Czy kawa jest szkodliwa dla kobiet w ciąży?

Na pytania odpowiada psychodietetyk Anita Fincham. Anita jest absolwentką Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS i członkinią Towarzystwa Psychodietetyki . Współpracuje z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie, Polskim Centrum Terapii w UK iCentrum Lifeways. Szczególnie zajmuje się procesem efektywnej zmiany nawyków żywieniowych oraz dietą sprzyjającą płodności. Jest moderatorką i członkinią Stowarzyszenia Nasz Bocian.

Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Omeliya
Posty: 16
Rejestracja: 20 gru 2018 17:16

Czy kawa jest szkodliwa dla kobiet w ciąży?

Post autor: Omeliya »

Cześć :bigok: Często spotykam kontrowersyjne informacje. :mur: Nie mogę dojść do właściwego wniosku. Czy kawa jest naprawdę zła dla kobiet w ciąży? Czy jest to tylko opcja reasekuracji?
I am a woman and I deserve to be happy.

Anita Fincham
Ekspert Bociana
Posty: 29
Rejestracja: 13 paź 2016 15:37

Re: Czy kawa jest szkodliwa dla kobiet w ciąży?

Post autor: Anita Fincham »

Dzień dobry, rzeczywiście wokół picia kawy w ciąży narosło wiele mitów, ale badania wskazują, że pita z umiarem jest bezpieczna dla matki i dziecka. Dwie filiżanki dziennie uznaje się za tę bezpieczna ilość dla zdrowej kobiety. Oczywiście należy obserwować swój organizm i jeśli pojawią się niepokojące reakcje, to z kawy można bezpiecznie zrezygnować.
Najważniejsze jest, by przy tym pamiętać, że podstawowym napojem w ciąży (i nie tylko) powinna być woda - 30ml na każdy kilogram masy ciała. Codziennie!
Pozdrawiam :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dieta wspierająca płodność i zdrowie w okresie ciąży”