Autor:

Data publikacji:

05.01.2015

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Kalendarz Naszego Bociana: bo TATA to najważniejsze słowo dla mężczyzny.

Kalendarz 2015 okładka

- Dwa lata temu ukazał się nasz pierwszy kalendarz pokazujący twarze dzieci urodzonych dzięki in vitro, dzieci adoptowanych i ich rodzeństw. Pokazaliśmy, że wbrew mitom na temat metody in vitro i adopcji tworzymy szczęśliwe rodziny – mówi Anna Krawczak, przewodnicząca Stowarzyszenia NASZ BOCIAN, które od ponad 10 lat działa na rzecz leczenia niepłodności i wspierania adopcji. - W tym roku bohaterami kalendarza są ojcowie. Zdecydowaliśmy się na taki temat, ponieważ chcemy pokazać mężczyzn, którzy przyznają się do swojej niepłodności i uważają, że walka o dziecko to wspólna sprawa – wyjaśnia kulisy powstania kalendarza i pomysłu na drugą edycję kampanii „Tata – najważniejsze słowo dla mężczyzny”.

Kalendarz został wydany wyłącznie dzięki środkom własnym Stowarzyszenia oraz dzięki darczyńcom: forumowiczom i sympatykom Naszego Bociana. Dziękujemy za Waszą hojność!

Zakorzenione społeczne oczekiwania wobec mężczyzn: posadzić drzewo, zbudować dom, spłodzić syna, to wciąż pokutujące klisze męskich powinności. Niepłodność uważana jest w powszechnej opinii za niemęski problem i często wytykana w obraźliwych żartach.
Poza kalendarzem w sieci pojawią się też wypowiedzi mężczyzn, w tym także artystów i innych osób publicznie znanych, którzy chcą zerwać ze stereotypem „niemęskiego problemu” i publicznie „przybić piątkę” wszystkim, którzy chcą zostać tatą. Kampania ma umożliwić mężczyznom przyłączanie się do akcji i upublicznianie swoich refleksji na temat tego, czym jest dla nich bycie tatą i co chcieliby przekazać mężczyznom dotkniętym niepłodnością (szczegóły już niebawem na naszej stronie).

- Naszym celem jest dodać odwagi mężczyznom, których starania o dziecko nie przynoszą efektów, chcemy ich pokrzepić , żeby się nie poddawali i podjęli walkę – mówi Michał Damski, wiceprzewodniczący stowarzyszenia. Zawsze jest jakieś wyjście, jeśli leczenie zawodzi, są inne sposoby – kontynuuje szczęśliwy tata dwójki dzieci, które pojawiły się w wyniku adopcji.

W sesji do kalendarza wzięli udział ojcowie z dziećmi poczętymi dzięki metodom wspomaganego rozrodu, adoptowanymi i poczętymi naturalnie. Obok fantastycznych zdjęć autorstwa Anety i Artura Proksa, znajdują się ich osobiste, często poruszające wypowiedzi.

Kalendarz został wydany wyłącznie dzięki środkom własnym stowarzyszenia oraz dzięki darczyńcom: forumowiczom i sympatykom stowarzyszenia. Mimo ogromnego zaangażowania nie udało się sfinansować przedsięwzięcia w pełni. Wsparcia można udzielić, wpłacając środki na konto:

Bank PKO BP SA IX o/Warszawa
42 1020 1097 0000 7002 0088 0286
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Koniecznie z dopiskiem: NA CELE STOWARZYSZENIA

Kalendarz 2015 - galeria

W sesji wzięli udział ojcowie z dziećmi urodzonymi dzięki in vitro i inseminacji, adoptowanymi oraz urodzonymi bez pomocy medycyny.
Dziękujemy:
Kamilowi z Ignasiem i Ksawerym, Wojtkowi z Patrycją i Dawidem, Grzegorzowi z Madzią, Łukaszowi z Michałem, Krzysztofowi z Wiktorem, Andrzejowi z Julką i Edytą, Dariuszowi z Bianką i Jagodą, Krzyśkowi z Dawidem i Jakubem, Stefanowi z Lilly, Noelem i Leonem, Łukaszowi z Kingą i Martą, Grzegorzowi z Tomkiem, Zbyszkowi z Danielem i Aurelią, Dariuszowi z Sarą, Pawłowi z Zosią, Piotrowi z Mikołajem i Antkiem, Januszowi z Krzysiem, Krzysztofowi z Kacprem oraz wszystkim fantastycznym mamom :)

Podziękowania dla:
Anety i Artura Proksa – za fantastyczne zdjęcia i niesamowitą atmosferę na planie proksaphotography.com
Leny Zięby – za perfekcyjne przygotowanie małych i dużych modeli do zdjęć lenasmakeup.triangly.com
Filipa Wyporskiego – za profesjonalną pomoc na planie studio.katowice.pl
Magdy Limbach – za piękny projekt graficzny limbachstudio.wix.com/grafika
Zbyszka Jakucia – za fachowe doradztwo i wydruk kalendarza grafis24.pl
Agencji Reklamowej Warsaw Lowe – za pomoc i życzliwość
Zespołu Naszego Bociana – Oli, Marcina, Moniki, Marty, Agnieszki, Ani i Darka – za pracę włożoną w powstanie tego kalendarza
Forumowiczów i sympatyków Stowarzyszenia – za liczne wpłaty, dzięki którym mogliśmy wydać kalendarz.

Podoba ci się kalendarz? Niestety nie możemy go sprzedawać, ale możemy rozdawać :)
Będziemy go rozdawać w konkursach które ogłosimy na naszej facebookowej stronie i/lub na stronie głównej bociana. Dlatego warto tam zaglądać :)