OA Olsztyn/Elbląg

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

AgaiDawid1987
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2017 16:32

OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: AgaiDawid1987 »

Czy jest ktoś z warmińsko-mazurskiego? może ktoś przeszedł procedury w którymś z ośrodków? Jaki jest wymagany staż małżeński? My jesteśmy 1,5 roku po ślubie i dopiero jesteśmy na etapie poszukiwań. Jesteśmy bezpłodni i bezdzietni.
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, chłopaki!

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza obecnie kontrolę wykonywania zadań przez ośrodki adopcyjne. Głównym celem naszych badań jest odpowiedź na pytanie, czy ośrodki adopcyjne prawidłowo i skutecznie realizują zadania związane z postępowaniami adopcyjnymi. Ponieważ zależy nam na uzyskaniu możliwie najpełniejszego obrazu prosimy o udział w badaniu ankietowym, skierowanym do rodziców, którzy przysposobili dziecko lub są w trakcie realizacji procedury adopcyjnej, bądź znaleźli się w takiej sytuacji, że podjęte działania nie zakończyły się adopcją.

Ankieta jest całkowicie anonimowa. Na wypełnione formularze NIK czeka do 31 grudnia 2017 r. Udzielone odpowiedzi zostaną wykorzystane w pracach analitycznych mających na celu sformułowanie ewentualnych uwag i wniosków usprawniających funkcjonowanie ośrodków adopcyjnych, jako kluczowego elementu systemu adopcyjnego w Polsce.

Link do ankiety znajdziecie tutaj :arrow: https://zapytania.nik.gov.pl/limesurvey ... php/864576
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Asiastokrota
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2017 14:57

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: Asiastokrota »

Ja jestem z warmińsko-mazurskiego, dokładnie z okolic Olsztyna. Staramy sie rozpocząć procedurę w ośrodku w Olsztynie.

-- 15 gru 2017 14:16 --

Nam pani w ośrodku w Olsztynie już podczas rozmowy telefonicznej zaznaczyła że musimy być 5 lat po ślubie.
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: tati-ana »

Hej :) Adoptowałam dwójkę dzieci dzięki olsztyńskiemu OA. Zadzwoń i zapytaj, a jeszcze lepiej odwiedź ośrodek osobiście. Panie są super, bardzo indywidualnie podchodzą do każdej pary :) Olsztyn to dobry wybór <3
Asiastokrota
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2017 14:57

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: Asiastokrota »

Tati-ana możesz opowiedzieć coś więcej? Byliśmy w ośrodku, kazano nam składać dokumenty. Jak długo czeka się na szkolenia? W jakim wieku macie dzieci? Ile czasu trwa procedura? Będę bardzo wdzięczna za każdą informację :-D
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: tati-ana »

Asiastokrota pisze:Tati-ana możesz opowiedzieć coś więcej? Byliśmy w ośrodku, kazano nam składać dokumenty. Jak długo czeka się na szkolenia? W jakim wieku macie dzieci? Ile czasu trwa procedura? Będę bardzo wdzięczna za każdą informację :-D
Kazali składać, to składajcie :)
Mój starszak ma już 5,5 roku, więc chwila minęła, ale chętnie odpowiem :) My zaczęliśmy proces adopcyjny jeszcze przed reformą, w trakcie nasz OA zamknięto, kończyliśmy w nowym, ale z Paniami ze starego. Dokumenty złożyliśmy na początku stycznia, na wiosnę szkolenie, 1 czerwca kwalifikacja i czekanie. Telefon o synku na koniec kwietnia :love: Więc szybko :-D Syn miał 6 tygodni, gdy się poznaliśmy, zdrowy wszerz i wzdłuż. Jakoś po dwóch latach wróciliśmy po drugie dziecko =xxx# Kursu już nie musieliśmy robić, jedynie testy psychologiczne. Czekaliśmy od końca sierpnia do lutego, telefon - jest córka :love: 5 miesięcy! Cudowna, wymarzona =xxx#
U nas wszystko szło piorunem. Jestem mega szczęśliwa =xxx# Mam cudne dzieci =xxx#
Olsztyn polecam z całego serca, widzisz po mojej historii. Jeśli masz jakieś pytania, to śmiało :-)
Asiastokrota
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2017 14:57

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: Asiastokrota »

Dziękuję ci bardzo za odpowiedź, jestem wdzięczna. Pamiętasz może jakie trzeba dostarczyć zaświadczenie o zarobkach? Chodzi mi o to czy brutto czy netto, z 3 m-cy, 6 czy roku? Jest jakiś termin ważności tych zebranych przez nas dokumentów?
Paulina198282
Posty: 611
Rejestracja: 17 maja 2010 20:16

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: Paulina198282 »

Ja dałam za 1 miesiąc bo dopiero zaczęłam pracę i innego bym nie miała.
od 2010 - 3x IUI; od 2013 - 3x ICSI; 7 tc



27.04.2016 - pierwsza wizyta w OA / założenie teczki

02.06.2016 - usg domu

24.06.2016 - testy i psycholog

04.07.2016 - kwalifikacja na warsztaty

12.09.2016-14.02.2017 warsztaty

21.02.2017 - psychol
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: tati-ana »

Asiastokrota pisze:Dziękuję ci bardzo za odpowiedź, jestem wdzięczna. Pamiętasz może jakie trzeba dostarczyć zaświadczenie o zarobkach? Chodzi mi o to czy brutto czy netto, z 3 m-cy, 6 czy roku? Jest jakiś termin ważności tych zebranych przez nas dokumentów?
Nie ma za co! Przepraszam, nie zaglądałam dłuższą chwilę. Zapewne brutto, choć ręki nie dam sobie uciąć. Pracowałam wtedy na stażu, zatrudnienie od września, dokumenty składaliśmy jakoś wraz z rozpoczęciem kursu, więc pewnie z pół roku góra. Termin jest, ale nam panie powiedziały, że gdyby coś się przeterminowało, to na rozprawę dostarczyć aktualne. I, zdaje się, że zaświadczenia o niekaralności ponownie dawaliśmy. Dzwoń do OA, panie wszystko powiedzą. Pani Ania jest przekochana, i Pani Bożena :love:
Asiastokrota
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2017 14:57

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: Asiastokrota »

Mam kolejne pytanie :-D
Pisząc wniosek prosimy o pomoc w adopcji jednego dziecka? Jak docelowo chcemy dwoje ale nie na raz to wniosek piszemy na jedno? Jakoś nie chcem tam wydzwaniać z każdym pytaniem :-)
Awatar użytkownika
Sonia14
Posty: 121
Rejestracja: 19 paź 2016 12:36

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: Sonia14 »

Asiastokrota pisze:Mam kolejne pytanie :-D
Pisząc wniosek prosimy o pomoc w adopcji jednego dziecka? Jak docelowo chcemy dwoje ale nie na raz to wniosek piszemy na jedno? Jakoś nie chcem tam wydzwaniać z każdym pytaniem :-)
Na razie na jedno, ale w uzasadnieniu dobrze wspomnieć o planie drugiej adopcji. Dopiero po roku od adopcji można starać się o adopcje drugiego i wtedy jest osobna procedura.
Czym byłby świat bez miłości...
madlen00
Posty: 139
Rejestracja: 03 wrz 2017 15:32

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: madlen00 »

Hej.
Czy ktoś orientuje się jak długo obecnie czeka sie na dziecko w Olsztynie? Czy w ogóle jest szansa na adopcje dziecka do 1 rż?
08.2016 - I invitro ( 2AA,1AB)
02.2017 -II invitro(1BB)
07.2017 -III ICSI (brak zarodków)
09.2017 AZ (3AA) 9t4d [*]
20.01.18 AZ- 4AA/3AA. 6dpt:72; 9 dpt:275; 11 dpt:840; 23dpt: 2 serca<3<3
Asiastokrota
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2017 14:57

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: Asiastokrota »

madlen00 pisze:Hej.
Czy ktoś orientuje się jak długo obecnie czeka sie na dziecko w Olsztynie? Czy w ogóle jest szansa na adopcje dziecka do 1 rż?
Nikt ani w ośrodku ani po za nim nie chciał nam powiedzieć jak długo czeka się na dziecko w Olsztynie. Na pierwszym spotkaniu natomiast pani zaznaczyła że z małymi dziećmi jest "problem" bo rzekomo nie ma tak małych dzieci. Z poza ośrodka, od rodziny adopcyjnej wiem że są małe dzieci a panie mijają się z prawdą świadomie.
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: tati-ana »

Asiastokrota pisze:
madlen00 pisze:Hej.
Czy ktoś orientuje się jak długo obecnie czeka sie na dziecko w Olsztynie? Czy w ogóle jest szansa na adopcje dziecka do 1 rż?
Nikt ani w ośrodku ani po za nim nie chciał nam powiedzieć jak długo czeka się na dziecko w Olsztynie. Na pierwszym spotkaniu natomiast pani zaznaczyła że z małymi dziećmi jest "problem" bo rzekomo nie ma tak małych dzieci. Z poza ośrodka, od rodziny adopcyjnej wiem że są małe dzieci a panie mijają się z prawdą świadomie.
Po co Panie miałyby kłamać? Bez sensu.
Jest za to 500+, jest nacisk na dawanie kolejnych szans rodzicom biologicznym... Co na pewno wszystko wydłuża. Ale chyba lepiej jest nastawić się na dłuższe czekanie i potem być mile zaskoczonym, niż usłyszeć np. rok i się rozczarować.

Ja czekałam krótko na pierwsze dziecko, na drugie jeszcze krócej - ale to czasy sprzed 500+.
Asiastokrota
Posty: 6
Rejestracja: 15 gru 2017 14:57

Re: OA Olsztyn/Elbląg

Post autor: Asiastokrota »

Po co Panie miałyby kłamać? Bez sensu.
Jest za to 500+, jest nacisk na dawanie kolejnych szans rodzicom biologicznym... Co na pewno wszystko wydłuża. Ale chyba lepiej jest nastawić się na dłuższe czekanie i potem być mile zaskoczonym, niż usłyszeć np. rok i się rozczarować.

Ja czekałam krótko na pierwsze dziecko, na drugie jeszcze krócej - ale to czasy sprzed 500+.[/quote]

Nie wiem po co Panie miałyby kłamać. Nie rozumiem natomiast dlaczego nikt nie mówi konkretnie ile czekał lub czeka na dziecko. Informację w stylu "krótko", "niedługo", "trochę" są mało precyzyjne. Tak ciężko powiedzieć lub napisać np. rok, 8 m-cy, 3 lata. Po co te tajemnice? Wiadomo że nikt z nas nie ma na to wpływu, informacje te nie są wiążące i nikt z nas nie będzie brał ich za ostateczne. Po prostu uważam że konkretne pytanie wymaga konkretnej odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”