Autor:

Bobetka

Data publikacji:

11.05.2013

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Nieprawdziwa matka

Trochę zaniedbałam Cie pamiętniczku Expresika. Bynajmniej nie dlatego, że się nic nie działo. A i owszem było ciekawie, a momentami dramatycznie. Ni śmiać się ni płakać. Przed uczynieniem tego wpisu musiałam nieco ochłonąć, nabrać tzw. dystansu i wyciszyć burzę we mnie.

Otóż usłyszałam: a co Pani zależy czy FAS czy ADHD, przecież nie jest Pani jego biologiczną matką – to nie będzie na Panią? Zamurowało mnie. Szczęśliwie na krótką chwilkę tylko. Odpowiedziałam: dla mnie nie ma znaczenia, że nie ja go urodziłam – ja jestem po prostu matką. W tej chwili mój polemista spadł z piedestału, na który sama go wysoko wzniosłam. A ja poczułam w sobie moc. Moc matki, która kocha bezgranicznie swe dziecko i nie pozwoli go skrzywdzić.

Otóż widać jestem jakaś lekko zbzikowana i dla mnie ma znaczenie rzetelna diagnoza, a nie jakieś fantazje i urojenia. A ktoś, komu prawda jest obojętna powinien zastanowić się nad sensem swojej pracy. Powinien przemyśleć ile razy poprzez pośpiech i powierzchowność kogoś skrzywdził. Być może rodzice innych dzieci byli w dołku i nie potrafili zawalczyć. Być może. Jednak lekarzowi diagnoza z pewnością nie powinna być obojętna. Nieprawdaż?

Komentarze

 • avatar
  jk81

  11/05/2013 - 19:05

  O diagnozach lekarskich mogłabym książkę napisać! Pozdrawiam :-)

  12.2011 pierwsza wizyta w OA (złożenie kompletu dokumentów)
  10.2012 telefon- są dzieci (roczniki 2009 i 2010)
  11.2012 po sprawie ado
  --------------------------------------------------------------------
  Bocianowe Koleżanki- szczęścia dla Wa
 • avatar
  Micio

  13/05/2013 - 15:05

  Witam
  też mnie zamurowało,jak to nieprawdziwa matka,co za konował ale szkoda gadać dobrze,że trafiło na odpowiednią osobę,która napewno jest silna i się nie podda.
  Pozdrawiam.

  Micio
  Nareszcie szczęśliwa mama szczęśliwego skrzatka.
 • avatar
  Bobetka

  14/05/2013 - 16:05

  rozumie w tej kwestii ...

  Synku, nie mógłbyś być bardziej mój

  01.2005

  W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć

 • avatar
  Bobetka

  14/05/2013 - 16:05

  że jestem nieprawdziwą mamą. Jednak z kontekstu jego słów można było wyciągnąć taki wniosek. Obydwoje z mężem jesteśmy co do tego zgodni. I w sumie z perspektywy czasu cieszymy się z obrotu sprawy. Otworzył się nam oczy.

  Synku, nie mógłbyś być bardziej mój

  01.2005

  W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć