak na pewno będzie gorzej.
Postanowiłam nie robić sobie nic z dziewczyny z kanapy obok. Udałam,że jej tam nie ma. Natomiast moja koleżanka nie mogła powstrzymać łez.

Komentarze

 • avatar
  majowazonka

  11/03/2014 - 09:03

  Moze dziewczynie obok sie nie udalo . Pewnie chciala sie pocieszyc ze skoro jej nie to i nikomu sie nie uda. tez tak czasmi mam ze gdzies w glebi mnie jest ten zlosliwy glosik cholera skoro ja nie moge to wy tez nie ! Z jednej storny rozumiem ta pesymistke ale z drugiej - cholera- nie dolujmy ludzi obok, cieszmy sie czyims sczesciem. Nie pozbawiajmy nadziei. Wspierajmy sie , czasami takie cieple slowo od nieznajomej osoby potrafi poprawic nastroj na caly dzien. Grunt to pozytywne myslenie !

  Uda sie !

  Pco,AMH6,6,Armia spoko
  sierpien '13 klapa w 5tc
  20-02-2014 nOvum !
  29-07-14 ivf /bez transferu
  29-09 transfer-NIE
  22-12-swiateczny transfer, czekamy
  12 dpt bhcg 286 14 dpt 798:)
  16-01-2015 dwa serduszka tp 11-09-15
  31-08-2015 Zosia i Gosia