Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

radości i sukcesy ale również problemy, z którymi rodziny adopcyjne mogą się spotkać już po adopcji

Moderator: Moderatorzy po adopcji

tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: tati-ana »

ja też podpiszę. i moi znajomi na pewno też.
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: AgaGd »

Ja też się podpiszę. Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, ale nie miałam jeszcze do czynienia z tym podręcznikiem. Dramat !!!
Trzy miesiące temu adoptowałam drugie dziecko - czteroletnią córeczkę i przeszłam przez etap tłumaczenia moim drugoklasistom czym jest adopcja i dlaczego idę na macierzyński. Dzieci zadawały mi dużo pytań dotyczących adopcji córeczki, a ja im cierpliwie i zgodnie z prawdą odpowiadałam, ale nigdy nie przyszłoby mi na myśl, żeby powiedzieć, że będę mamą "na niby", bo tak wynika z tego tekstu :firing:
Ale takie są efekty tworzenia podręczników "na szybko".
sierpień 2002 - Synek jest z nami
od luty 2013 - czekamy na Córeczkę
04.07.2013 - mamy kwalifikację i czekamy na telefon
03.02.2015 - poznaliśmy naszą Córeczkę :-)
15.04.2015 - Córeczka już na zawsze jest nasza !
Aneczka79
Posty: 30
Rejestracja: 22 lut 2015 00:45

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Aneczka79 »

Niby mama ,niby tata, dzikie dziecko-KTO TO WYMYŚLIŁ?Ja również dołączam się do listy
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: AgaGd »

Dziewczyny, a może warto do tej akcji zaangażować zarząd Bociana, bo tak ostro walczyli o in-vitro, to może i zawalczą o rodziny adopcyjne. Może ktoś ma bezposredni kontakt z kimś z zarzadu, aby o tym porozmawiać ?
sierpień 2002 - Synek jest z nami
od luty 2013 - czekamy na Córeczkę
04.07.2013 - mamy kwalifikację i czekamy na telefon
03.02.2015 - poznaliśmy naszą Córeczkę :-)
15.04.2015 - Córeczka już na zawsze jest nasza !
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: tati-ana »

AgaGd, dobrze pomyślałaś. Ktoś? Coś?
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Bobetka »

A co chciałybyście zawrzeć w tym liście???

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Ita »

AgaGd pisze:Dziewczyny, a może warto do tej akcji zaangażować zarząd Bociana
a moze warto sie samemu zaangazowac? Wy chcecie pozostac anonimowe, dlaczego? warto walczyc o swoje racje !

Nie chce was, "odnamawiac" od pisania do MEN, ale przeczytajcie to jeszcze raz: tam jest takie piekne zakonczenie: dzieci sie dogadaly i maja "nasza mame". Rysunek na ktorym mama adopcyjna ubrana jest w sukienke mamy biologicznej to cos wzruszajcego: pokazuje ewolucje, ktora sie dzieje w glowie chlopca. Od nieufnego dziecka, ktore nie wie czy ma pokochac (czy moze zaufac) nowych rodzicow, do pelnego dogadania sie z nowymi siostrami. Nowa mama nosi sukienke starej mamy: bo stala sie to jedyna mama. Dla mnie to piekna historia
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Bobetka »

Ita oczywiście, że mamy same napiszą. I owszem zakończenie czytanki udane, co nie zmienia faktu, że wstęp bardzo niefortunny ...

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


alexa79
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 24877
Rejestracja: 31 paź 2009 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: alexa79 »

Ita historia się kończy fajnie. Zadaj jednak sobie pytanie czy chciałabyś aby ktoś nazwał Ciebie niby mamą i aby Twoje dzieci to przeczytały?
Ita
Członek Stowarzyszenia
Posty: 2784
Rejestracja: 13 maja 2003 00:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Ita »

