Plamienie w ciazy - pyt. do Rebasa

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
AgaN
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2002 01:00

Post autor: AgaN »

hej, jak tam Wasza ciaza? man nadzieje, ze wszystko dobrze. ja jestem troche zaniepokojona, bo dzisiaj pojawilo sie lekkie plamienie. To podobno sie zdarza w czasie, kiedy normalnie wystapilaby miesiaczka, ale mimo wszystko troche sie przestraszylam. Jutro ide do lekarza - mam nadzieje, ze rozwieje moje watpliwosci. Czy Twoja zona tez tak miala?
ciekawa tez jestem, czy ma ochote na jakies konkretne smaki - ja raczej preferuje slodkosci, wiec moj szwagier (ojciec dwojki dzieci) stwierdzil, ze to pewnie bedzie chlopiec....

Pozdrawiam,
Agnieszka
Aga
Rebas
Członek Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 569
Rejestracja: 11 sty 2002 01:00

Post autor: Rebas »

Witaj witaj,
Ju¿ odpowiadam:
plamienia nie by³o, ale uczucie jakby zaraz mia³o byæ w czasie kiedy powinien pojawiæ sie okres. Te¿ s³ysza³em ¿e mo¿na mieæ okres w ci±¿ey nawet do 3 miesi±ca.
Co do smaków to ca³a historia: Bardziej kwa¶ne ni¿ s³odkie (ogórki, wi¶nie itp) i bardziej wstrêty (niechêci do smaków i zapachów).

My bardziej martwimy siê poziomami hormonów, które robi± skoki. Naszczê¶cie jest USG i mo¿na zobaczyæ maluszka jak bije mu serce i rosn± r±czki i nu¿ki. Teraz wygl±da jak ma³a ¿aba. Ma 21 mm. Oby do 3 miesi±ca (jeszcze 4 tygodnie).

A jak to u ciebie wygl±da?
Awatar użytkownika
AgaN
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2002 01:00

Post autor: AgaN »

Czesc,

przepraszam, ze dopiero teraz odpowiadam, ale wrocilam wlasnie z 2-tyg. zwolnienia lekarskiego. Plamienie (b. slabe) utrzymywalo sie jeszcze przez ok. tydzien, ale wszystko jest w porzadku. Na ostatnim usg widzialam jak "fasolka" macha nozkami!! Niesamowite.... Ma teraz ok 25mm.
Mam nadzieje, ze u Waas wszystko dobrze.
pozdrawiam,
aga
Aga
Rebas
Członek Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 569
Rejestracja: 11 sty 2002 01:00

Post autor: Rebas »

Niestety nie jest tak super jak bym sobie teko chcia³.

2 tygodnie temy EwaP po dosta³a krwotoku i wyl±dowa³a w szpitalu na Madaliñskiego.
Na szczê¶cie ma³e jest OK - ro¶nie i ma siê dobrze. Kwotok usta³ a krwiak siê wch³ono³.
Niestety skoki progesteronu powoduj± bóle i mog± powaodowaæ skórcze .... tak wiêc parê kroplówek i innych badziewi. Jak siê unormuje sytuacja to j± wypuszcz±
iwo_nka
Posty: 691
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: iwo_nka »

Rebas, prosze przekaz Ewie ze myslimy o Niej czesto i bardzo cieplo, niech wraca jak najszybciej bo bardzo Jej brakuje na forum, choc dzielnie wypelniasz te luke :wink:
Trzymamy kciuki za mamusie i maluszka!

Iwona z synkiem urodzonym po 12 latach leczenia


Awatar użytkownika
AgaN
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2002 01:00

Post autor: AgaN »

Ojej, to niedobrze :sad:( Ale mam nadzieje, ze uda sie Wam przezwyciezyc te problemy. W kazdym razie trzymam kciuki. Zaszliscie juz tak daleko! Trzymajcie sie,

Aga
Aga
Awatar użytkownika
tosca
Posty: 657
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: tosca »

Rebas - po czym z objawów poznajecie te skoki progesteronu?? rozumiem, ze chodzi o ciągłe badania z krwi?
Rebas
Członek Stowarzyszenia
Członek Stowarzyszenia
Posty: 569
Rejestracja: 11 sty 2002 01:00

Post autor: Rebas »

Pierwszy sygna³ to spadek temperatury - powinien byæ (u Ewy) ok 37,2 jak spada na 36,9 to co¶ nie tak do tego bóle brzucha no i oczywi¶cie kontrola z krwi 2 razy w tygodniu.
Awatar użytkownika
AgaN
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2002 01:00

Post autor: AgaN »

