Znowu te pęcherzyki. Czy kiedyś się uda?

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
annna320
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2007 01:00

Post autor: annna320 »

dzięki dorota33. U mnie jakas dziwna sytuacja bo dostałam okres troszke opóźniony ale trwał tylko niecałe 2 dni. Znowu mam nadzieje ale wszystko inne w porządku tzn piersi ani brzuch nie bolą. Na testowanie chyba jeszcze troche za wcześnie, więc czekam do poniedziałku. Rozmawiałam z moją gin ale tylko przez telefon i kazała zaczekać z testem , żeby na pewno wyszedł prawidłowy ( bo ja staram się unikać pobierania krwi bo tam mdleję za każdym razem). Czy myślicie że to mogłaby być ciąża tzn chodzi mi o ten okres, dodam że zawsze miałam min 4 dni.
A co do mojego M to też nie jest łatwa sytuacja, bo nie zaciągne go na badania gdyż on chce jeszcze poczekać na dziecko 2-3 lata więc tak naprawdę to się staram sama i trochę brakuje mi już pomysłów czemu co chwilę biegam do gin, na jakieś usg, co to są za tabletki które biorę itd.
Awatar użytkownika
moonniiaa
Posty: 5795
Rejestracja: 24 kwie 2007 00:00

Post autor: moonniiaa »

Czy mogłaby któraś z Was wyjaśnić mi o co chodzi z tymi pęcherzykami??coto za jedne i co w tym chodzi, jestem tu nowa i może się mało orientuję...ale chciałabym iwęcej wiedzieć...dzięki zapomoc
Awatar użytkownika
dorota33
Posty: 28
Rejestracja: 02 maja 2007 00:00

Post autor: dorota33 »

wiesz anna320 mowia ze niby mozna miec okres i byc w ciazy wiec nigdy nic nie wiadomo daj znac co ci wyszlo ja bede testowac za dwa tygodnie ale jakos przestalam wierzyc w ta owulacje.
No ja sie staram leczyc tez tak troche sama bo moj maz wprawdzie dziecko chce miec ale uwaza ze tylko naturalnie i co ma byc to bedzie ( wola Boga) :roll:
NO nie mowie ze sie nie zgadzam ale bez przesady czasami trzeba pomoc naturze :!:
Czesc mooniiaa no nie wiem czy ci duzo pomoze moje tlumaczenie bo sama taka ekspertka nie jestem no ale moim skromnym zdaniem pecherzyki powstaja w czasie owulacji ( 10 -20) i w nich sa jajeczka ale tylko jedno dojzewa i peka wtedy to dochodzi do owulacji , reszta powinna zniknac i pojsc sobie precz ale czasami tak sie nie dzieje i powstaja z nich cysty pomijajac juz ze czasami pecherzyk nie peka i nie ma owulacji :evil:
Daj znac co u ciebie ile sie starasz i jak ci idzie
Awatar użytkownika
annna320
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2007 01:00

Post autor: annna320 »

zrobiłam test i niestety nic z tego.czekm do nastepnej owu. tylko najgorsze jest to ze świadomość że to właśnie ten dzien odbiera mi całkowicie ochote na sex. no ale trudno czego sie nie robi dla celu. w tym cyklu nie brałam clo i jestem ciekawa jak urosną pęcherzyki bo podobno clo ma wydłużony czas działania i może je wspomagać jeszcze w kolejnym cyklu. Trzymajcie za mnie kciuki , może tym razem sie uda.
A tak na marginesie to nie wiem czy teraz jakoś więcej osób ma dzieci czy tylko wczesniej tego nie zauważałam ale na ulicy widze tylko kobitki z małymi dziećmi albo w ciąży. I jak tu sie wyluzować i nie myśleć ciągle o tym ze ja nie moge. Ale taki to już moje szczęście. Nic mi się nie udaje tak po prostu,, zawsze pod górkę
Awatar użytkownika
miska74
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2007 00:00

Post autor: miska74 »

ja mam taki problem. Miaam monitorowane jajeczkowanie przez dwa cykle . Okazało sie, ze jajajeczkowanie było naturalnie bez leków. Tylko, że pęcherzyk zawsze jest w lewym jajniku. Czy to jest jakaś nieprawidłowość?
Awatar użytkownika
moonniiaa
Posty: 5795
Rejestracja: 24 kwie 2007 00:00

Post autor: moonniiaa »

Dorotko staramy się o dziecię ok rok i nic nie wychodzi...nasienie męża w porządku i teraz zajmujemy się mną...w czwartek idę na HSG i się trochę boję, oczywiście dam znak jak będę już po wizycie...a jak to jest u Ciebie??
Damianek ur. 16.08.2009
Dziękujemy Ci dr Żak
Hubercik ur. 21.06.2011
mała, mała Żaba
Damiankowe ząbki
Tygrysek
Awatar użytkownika
dorota33
Posty: 28
Rejestracja: 02 maja 2007 00:00

Post autor: dorota33 »

