Autor:

admin

Data publikacji:

16.11.2021

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

MIM Solutions

MIM Solutions

Stowarzyszenie Nasz Bocian z dumą objęło patronatem dwa innowacyjne projekty wspierające diagnostykę i leczenie niepłodności firmy MIM Solutions.

MIM Solutions

MIM Solutions zostało założone w 2015 r przez Piotra Sankowskiego i Piotra Wygockiego. Firma jest pierwszym spin-offem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Opracowuje i rozwija technologie AI w branży FEMTECH, obecnie realizuje dwa projekty mające na celu walkę z niepłodnością:

EMBRYOAID - inteligentny system analizy danych obrazowych w diagnostyce niepłodności. Zespół MIM Solutions wraz z zespołem lekarzy i embriologów z kliniki Kriobank w Białymstoku pracuje nad aplikacją, która wesprze embriologa w wyborze najlepiej rokującego zarodka do podania do transferu dla kobiety podczas procedury IVF.

FOLLISCAN - narzędzie informatyczne oparte o inteligentne algorytmy diagnostyczne i rozpoznawania obrazu. Zespół MIM Solutions wraz z zespołem INVICTA pracuje nad narzędziem mającym za zadanie wesprzeć lekarza w diagnostyce ultrasonograficznej rezerwy jajnikowej kobiety. Dzięki poprawie dokładności diagnostycznej badania, FOLLISCAN umożliwi lekarzom i pacjentom osiągnięcie lepszych wyników w walce z niepłodnością.

Ula i Piotr

 

Do zespołu należy również Urszula Sankowska - ekonomistka, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz University College Dublin (UCD), która mówi:

Prywatnie z mężem jesteśmy rodzicami dwójki wspaniałych dzieci, które mamy dzięki in vitro. Nasz przygoda z "in vitro" była bardzo długa i kręta. Podczas starań obiecaliśmy sobie, że jeżeli kiedykolwiek spełni się nasze marzenie o rodzicielstwie to będziemy szukać dróg aby spłacić swój  dług wobec świata nauki i lekarzy, którzy nam w tym pomogli. Myślę, że jesteśmy z mężem na właściwej drodze, aby tego dokonać. 

Dowiedz się więcej o projekcie EMBRYOAID

Embryoaid

Dowiedz się więcej o projekcie FOLLISCAN

Folliscan