Autor:

Bobetka

Data publikacji:

06.07.2014

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Długo jeszcze?

Siedziałam wczoraj w kawiarni u znajomymi. Express dokazywał z ich synem. W pewnym momencie do środka weszły dwie dziewczynki. Myślały, że dostaną gratisowe ciasteczko. Jedna rzuciła mi się od razu w oczy. Jej matka pije - powiedziałam mimowolnie. Skąd wiesz? - padło pytanie i oczy koleżanki zrobiły się okrągłe ze zdziwienia. Opowiedziałam o FAS i czym się objawia. "A my myśleliśmy, że to taka uroda. Ta kobieta ma siedmioro dzieci i wszystkie tak samo wyglądają. Ona faktycznie nadużywa" - usłyszałam. "Popatrz, a tyle kobiet mówi, że picie w ciąży nie szkodzi" - zwróciła się znajoma do swego męża.

Kampania "Nie piję za jego zdrowie" a obok mnie ludzie nadal nie wiedzą, jaki wpływ na płód ma alkohol. Długo jeszcze?

Komentarze

 • avatar
  Miniula

  07/07/2014 - 06:07

  Niestety... Świadomość społeczna jest porażająco niska w tym temacie :(

  Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
  Miniek już Miniulowy :love:
  Nela8

 • nela81

  07/07/2014 - 09:07

  ale kilka razy tu na bocianie czytałam, że lekarz zaleca ciężarnej lampkę czerwonego wina albo szklankę piwa na lepszą pracę nerek - więc skoro taki autorytet jak lekarz mówi, że można to chyba można nie? więc czego oczekiwać od zwykłych szarych kobiet jak takich mamy lekarzy.

 • Go30

  07/07/2014 - 12:07

  Najgorsze jest to,że dotyczy nie tylko ludzi z tzw.marginesu ale każdej grupy społecznej.

  09.2013 serduszkowa córeczka
  01.2017 zaczynamy po raz drugi