No my sie staramy 7 miesiecy ale wiesz jak ten czs leci boje sie ze jezeli nie zrobie jakiegos drastycznego ruchu ( tzn znajde dobrego doktora) to z latwoscia mi tak zleci na tym staraniu i rok a moze dwa :cry:
Co to jest HSG :?: :?: :?:
JA mysle o monitorowaniu cylku a jezeli potwierdzi sie ze pecherzyki nie pekaja wtedy nakluwanie .No zobaczymy jak to w praktyce bedzie bo z teoria to u mnie zawsze jest ok :lol:
Mooonia bedzie w porzadku pomysl ze to cie moze przyblizyc do celu i doczekasz sie wkrotce dzidzi to zaden bol nie bedzie ci straszny .
Daj znac jak poszlo
czesc miska74 moim zdaniem to nie jest nieprawidlowosc , no jajeczkujesz tylko z jednej strony to prawda ale po pierwsze najwazniejsz ze do tej owulacji dochodzi a po drugie to byly tylko dwa cykle w trzecim czy czwartym mozesz jajeczkowac z tej prawej
strony :lol:
Ja tam nie widze powodu do zmartwien :!:
Anno no tak tez to zauwazylam gdzie sie nie okrece to dzieci albo kobiety w ciazy pewnie dlatego to zauwazamy bo tak bardzo myslimy o byciu w ciazy ....
Pewnie ze ci sie uda najwazniejsz to miec pozytywna postawe no wiem ze o to nie latwo ale wiesz wiara czyni cuda czyli nigdy nic nie wiadomo :?: :!:
Awatar użytkownika
annna320
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2007 01:00

Post autor: annna320 »

Dzięki Dorcia, Ty to umiesz pocieszyć. Ok 22 zaczynam starania znowu, bo to te dni. Trzymajcie kciuki.
Awatar użytkownika
dorota33
Posty: 28
Rejestracja: 02 maja 2007 00:00

Post autor: dorota33 »

Trzymam kciuki =D> =D> =D>
Bedzie ok ja bede testowac 26 ale jakos nie wierze ze ten pecherzyk pekl no ale zobaczymy.
Czy usg w 18 cd wykaze czy pecherzyk pekl czy nie :?: :?:
Tak troche sama sie lecze bo prawdziwgo doktora zobacze za miesiac a teraz mam dostep tylko do rodzinnego wiec na prawde zalezy mi na waszej pomocy
Awatar użytkownika
moonniiaa
Posty: 5795
Rejestracja: 24 kwie 2007 00:00

Post autor: moonniiaa »

Dorotko, HSG to sprawdzenie drożnosci jajowodów, przy okazji odebrałam dziś wyniki hormonów, są ok, ale niepokoi mnie obecność przeciwciał, zobacze może przy HSG coś mi lekarz powie na ten temat...jadę na 15, jak wróćę dam znać...
Damianek ur. 16.08.2009
Dziękujemy Ci dr Żak
Hubercik ur. 21.06.2011
mała, mała Żaba
Damiankowe ząbki
Tygrysek
Awatar użytkownika
annna320
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2007 01:00

Post autor: annna320 »

w 18 dc na pewno bedzie widac czy pękł. Jak bedziesz na monitoringu to bedzie napisane ze albo jeszcze jest albo ze jest puste miejsce juz po pęknieciu. Trzymam kciuki
Awatar użytkownika
dorota33
Posty: 28
Rejestracja: 02 maja 2007 00:00

Post autor: dorota33 »

NO nie wiem ten usg pokazywal ze mam po prawej stronie pecherzyk 2,5 cm i ze ma on prawie peknac a do tego jakis plyn gdzies przepraszam ale nie znam polskiego tlumaczenia.
No nie wiem bo testy pokazywaly ze owulacja miala byc w cd 14 a ja robilam usg w cd 18 to co do jasnej ciasnej sie dzieje.
Anna, Monia co myslicie :?: :?: :?: :?:
Dajcie znac co u was bo ja czekam na @@@@ ma byc w niedziele zobaczymy czy sie pojawi :twisted:
Awatar użytkownika
annna320
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2007 01:00

Post autor: annna320 »

Dorcia, usg lepiej pokazuje niz testy, wiec bardziej wierzylabym w ten 18 dc. ja tez mam owu miedzy 18-20 dc i tez to wychodziło na usg.
Ja aktualnie odstawilam wszystkie leki, bromergon też. Byłam na badaniach okresowych z pracy i poprosiłam o zbadanie tez prolaktyny.
Wprawdzie nie odstawiłam bromka dzien wczsniej bo nie wiedzialam czy mi zrobią ale zrobili. A oto wynik 0,5 ng/ml.
To chyba sporo za malo bo napisalize norma to 5-35.
Wiem że dzien przed badaniem powinnam nie lykac bromka bo wynik bedzie przeklamany ale chyba nie az tak?
czy wiecie moze co sie dzieje jesli tej prolaktyny jest za malo?
co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
dorota33
Posty: 28
Rejestracja: 02 maja 2007 00:00

Post autor: dorota33 »

No nie wiem bo ja mam 28 -dniowe cykle a do tego byl tam jakis plyn widoczny wiec ja sobie opracowalam teorie zyta owulacja byla jak byc miala i on juz pekl a ten drugi pecherzyk to nie wiadomo moze byc torbiel.Plyn byl widoczny wiec moze :lol: :lol: :lol:
Dajcie znac czy ja cos nie krece no a reszte zobaczymy w tym tygodniu jak przyjdzie @@@ to ja sie poddaje
Anna no przepraszam ale o prolaktynie to ja tak troche malo wiem
Anna , Monia z kad jestescie z polski bo ja ze szczecina :!: :?:
Awatar użytkownika
MalyNiedzwiadek
Posty: 1964
Rejestracja: 02 kwie 2007 00:00

Post autor: MalyNiedzwiadek »

dorota33 i jak? odezwij sie, mam nadzieje, ze masz dla nas dobre wiaomosci! ja bralam 1 raz clo, wczoraj bylam na usg (19dc), wszystko ladnie, pecherzyk 24mm pekl w 14dc, wczoraj endo 11mm, brak echa. A dzisiaj boli jak na @ :( sutki wrazliwe-nie wiem czy to czasem nie sprawka clo...testowanie w weekend, chyba, ze do weekendu sie pojawi....Czy ktos mial podobne objawy po clo? czy to wina clo? czy normalna @ ?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”