alexa ale to jest przekaz dla 6 latkow: musi byc prosty: Wojtek najpierw nie wie czy to jego prawdziwa mama a w koncu decyduje sie, ze tak, prawdziwa. Dla mnie ta historia jest wrecz genialna, a to ubranie adopcyjnej mamy w sukienke biologicznej wyciska mi lzy. Ale to moje zdanie, i oczywiscie macie prawo do wlasnego, chce tylko powiedziec, ze moje odczucia po przeczytaniu tego tekstu sa pozytywne: adopcja jest ok (moje dziecko slyszy, ze zabilam jej braci i siostry...ale to juz inna historia).
Dziewczyny, brakuje w Stowarzyszeniu rodzicow adopcyjnych, ktore wlasnie wylapywalyby problemy adopcyjne. Dwojka naszych czlonkow ma adoptowane dzieci ale dla stowarzyszenia zajmuja sie ksiegowoscia i informatyka i to juz od 100 lat. Pomyslcie czy nie chcialbyscie popracowac spolecznie, chociazby po to aby spoleczenstwo nauczylo sie poprawnie mowic o adopcji :)

Pozdrawiam serdecznie

-- 29.06.2015, 20:33 --

ups !!!! nie zauwazylam, ze alexa jest modka ;), oczywiscie obecne tu moderatorki tez pracuja spolecznie i robia swietna robote ale moze ktos by chcial cos wiecej?
IVF/ISCI Novum :

Łucja Zofia

Lusia
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: AgaGd »

Ita pisze:a moze warto sie samemu zaangazowac? Wy chcecie pozostac anonimowe, dlaczego? warto walczyc o swoje racje !
Ita, nikt nie mówi tu o anonimowości i chowaniu głowy w piasek, ale wydaje mi się, że warto skorzystać ze wsparcia sób, które mają już doświadczenie w "walce" z instytucjami rządowymi.

Ita, dzieci w wieku 6-7 lat odbiorą ten tekst bardziej dosłownie, a nie tak jak dorosła osoba. Oczywiście zadaniem nauczyciela byłoby wytłumaczyć im te niuanse, o których piszesz. Wiem, jak trudno było mi wytłumaczyć moim drugoklasistom dlaczego adoptuję córeczkę, czym jest adopcja i że będę jej prawdziwą mamą i taką już na zawsze, a nie tylko na trochę.
sierpień 2002 - Synek jest z nami
od luty 2013 - czekamy na Córeczkę
04.07.2013 - mamy kwalifikację i czekamy na telefon
03.02.2015 - poznaliśmy naszą Córeczkę :-)
15.04.2015 - Córeczka już na zawsze jest nasza !
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: yennefer23 »

Ita pisze: to ubranie adopcyjnej mamy w sukienke biologicznej wyciska mi lzy
no wlasnie, takie biedne "te sierotki" i "ta dzika Zosia" ale i takie madre :mur:
- dla jasnosci - tak, to jest sarkazm
mama ado nie zastepuje mamy biol
jest mama

"niby - mama" / "niby tata" / "dzika Zosia" sa to sformulowania pogardliwe, nie wyrazaja szacunku do opiekunow oraz innych dzieci. tak w ogole a nie tylko w kontekscie tej czytanki. a juz poruszajac tak delikatne tematy takim jezykiem - dla mnie karygodne!
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
alexa79
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 24877
Rejestracja: 31 paź 2009 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: alexa79 »

yennefer23 mam takie same odczucia jak Ty
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: matula »

Jak zwykle pytam o pewne rzeczy moją córkę. I powiedziała coś, co zauważyłam sama; ta historia jest niezrozumiała dla dziecka, wymaga dodatkowego wyjaśnienia.

Ja się nie wzruszyłam, to fałszywa ckliwość. Zakończenie też mi się nie podoba. Jak to może być, że rodzina adoptowała dzieci, nie przygotowała własnych dzieci, które są zazdrosne.
Bobetka
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 14478
Rejestracja: 13 gru 2004 01:00

Re: Podręcznik MEN - 1 klasa, część "Lato"

Post autor: Bobetka »

Ponawiam pytanie: co chciałybyście/chcielibyście umieścić w piśmie do MEN.

A po drugie czy macie coś przeciwko zacytowaniu waszych wypowiedzi?

Synku, nie mógłbyś być bardziej mój



01.2005



W każdym z nas tkwi talent. Ważne by go dostrzec i w niego uwierzyć


ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji”