Autor:

MalaMi87

Data publikacji:

02.10.2014

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Musisz się wyluzować

10 cykl naszych starań o dziecko rozpoczęłam spokojnie. W tym miesiącu mam już dosyć "wyluzowywania się", "odpuszczania", "zajmowania się czymś innym", wmawiania sobie, że nie chcę dziecka (bo ponoć wtedy może się wreszcie udać). Mamy już za sobą odłożenie wszystkich testów owulacyjnych, termometrów i oddawania się spontanicznym porywom miłosnym bez wyznaczania dni płodnych. Byliśmy również na wakacjach, po których mieliśmy ponoć wrócić w trójkę. Po tych wszystkich miesiącach muszę ogłosić wszem i wobec: TO NIE DZIAŁA!
Im bardziej zmuszam się do tego, żeby o dziecku nie myśleć, tym bardziej o nim myślę. Kiedy słyszę od kolejnej życzliwej osoby, że mam się wyluzować, to skręcają mi się jajniki, a komórka jajowa woła o pomstę do nieba.
Od tego cyklu nie będę się wyluzowywać. Powiedziałam sobie wprost, chcę mieć dziecko i nie ma w tym nic złego. Odgrzebałam testy owulacyjne i je zrobiłam. To przyniosło mi ulgę - taki mam charakter. Niezbyt dobrze wypadam na testach ale w tym miesiącu wyjątkowo mi się udało. Są dwie kreski- być może miałam owulację :) Nie miałam dotychczas robionych żadnych badań, ponieważ moja lekarka także uznawała zasadę wyluzowania. Mówiła, że ładnie wyglądam i na pewno wszystko ze mną w porządku (czy diagnozy telepatycznej uczą na studiach XXI wieku?). Poszliśmy na pierwszą wizytę do kliniki leczenia niepłodności. Przyznanie się przed samym sobą do problemów z zajściem w ciążę nie jest łatwe. Czeka nas szereg badań, niekiedy bolesnych i wyczerpujących. Nasze życie zmienia się diametralnie już teraz, a nie w momencie przyjścia dziecka na świat. Leczenie jest czasochłonne i bardzo drogie. To ono jest teraz priorytetem. Ile będziemy w stanie znieść, żeby przytulić nasze kochane maleństwo? Będę marzyć i wierzyć, że i nam się uda. I ja kiedyś poczuję kopnięcie malutkich stópek w moim brzuszku.

Komentarze

 • avatar
  merynos

  18/07/2015 - 15:07

  To gadanie o wyluzowaniu to jedna z gorszych rzeczy w staraniach i niepłodności. Osobiście ich nienawidzę. Powtarzam wtedy takim mądralom - Jak ci się będzie bardzo chciało pić to wyluzuj i nie myśl o piciu - może zadziała!

  Jakby za mocne chcenie było nasza winą!

  Nie bierz do głowy takich tekstów. Jestem z Tobą.

  Starania od 2010
  4 IUI :(
  2015 2x pełna procedura stymulacja i ICSI jednego zarodka :(
  2016 trzecia stymulacja - crio - :) TP 27.12.16

  Mój bocianowy blog - zapraszam: http://www.nasz-bocian.pl/blog/62353