No popatrz, a mnie lekarz mowil, ze spadki temp. moga sie zdarzac i ze nie oznaczaja nic powaznego. U mnie progesteron ostatnio (wtorek) wynosil 114 tys. Boje sie momentu, kiedy juz nie bede pod opieka lekarzy z nOvum i nie bede miala robionego czesto usg i badan hormonow.... Ale chcialabym troszke zaczac oszczedzac i skorzystac wreszcie z tego, co mi przysluguje za skladki na zdrowie. Ew. czasem sie umowie w novum na dodatkowe usg, jak juz nie bede mogla wytrzymac. ...
Aga
Awatar użytkownika
tosca
Posty: 657
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: tosca »

czy to oznacza, że cały czas powinnam, miec ok 37 st?? czasem mierze, ale niereguarnie, bo moj drW. wcale o tym nie wspomniał - raz jest 37, raz 36,7, 36,6 - cos tam w brzuchu się dzieje - ale od epizodu z plamieniem ( 1 raz 4/5 tydz od zapl. ) biore 3 razy no-spe, 3 razy luteine ( progesteron) --- czyli powinnam się niepokoić tymi spadkami temp. poniżej 37?????
Awatar użytkownika
tosca
Posty: 657
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: tosca »

AGA - progesteron chyba 114 a nie 114 tys???
dla ktoergo tygodnia to bylo ( wiek zaplodnieniowy)
w ktorym tyg. jesteś?? bo ja pod koniec 4 tyg mialam progesteron 191 i ok 18 100 hcg, drW. powiedzial, że to jest bb. ok, nastepnym razem - za tydz. - mam zmierzyć tylko progesteron.....
tez strasznie się boje "opuścić" Novum, z drugiej strony widze, że chcą już mnie chyba spuścic ze smyczy..nawet podst badań nie zalecili
nie mam pojęcia, kto ma się mną zaopiekować, bo to jednak - chocby ze względu na wiek - ciąża wysokiego ryzyka.
Czy rozgląałaś się ( jak rozumiem w Wie) za dobrym położnikiem, najlepiej na Ubezp.??
Awatar użytkownika
AgaN
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2002 01:00

Post autor: AgaN »

Dzis znowu obuchem w leb. Rano - brunatne plamienie, co prawda bardzo skape, ale poczulam sie fatalnie :sad:

Dzisiaj zadzwonie do nOvum, zobacze co lekarz powie - pewnie znowu lezenie w domciu.

Jesli chodzi o prog. to na karcie jest wynik 114,000 - byc moze zle zinterpretowalam te zera. HCG - jest napisane ponad 100,000. Ale patrzac na normy hormonow w tabelce po prawej stronie zdaje sie, ze oba nasze wyniki sa w normie. Mnie dzisiaj dokladnie mija 8 tydz. od zaplodnienia. Czuje strach i straszny zal - dlaczego musze tak cierpiec. Niewielkim pocieszeniem jest, ze inni maja gorzej....

Aga
Aga
Awatar użytkownika
tosca
Posty: 657
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: tosca »

AGA - zadałam pytanie p. doktor na forum o te plamienia - mwila, ze jesli skaope, to maga to byc czyszczenia z kosmmóki (?) albo pozostałosic z pochwy.
Wiem, ze to strasznie nieprzyjemne - ale bądz spokojna, ta wziąc w granicach normy

je tez nienawidze prowadzic spokojenego - siedz. lezacego trybu życia - ale trzeba się przestawic.
Kupilma sobie faks, mam lacze i pracuje w domu zdalnie z biurem...dzis ide do W.
Awatar użytkownika
AgaN
Posty: 15
Rejestracja: 14 sty 2002 01:00

Post autor: AgaN »

Witaj,

Dzoeki za dobre slowa. Na szczescie juz sie wczoraj to plamienie nie pojawilo, a dzisiaj tez jak na razie jest dobrze. Na wczesniejszych usg widac bylo malenkiego krwiaczka - pewnie to on sie znowu odezwal. na razie jestem w pracy, ale zdaje sobie sprawe, ze byc moze trzeba bedzie pojsc na zwolnienie. Wszyscy wiemy, ajak jest sytuacja na rynku pracy, a ja tu pracuje dopiero 8 miesiecy. Nie chce, zeby mi podziekowali. wiadomo jednak, ze dzidzius jest teraz najwazniejszy.

Pozdrawiam,
aga
Aga
Awatar użytkownika
tosca
Posty: 657
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: tosca »

Aga, mnie WOj komple tnie uziemil: 2 tyg. zwolnienia, bez spacerów, ćwiczen, min komputer!! on zwariowł!, ja zaraz zwariuje z braku zajecia i natloku obow. w pracy! ale mm szefa wyjatkowego: zadzwonil z gratulami i z delikaaatną prosbą, abym jesli cos moge popracować w domu, to niech coś robię...

pamiętaj, że od 3 m-ca ciąży jesteś chroniona - to chyba 12-13 tydz? musisz sprawdzic dokładnie
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”