Autor:

MalaMi87

Data publikacji:

28.03.2016

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Dziewczyna z pociągu

Przespałam cały miesiąc. Wlokłam się tylko do pracy i z powrotem do łóżka. Otoczyłam się stertą książek i zamknęłam w swoim świecie. Zanurzyłam całkowicie w rozpaczy i bezradności. Aż wpadła mi w ręce książka"Dziewczyna z pociągu" Pauli Hawkins. Recenzja na okładce była nijaka. Jedna z książek w stylu Erici Spindler czy Alex Kavy. Jakie było moje zaskoczenie kiedy po przeczytaniu kilku stron okazało się, że główna bohaterka jest bezpłodna. Bardzo, bardzo rzadko jest poruszany ten temat zarówno w książkach jak i w filmach. Spłakałam się jak bóbr! Opisała wszystkie emocje jakie mi towarzyszyły po nieudanym in vitro. A potem dowiedziałam się do jakiego stanu można się w tej drodze doprowadzić. Jak swoją rozpaczą można zniszczyć sobie życie.
I wybrałam życie. Chcę być szczęśliwa i przestać wreszcie czekać na dziecko. Czas przeżyć żałobę i iść dalej.

Komentarze

 • avatar
  aranha35

  29/03/2016 - 07:03

  Dziewczyna mnie również wciągnęła.Gdy trafiłam na wątek niepłodności, pomyślałam no ładnie, nawet tu mnie dopadła.Emocje opisane bardzo trafnie.
  Dobrze,że temat poruszany jest coraz częściej.Może ludzie chociaż trochę zrozumieją co czujemy i przestaną nas oceniać i udzielać wspaniałych rad.
  Ja wierzę,że dla każdego przygotowany jest jakiś plan.Może to naiwne ale tak myślę.
  Mam nadzieję,że Twój plan powoli się rysuje..Powodzenia!

  enjoylittlethings.pl
 • avatar
  MalaMi87

  29/03/2016 - 13:03

  Motyw pojawia się też w książce. "Analfabetka która potrafiła liczyć" Jonas Jonasson - tylko został przedstawiony w znacznie bardziej humorystyczny sposób :) warto przeczytać!!!

 • avatar
  kinga27.30

  31/03/2016 - 09:03

  Też chyba zdecyduję się na zakup tej książki... tak jak wspomniałaś, bardzo rzadko jest poruszany ten temat w literaturze... był nawet taki okres, gdzie specjalnie szukałam książek z tym wątkiem, jednak na ten tytuł nie natrafiłam... Musimy wybierać to szczęście - nieważne w którą stronę jest ono ukierunkowane.

  2014.06. - start
  2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
  nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 heterozygoty, NK: 24%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5
  3xCLO, Ovitrelle, Doxtinex, Euthyrox
  HSG - drożne
  Histeroskopia z biopsją - zły obraz