Autor:

Bobetka

Data publikacji:

18.03.2014

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Dokąd tym razem skoczysz?

Piękny leniwy dzień. Popijam spokojnie kawkę i konsumuję pyszne ciastko. Co chwila spoglądam na mego synka. Skacze szczęśliwy na trampolinie. Przesyła mi uśmieszki i buziaczki. Ja z radością rewanżuję się tym samym.

Skoki to coś, co Expresiątko lubi najbardziej. Mam na myśli również te rozwojowe. Czegoś nie potrafił, nie mógł zrozumieć, nie ogarniał. Nagle z dnia na dzień następowało jakieś odblokowanie i nie-do-ogarnięcia stawało się proste.

Ostatnio mieliśmy tak z pojęciem czasu i mnożeniem. Słyszałam: co będzie na kolację (wypowiedziane rano), jutro byliśmy w kinie, wczoraj przyjdzie do mnie kolega itp. itd. Niektórzy rodzice pewnie wiedzą, o czym piszę. I stał się cud. Moje dziecko odczarowało się.

Testuje tak je cichaczem, czy to przypadkiem nie przypadek. I nie!

- Jaki jest dzisiaj dzień kochanie? - pytam. Młody biegnie do kalendarza i krzyczy: wtorek 18 marca. A jutro? - nie daję za wygraną. Jutro będzie środa 19 marca - słyszę. A wczoraj? - nie podaję się. A wczoraj to był 17 - odpowiada moje "maleństwo" już w locie, bez spoglądania w kalendarz.

W niedzielę po 20 też mnie zaskoczył: Mama jest niedziela wieczorem, a miałem wtedy myć zęby żelem - przypomniał mi. I całe szczęście, bo przecież matka już nie pierwszej młodości i sklerozę ma prawo mieć.

Powiem szczerze, że te poskromienie czasu bardziej mnie cieszy niż zrozumienie mnożenia. Aczkolwiek oczywiście obydwie sprawy powodują u mnie uśmiech od ucha do ucha.

Piękny leniwy dzień. Popijam spokojnie kawkę i konsumuję pyszne ciastko. Co chwila spoglądam na mego synka. Skacze szczęśliwy na trampolinie. Przesyła mi uśmieszki i buziaczki. Ja z radością rewanżuję się tym samym. Dokąd skoczysz następnym razem Kochanie?

Komentarze

 • avatar
  Tykrokylek

  19/03/2014 - 08:03

  Do przodu!
  Odpowiedź jest prosta! Expresik opanuje kolejną umiejętność i skoczy do przodu!
  Brawo!

  Tygrysek i ...
  http://picasaweb.google.com/KwiatkowyTygrysek/Magda?authkey=Gv1sRgCOnSppWiprioHA#
  http://tykrokylek.blogspot.com/
 • avatar
  Bobetka

  19/03/2014 - 08:03

  I oby to było dokładnie tak proste, jak piszesz :)
  Buziaki

  Synku, nie mógłbyś być bardziej mój

  01.2005

  W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć