ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Tu wymieniamy informacje i opinie o klinikach i lekarzach specjalizujących się w leczeniu niepłodności, a także cenach badań, zabiegów.

Moderator: Moderatorzy gdzie się leczyć

ODPOWIEDZ
Nadzieja69
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2014 08:57

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: Nadzieja69 »

Karnataka, niska cena to ile? Nie musi oznaczać mrożonych oocytów, tylko ich mniejszą ilość. Cena w Novum też jest o połowę niższa, niż w większości klinik, ale otrzymuje się jedną lub dwie komórki. Prawda jest taka, że statystycznie uzyskuje się więcej ciąż ze świeżych oocytów, niż mrożonych. Natura jakoś tak działa, że jajeczka dużo gorzej znoszą mrożenie, niż zarodki czy plemniki. Ale przecież z mrożonych jajeczek też się uzyskuje ciąże! Jednak moje doświadczenia z mrożonymi kd niestety były smutne- wszystko opisałam w pierwszym poście...
Do transferu z kd przygotowujesz się chyba tak samo jak po stymulacji- wszystko zależy od Twoich indywidualnych wyników badań. Ja dostawałam od początku cyklu progynovę 21, encorton, potem przed transferem włączyłam luteinę dopochwowo i doustnie. W 12tym dniu cyklu sprawdzana była grubość endometrium, która warunkowała zapłodnienie komórek i późniejszy transfer. Standardowo miałam przyjmować folik, magnez i koenzym q10. Polecam też dietę propłodnościową (opisana na forum).
Część klinik nie przywiązuje znaczenia do posiewów nasienia, ale wielokrotnie czytałam ( tak też twierdzą w Novum), że infekcje męskie również mają wpływ na zapłodnienie i zagnieżdżenie zarodka. W przypadku problemów z zagnieżdżeniem Novum rekomenduje również histeroskopię. Podpowiedziano nam również, pomimo dobrych wyników badań nasienia, Profertil dla panów, najlepiej trzymiesięczną kurację.Podobno czyni cuda!
Gdy będziesz już po wizycie w Artemidzie, proszę napisz coś więcej o cenie, procedurach medycznych i formalnych. Czekamy i powodzenia! :flowers:
karnataka
Posty: 526
Rejestracja: 28 lut 2015 18:10

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: karnataka »

Przepraszam, że dopiero piszę ale natłok wszystkiego :)
Otóż po konsultacji z lekarzem będziemy stratować w maju/czerwcu. Wygląda to tak, że obecnie czekam na @, w 2 dc stawiam się na wizytę do prof. Niestety ostatni transfer to cb a po niej miałam 3 tyg plamień, więc nie wiem kompletnie w którym dc jestem, ani kiedy będzie okres. Objawy póki co wskazują, że za parę dni.
Koszt ivf - około 3 tys (wychodzi na to, że samo ICSI, transfer i obróbka nasienia). Myślę że do tego dojdzie koszt wizyt/USG/badań/ewentualnych leków. Niestety tak jak napisałaś, dostanę maks 1-2 komórki, w zależności ile zostanie oddanych. Będą to oocyty świeże. Prof. uważa, że szanse przy mrożonych są około 7%, przy 40% ze świeżych robi różnicę. Poza tym ani Artemida, ani USK nie prowadzą banku oocytów. Dlatego zostaje mi czekać na cudowny gest dawczyni, jakąś dobrą duszyczkę.
Podejrzewam, że przed transferem dostanę encorton. Do tej pory miałam 5 mg, ale z racji że zaskoczyło cokolwiek to wychodzi że coś mi pomaga i teraz może dostanę większą dawkę.

Co prawda codziennie na nowo mam wątpliwości czy robię dobrze...ale tylko gdy myślę o dalszej przyszłości

4 IVF, 3 transfery, 2 cb :(

06.16 2 2dniowe maluszki - 9dpt :testI: ,10dpt(84),12dpt(271),14 dpt(686),20 dpt(8286),29dpt dwa :love: :love:

6.02.17 38tc :bobas: :bobas:

5.03.18 :testI: :opad:

19.03.18 DWA :opad: -> dwie dziewuszki 10.18 :bobas: :bobas:


Nadzieja69
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2014 08:57

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: Nadzieja69 »

WoW, Karnataka, cena faktycznie bardzo konkurencyjna! Byłam teraz na konsultacji w Salve. Cena jest znacznie wyższa, jednak oczekiwanie na komórkę to 6-8 tygodni. Dla nas ważne jest jeszcze coś innego. Męska armia mojego D. jest bardzo liczna i ruchliwa, jednak jak się okazało w ostatnim badaniu, 2/3 posiada nieprawidłową budowę. Pani doktor przypuszcza, że przyczyną ciąż biochemicznych może być źle dobrana metoda in-vitro. Salve jako jedna z nielicznych placówek wykonuje test nasienia HBA- test dojrzałości plemników ( http://badanie-nasienia.pl/o-plemnikach/test-hba/ ). Jeżeli test nie wychodzi właściwie, przeprowadza się wówczas procedurę pICSI, z kwasem hialuronowym (http://parens.pl/artykul/picsi-ewolucja ... w-do-icsi/ ).Dla nas to jakiś krok milowy...
karnataka
Posty: 526
Rejestracja: 28 lut 2015 18:10

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: karnataka »

Nadzieja69, u nas niestety nasienie nie powala. Nie wiem czy HBA się sprawdzi bo plemniki muszą wykazywać jakikolwiek ruch, a u nas w A jest całe 0%, B10%, do tego 8% prawidłowych. Ilościowo też nie najlepiej, na pewno grubo poniżej normy. Ja już się pogodziłam z brakiem swoich oocytów. Myślałam też o AZ, ale mąż uparł się, że nieważne ile to będzie kosztować on chce spróbować ze swoim nasieniem. W pełni go rozumiem. Chyba kobiecie łatwiej jest zaakceptować własną niepłodność.
Co do biochemicznych. Ja miałam dwie różne stymulacje, obie długim protokołem. Jedna trwała 8 dni, druga 6. ICSI. Niestety mimo zarodków dość ładnych, jest ewidentny problem. Przy krótkim protokole nie miałam żadnych komórek - na 13 ->12 pustych, a jedna niby dojrzała ale w takim stanie że prof. pierwszy raz w życiu coś takiego widział. Nawet sobie w lab na pamiątkę zdjęcie zrobili :?
Próbowałam chyba wszystkiego co może wpływać na jakość komórek -DHEA koenzym w dawkach kosmicznych, po full witamin, mikroelementów. Cud że wątroba jeszcze działa. Niestety, może u mnie problem genetyczny (siostra poroniła w 3msc - wada genetyczna zarodka, rozszczepienie kręgosłupa czy cos), ja same biochemiczne. A może immunologia? Już chyba nie mam siły szukać. W ciągu roku przeszłam 4 stymulacje, chyba mi starczy póki co.

A Ty dopiero przed transferem? Czekacie na KD czy już ciężarówka?

-- 16 maja 2016 16:18 --

Nadzieja69, może cena taka konkurencyjna bo oficjalnie chyba nie zajmują się dawstwem. Na stronie Artemidy nie ma żadnej info. Poza tym czytałam zestawienie klinik w rządówce i jak wół było że USK nie specjalizuje się w KD. Ale skoro prof. zaproponował już w zeszłym roku, znaczy że jest możliwość. Kompletnie nie wiem na jakiej jest to zasadzie. Dla mnie najważniejsze oby się udało.
No i trzeba się streszczać, bo nie wiadomo co wprowadzi nowy rząd. Żeby nie zostać z ręką w nocniku :(

4 IVF, 3 transfery, 2 cb :(

06.16 2 2dniowe maluszki - 9dpt :testI: ,10dpt(84),12dpt(271),14 dpt(686),20 dpt(8286),29dpt dwa :love: :love:

6.02.17 38tc :bobas: :bobas:

5.03.18 :testI: :opad:

19.03.18 DWA :opad: -> dwie dziewuszki 10.18 :bobas: :bobas:


Nadzieja69
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2014 08:57

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: Nadzieja69 »

No własnie, a propos ręki w nocniku... :( Nie chciałabym przeżyć szoku, gdy któregoś dnia obudzę się rano i dowiem się z telewizji lub prasy, że z powodów politycznych już nigdy nie będę mamą... Wystarczy, że od początku roku czuwamy w napięciu i dręczymy embriologów z Novum co miesiąc dopytując się, jak szybko przesuwa się kolejka oczekujących na kd. Niestety po zmianach prawnych nie przesuwa się prawie wcale. Rejestracja dawczyń oraz atmosfera wokół in vitro spowodowały, że kobitki nie chcą się dzielić komórkami, by nie zostawiać gdzieś śladów w papierach. Nie krytykuję ich za to, ale moja rozpacz jest coraz głębsza. W Salve były dwie opcje cenowe procedury z kd: dawstwo "spontaniczne" za 10 tyś zł i dawstwo "planowane" za 13tyś. To spontaniczne, czyli od pacjentek podchodzących do własnego in vitro, praktycznie stanęło... Mają jednak jakiś patent na to, by przyciągać dziewczyny z zewnątrz. Nie wnikam w szczegóły...
Pytasz, karnataka, na jakim etapie jestem? Trzecia klinika i trzecie podejście do kd. Nie będziemy chyba już dłużej czekać w Novum na kd, bo w tym tempie w tym roku jej nie dostanę... Zaczynamy chyba od początku w Salve. :-k
karnataka
Posty: 526
Rejestracja: 28 lut 2015 18:10

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: karnataka »

Podziwiam, ja po 4 stymulacjach czuje się fatalnie, psychicznie. A ciekawe jak długa droga czeka mnie z KD

4 IVF, 3 transfery, 2 cb :(

06.16 2 2dniowe maluszki - 9dpt :testI: ,10dpt(84),12dpt(271),14 dpt(686),20 dpt(8286),29dpt dwa :love: :love:

6.02.17 38tc :bobas: :bobas:

5.03.18 :testI: :opad:

19.03.18 DWA :opad: -> dwie dziewuszki 10.18 :bobas: :bobas:


Fruzia86
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2016 20:37

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: Fruzia86 »

Hej,
mam znajomą która korzystała z Invicty. Koszt spory, nieco ponad 18 000 ale w cenie leki do stymulacji, 3 weryfikacje po transferze, wizyty w cenie, embrio glue, nacinanie otoczki zarodka, mrożenie nasienia i zarodów przez rok itp. no i dzięki wydzwanianiu i przypominaniu się komórka znalazła się po ok 2 tygodniach. W pakiecie dają 5-6 komórek. Zależy kto cię "prowadzi".

Obsługa ze względu na duże zapotrzebowanie i program rządowy taśmowa, kolejki wszędzie ale lekarze naprawdę dobrzy. Niektórzy krążą pomiędzy placówkami.

Z tego co czytałam to dziewczyny trochę narzekają na Invictę bez względu na oddział ale jak wszędzie ludzie są różni.
zetton
Posty: 8
Rejestracja: 02 kwie 2012 16:59

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: zetton »

Kartanaka. Mam pytanie prof szamatowicz zaproponował ci kd jestem dość zdziwiony gdyż z żona leczyliśmy się 6 lat w artemidzie , 5 pełnych programów in vitro i nic-niepłodność idiopatyczna.najpierw u szamotowicza potem u wolczynskiego.gdy opcje się skończyły wołczyński poinformował nas ze nie robią w artemidzie zapłodnienia z kd i odesłał aż do Czech.a tu takie zdziwienie konsternacja co jest? Ze z tej samej kliniki jeden lekarz mówi ze można a drugi ze nie i podkreślam było to dwa miesiące temu
karnataka
Posty: 526
Rejestracja: 28 lut 2015 18:10

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: karnataka »

zetton Nie wiem jak to u Was, nas prof. Szamatowicz poinformował już w marcu zeszłego roku jak po stymulacji nie było u mnie co zapładniać, że tylko KD. Wtedy jeszcze chciałam walczyć o swoje i po kolejnych 3 nieudanych procedurach, zdecydowaliśmy się. U nas dodatkowo baaardzo słabe nasienie. Generalnie klinika nie ma opcji KD, ale skoro prof. zaproponował, a na dodatek właśnie jestem na etapie czekania na dawczynie, po 1,5 tyg brania estrofemu więc widocznie się da.
Wszystko wygląda w ten sposób, że jestem przygotowywana do ewentualnego transferu w ciemno. Po USG i stwierdzeniu ze endo jest ok, czekam na telefon od prof. czy pojawiła się dawczyni. Przez dawczynie mam na myśli kobietę która podchodzi do własnego ivf i oddaje za darmo swoje nadprogramowe oocyty, nic nie otrzymując w zamian (poza moją wdzięcznością). Więc jest to jedna wielka loteria czy w ogóle się ktoś taki pojawi. Wczoraj byłam na wizycie i pytałam o szanse, że w ogóle się uda. Prof. był dość optymistycznie nastawiony że to kwestia paru dni - tygodnia. Ja osobiście nastawiałam w ogóle na inne ramy czasowe.
Może warto, żebyście jeszcze raz pojawili się u prof. Moim zdaniem Sz. jako kierownik oddziału wydaje mi się bardziej wiarygodnym źródłem informacji. Druga sprawa myślałam nad zmianą lekarza, bo niewiele mógł mi zaproponować poza KD. Ale na dzień dzisiejszy uważam, że bardzo dobrze zrobiłam że zostałam, choćby z uwagi właśnie na KD. Mało wylewny ale konkretny.

4 IVF, 3 transfery, 2 cb :(

06.16 2 2dniowe maluszki - 9dpt :testI: ,10dpt(84),12dpt(271),14 dpt(686),20 dpt(8286),29dpt dwa :love: :love:

6.02.17 38tc :bobas: :bobas:

5.03.18 :testI: :opad:

19.03.18 DWA :opad: -> dwie dziewuszki 10.18 :bobas: :bobas:


zetton
Posty: 8
Rejestracja: 02 kwie 2012 16:59

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: zetton »

Karnetów serdeczne dzięki za info być może wrócimy do niego chociażby zapytać co i jak bi wołczyński twierdził ze nie robią tego temu jestem miło zaskoczony zwłaszcza rownież cenna. W salce medica gdzie obecnie się przenieśliśmy koszt to 13 tys strasznie dużo ale zawsze to lepsze niż proponowane Czechy za 25 tysiecy

-- 01 cze 2016 13:59 --

Dać znać jak mu będzie po na forum będę wdzięczny
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


ramona85
Posty: 430
Rejestracja: 18 mar 2015 22:15

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: ramona85 »

Witam

Mam niskie amh zastanawiamy się z mężem nad adopcją komórek jajowych, czy któraś z Was już korzystała z tej opcji??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zufe
Posty: 27850
Rejestracja: 17 lip 2012 21:50

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: zufe »

ramona85 tak ja korzystałam w Salve w Łodzi.
12 transferów, 2 Aniołki i wymarzony Synek Adaś :love: Co dalej?
obebe
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 1100
Rejestracja: 10 cze 2014 13:11

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: obebe »

ramona, jest oddzielny wątek dotyczący dawstwa :)

Dobrze jest, gdy cymbał odzywa się tylko od wielkiego dzwonu

TP 15.07.2017

edit: Maluch zdecydował się pojawić na świecie w 32 hbd


ramona85
Posty: 430
Rejestracja: 18 mar 2015 22:15

Re: ADOPCJA KOMÓREK JAJOWYCH- NAJLEPSZE KLINIKI

Post autor: ramona85 »

obebe możesz mi pomóc i dać linka do tego tematu

Pozdarwiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie się leczyć?”