Autor:

Bobetka

Data publikacji:

18.02.2011

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Koncentracja pilnie poszukiwana

W czwartek rano byliśmy dokończyć testy psychologiczne. Bezpośrednio po psycholog powiedziała, że ponownie potwierdza się, iż Expresik ma inteligencję na poziomie przeciętnym. Zatem ma potencjał, ale wszystko rozwala koncentracja. Wszystkie opóźnienia i problemy małego są właśnie tym spowodowane, a nie niepełnosprawnością umysłową. I dodała „dajcie mu Państwo ten rok, on jest mu bardzo potrzebny. Zdecydujcie się już teraz, a my wydamy opinie do szkoły o odroczenie”. Mamy też dostać namiary na dobrego psychiatrę, by ocenił czy to FAS, czy też idziemy w kierunku ADHD, a może to jakiś jeszcze inny Diabeł Iwan.
Ta koncentracja!!!! Tak się zastanawiam kiedy się to wszystko zaczęło… może coś przegapiłam. I co wymyśliłam? A nic, tylko tyle, że odkąd Expresik tylko mógł się przemieszczać to zawsze właził we wszystkie dziury, łącznie z kuwetą. Wszystkiego musiał dotknąć, wszystkiego spróbować. Słyszałam jednak, że mam bardzo inteligentne dziecko. Byłam dumna. Co ja mówię, że byłam - JESTEM. Nikt tak pięknie jak on nie mówi komplementów, nikt nie jest tak czuły, wrażliwy i delikatny !!!!
Kiedy zauważyłam, że coś jest nie tak??? Dwa lata temu w przedszkolu na przedstawieniu. Wszystkie dzieci stały w miarę spokojnie, śpiewały i recytowały, a mój synek nadrabiał dużą motoryką za pozostałych. Bynajmniej nie będą zainteresowany spektaklem, w którym brał udział i sprawiał wrażenie jakby nie wiedział o co w ogóle chodzi lub duchem był wręcz gdzieś indziej. W sumie od pierwszej grupy Panie mówiły, że jedna pilnuje tylko Expresika, a druga pozostałe dzieci. „Proszę Panią co on wyczynia na tym placu zabaw!!!” słyszałam.
Ja już dobrze wiedziałam co wyprawia. Gdy zaczęliśmy chodzić właśnie na placyki, często wolałam zamknąć oczy, bo gdy patrzyłam wydawałam z siebie jęki, a serce stale miałam raczej w gardle. Strach był mu zupełnie obcy. Teraz i tak jest już naprawdę dużo lepiej, nie mniej na spacery wychodzimy z apteczką.
Pracujemy nad tą nieszczęsną koncentracją, pracujemy. Czasami mam wrażenie, że ja muszę do synka przemówić jak do dorosłego, wyjaśnić mu jaki ma problem. Wydaje mi się, że jak do niego dotrze to góry razy przeniesiemy. Sadzam więc małego naprzeciw siebie, trzymam mu delikatnie głowkę, by wzrok nie uciekał i mówię. Te śliczne ciemne oczęta na początku nawet mi się przyglądają, a potem i tak uciekają by sprawdzić co ciekawego dzieje się wokół.
Koncentracjo Expresika, gdzieś Ty się podziała?

PS.

Jupi )))))) moje szczęście dziś powiedziało PRZEPRASZAM, nie pseplasam ))))))))))))) Życie jest PIĘKNE, pomimo aury

Komentarze

 • avatar
  Tykrokylek

  18/02/2011 - 14:02

  Zaciskam kciuki, aby w tym roku koncentacja się rozwinęła!!! Dobrze z nim rozmawiasz. Ja też czasami trzymam Tygryska za głowę, tłumaczę i gdy moje oczęta uciekną, wskazuję mu mój czubek nosa. Cierpliwości życzę!

  Tygrysek i ...
  http://picasaweb.google.com/KwiatkowyTygrysek/Magda?authkey=Gv1sRgCOnSppWiprioHA#
  http://tykrokylek.blogspot.com/
 • avatar
  Bobetka

  18/02/2011 - 14:02

  kciuki sa jak najbardziej wskazane. Cwiczymy, cwiczymy. Expresik koncentrację, a ja cierpliwość. Usciski dla Tygryskowej Rodzinki.

  Synku, nie mógłbyś być bardziej mój

  01.2005

  W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć

 • avatar
  aprimus

  18/02/2011 - 16:02

  Moja siostra ma synka, który też był bardzo, ale to bardzo pobudzony w przedszkolu. Martwiła się, co będzie, kiedy Kacper pójdzie do szkoły. Jest w pierwszej klasie i dobrze, że trafił na panią, która w mądry sposób zrobiła z niego lidera-pomocnika. Oczywiście aniołkiem nie jest, ale obawy okazały się na wyrost. Tobie życzę wytrwałości, a Expresikowi koncentracji. Pozdrawiam:)

  początek starań "od zawsze"
  8 IUI
  Aniołek w 9tyg. :(
  sierpień 2012 - nowa droga do szczęścia
  10dpt - II cudne krechy; 11dpt- 93, 15dpt- 414.
  Cudzie trwaj!!!
 • avatar
  Bobetka

  18/02/2011 - 17:02

  Niestety mój Expresik nie znalazł zrozumienia w przedszkolu. Zapisałam go do szkoły społecznej, by trafił do małej grupy. Tu może jest trochę lepiej. Pani się stara, ale nie rozumie dziecka nadpobudliwego. Pyta mnie jakie kary stosuję wobec małego. A ja akurat staram się wychowywać, nie karać, Nie oznacza to oczywiście, że synkowi wszystko można. Robię np. bardzo groźne miny ;) Pozdrawiam serdecznie

  Synku, nie mógłbyś być bardziej mój

  01.2005

  W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć

 • netka

  18/02/2011 - 20:02

  Trzymam kciuki!! Rok to duzo czasu w życiu dziecka...

  Dwoje Rozrabiaków :-)
 • avatar
  Bobetka

  19/02/2011 - 08:02

  Kciuki w każdej ilości bardzo wskazane :) Pozdrawiamy

  Synku, nie mógłbyś być bardziej mój

  01.2005

  W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć

 • avatar
  rybulenka

  21/02/2011 - 11:02

  Ekspresik w końcu wyćwiczy pewne zachowania, mamie życze wytrwałości i więcej wiary w siebie :) buziaczki

  długie staranka
  2008-2009 wizyty w Novum
  PCOS
  nasienie m ok
  listopad 2009 II kreski :)lipec 2010 Bartuś
  kolejne starania od listopada 2011
  marzec 2012 II krechy:)
  7.11.2012 Adaś