Autor:

Leeleeth

Data publikacji:

13.09.2014

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

ostateczna rozprawa

Już wkrótce kończymy proces adopcyjnym. Czeka nas ostateczna rozprawa w sądzie. Już teraz czuję niepokój. Pojawiają się myśli a co jeśli nie uznają nas za odpowiednich rodziców dla Małpki? Co jeśli zabiorą mi Go?
Jesteśmy już po wizytacji z ośrodka, nie wiem jak nas ocenili. Bo ciąża niespodziewana nie stawia nas w dobrym świetle. Z drugiej strony Małpeczka jest z nami bardzo związany, szczególnie ze mną. Mam nadzieję, że nikt by nie zrobił Małpce takiej krzywdy.
Pomijając moje lęki, Małpka nadal pięknie się rozwija. Dużo rozmawiamy, znowu pojawiły się słowa, ćwiczymy i ćwiczymy. Trafiliśmy na fajną neurologopedę i zaczynamy cykl masaży. W domu po kąpieli też się masujemy. Zawsze przed spaniem, najpierw musieliśmy bo miał niezastąpione jądra. Ale dzisiaj już masujemy całe ciało. Co prawda króciutko bo Małpka to straszny zmarźluch. Mimo dogrzewania pokoju marznie.
Maleńki ma takie momenty gdzie siedzi i zaczyna strasznie histeryzować, poci się wtedy niesamowicie, i nie można Go uspokoić. Dzisiaj rano znowu się to zaczęło, to może źle zrobiłam ale trochę na siłę Go przytuliłam i wymusiłam bycie ze mną takie bardzo fizyczne. Jeszcze chwile ryczał ale pomalutku wyciszył się. Mam wrazenie, że to ma podłoże emocjonalne. Obym znalazła przyczynę.
Małpka zaczyna chodzić. Za użyciem chodzika, tzn pcha go przed sobą i się przemieszcza. Mądry jest ten nasz Małpka.

Komentarze

 • avatar
  JMA

  13/09/2014 - 11:09

  Z doświadczenia wiem że dobrze zrobiłaś wymuszając bliskość- dajesz mu pomimo niechęci i krzyku poczucie że ktoś z nim jest że ktoś go Kocha a to ważne :)
  z boku to może wyglądać nachalnie ale uwierz mi sprawdza się przynajmniej w moim przypadku, a w Twoim z tego co piszesz też pomaga skoro zaczął się pomału wyciszać...

  Trzymam za Was kciuki by ostateczna rozprawa dała Wam pełne prawa rodzicielskie. By Małpeczka miał w końcu swój zakątek spokoju.
  Zrobili by wielki błąd i krzywdę Małpeczce tym bardziej że przy Tobie/ przy Was uczynił z tego co piszesz postępy a to powinno być ważne według mnie dla sądu..

  No i cieszę się że w końcu znalazłaś dobrego neurologopedę :):)czyli są jeszcze jacyś dobrzy ludzie na tym świecie, którym chce się pracować :D

  A na koniec dbaj o swojego Robaczka w brzuchu zobaczysz że Małpka wydorośleje i będzie chciał Ci pomagać przy nim :) za to najmocniej trzymam kciuki :)

  Ma dusza mówi choć ciało nie chce słuchać, że muszę żyć da­lej bo mam dla kogo,muszę być sil­na i uśmie­chać się mi­mo bólu....
  A może tam w niebiosach, cze­ka na Ciebie pudełko czekoladek lecz następnym razem zostań z Nami...
 • avatar
  Leeleeth

  15/09/2014 - 06:09

  Dziękuję i trzymaj za nas kciuki bo termin zbliża się nieubłaganie a ja mam mega stres.

  16.07.2013 pierwsza wizyta w OA
  19.09.2014 Małpka jest nasz
  29.08.2015 złożenie podania o córeczkę
  Czekamy. . .
 • Aia

  15/09/2014 - 13:09

  Mam nadzieję ( i jestem jakos tego wewnętrznie pewna), że nie masz się czego obawiać. Najważniejsze jest dobro dziecka. Jeśli Mały jest do Ciebie/Was przywiązany to sędziowie musieliby nie mieć serca, żeby od Was go zabrać. W waszym domu jest jego miejsce :)
  Gratulacje dla Małpeczki za odwagę, pierwsze kroczki przy chodziku. Oby mu się spodobało to będzie trenował.

  Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło po Twojej myśli, a w sercu zagościł już całkowity spokój :)

  A Tobie życzę dużo zdrowia i dobrego samopoczucia :)

 • avatar
  Leeleeth

  15/09/2014 - 14:09

  Dziękuję bardzo :-*

  16.07.2013 pierwsza wizyta w OA
  19.09.2014 Małpka jest nasz
  29.08.2015 złożenie podania o córeczkę
  Czekamy. . .
 • avatar
  Tykrokylek

  17/09/2014 - 11:09

  Oby tak dalej! Małpka przy Was wprost kwitnie!
  A co do nieodpowiednich rodziców... No cóż, czy jest ktoś inny na świecie, kto kocha Małpkę bardziej niż Ty???

  Tygrysek i ...
  http://picasaweb.google.com/KwiatkowyTygrysek/Magda?authkey=Gv1sRgCOnSppWiprioHA#
  http://tykrokylek.blogspot.com/
 • avatar
  Leeleeth

  29/11/2014 - 22:11

  Dziękuje za piękny wpis

  16.07.2013 pierwsza wizyta w OA
  19.09.2014 Małpka jest nasz
  29.08.2015 złożenie podania o córeczkę
  Czekamy. . .