Autor:

admin

Data publikacji:

23.07.2021

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Watykan: sztuczna inseminacja i sztuczne zapłodnienie moralnie niedopuszczalne

Watykan o leczeniu niepłodności

4 czerwca b.r. w imieniu 1,5 miliona niepłodnych par i ich rodzin w liście otwartym do Konferencji Episkopatu Polski i Stolicy Apostolskiej wyraziliśmy ogromne oburzenie słowami, które padły z ust abp Marka Jędraszewskiego w dniu 03.06.2021 r. podczas procesji Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Główny:

“(...) Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!".

W liście w imieniu naszej społeczności domagaliśmy się przeproszenia nas i naszych rodzin za słowa, które padły z ust abp Marka Jędraszewskiego oraz prosiliśmy o jednoznaczną deklarację, czy jest dla nas bezwarunkowe miejsce w polskim KK.   

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy odpowiedź ze Stolicy Apostolskiej, w której niestety nie znajdujemy ani przeprosin, ani deklaracji o miejscu dla nas w KK. Czytamy za to, że techniki takie jak "sztuczna inseminacja" i "sztuczne zapłodnienie" są głęboko niegodziwe i moralnie niedopuszczalne. Watykan poleca korzystanie z "godziwych moralnie" metod jakimi są naprotechnologia i adopcja.

Watykan o leczeniu niepłodności

 

Link do listu otwartego z 04.06.2021 Okrutne słowa abp Jędraszewskiego o niepłodnych

Przeczytaj też: Słowa NIE-księdza Natanka kolejny raz uderzają w dzieci urodzone dzięki in vitro