Autor:

Bobetka

Data publikacji:

25.04.2011

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Bo z dziecmi to nigdy nic nie wiadomo

Jako dziecko uwielbiałam chodzić w pidżamie i w weekendy rodzice nie oponowali. Nie wiem jak to się stało, ale Expresik ma dokładnie to samo. Zatem dziś nie widziałam problemu, że godzina 14 a on nadal nie ubrany. Koło 14,40 zaczęłam jednak synka pośpieszać, bo byliśmy zaproszeni do przyjaciół. Jak zwykle zakładanie stroju "dziennego" szło synkowi opornie. O 15,30 powiedziałam do męża "wychodzimy" i dopiero wtedy mały,w przeciągu minuty, ubrał się od stóp do głów . Pojechaliśmy.
Expresik zajął się zabawą z 14-latkiem i był w siódmym niebie. Zawołaliśmy go, by coś zjadł. Dla świętego spokoju przyszedł i wepchnął w siebie ciasto. Prosiłam go by jadł wolno, bo przecież zdąży wrócić do budowli z klocków. Po jakimś czasie współtowarzysz zaniósł łakocie dla nich do pokoju. Po chwili wpada Expresik czerwony z załzawionymi oczyma. Krzyczę do męża "on się zakrztusił, dusi się". Mąż podbiega do synka, fachowo chwyta i uciska. Za pierwszym razem nic, za drugim na szczęście udaje się - Expresik zaczyna płakać i łapie oddech. Wszyscy jesteśmy jak sparaliżowani. Mała krótka chwila od której wszystko zależy. Kilka prostych czynności, które ratują życie. Siedzę i nie mogę przestać o tym myśleć. Ułamki sekund decydują .... Pierwsza pomoc, tak bardzo ważna, a tak niewielu potrafi jej prawidłowo udzielić... W szkole, przynajmniej za moich czasów, uczyli jej na PO.
A potem człowiek opuszcza mury i zapomina. Myślę, że systematyczne szkolenia powinny być obowiązkiem. Jak widać podstawy mogą przydać się w każdej sekundzie wydawałoby się przewidywalnego szarego życia.
W takich chwilach człowiek uświadamia sobie, że kocha bardziej niż mu się wydawało.

Komentarze

 • avatar
  kajka100

  26/04/2011 - 04:04

  Droga Bobetka,
  pierwsze slowa,ktore cisna sie do glowy po przeczytaniu Twojego postu:'Dobrze,ze skonczylo sie tylko na strachu!'Szczere gratulacje dla meza za zachowanie zimnej krwi i fachowosc.
  Prawda jest,ze wielu ludzi nie wiedzialoby jak sie zachowac/pomoc w Takiej sytuacji.
  Udzielenie pierwszej pomocy uratowalo i nadal ratuje zycie wielu ludzi na calym swiecie wiec podstawowa wiedza powinna byc ogolnodostepna i regularnie utrwalana-to takie wazne,bo tak jak piszesz, moze sie przydac w najbardziej nieoczekiwanej chwili, w ktorej ulamki sekund decyduja o zyciu lub smierci.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Kajka100
  dlugie starania-8 lat
  PCO
  oczekiwanie do przyszlego roku na IVF