czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Pamiętaj że nie jesteś sam w walce z niepłodnoscią! Na tym podforum piszemy o targajacych nami uczuciach. O naszych największych radościach i ogromnych smutkach. Staramy się sobie wzajemnie pomóc, a przez to pomagamy także samemu sobie.

Moderator: Moderatorzy Muszę o tym porozmawić

_blondyneczka_
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2012 11:42

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: _blondyneczka_ »

poziomka707 u mnie ogólnie 4 lata starań (mój M z zawodu kierowca więc różnie z tymi staraniami bywało ;-) ) w tym 2 lata leczenia - ostatecznie diagnoza: niepłodność idiopatyczna.

A mój Cud to wymarzona i wyczekana córeczka =xxx#
poziomka707
Posty: 52
Rejestracja: 18 lip 2014 15:23

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: poziomka707 »

_blondyneczka_ no tak jak kierowcą jest, to mogło go czasami nie być jak była pora na przytulanie i wówczas wszystko się przesuwało. ja swojego mam na miejscu. to czekanie i staranie się nie myśleć o tym czy się udało jest masakryczne. też marzę o córeczce, ale i o synku tak samo. marzę, żeby już się w końcu pojawiła ta fasolka...
_blondyneczka_
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2012 11:42

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: _blondyneczka_ »

poziomka707 a można spytać o Twój wiek? I czy robiliście jakieś badania? Wspomniałaś o Pregnylu - dlaczego go brałaś?
Piszesz, że staracie się 7 m-cy - przyznam, że krótko jak na ewentualne leczenie ;-)
poziomka707
Posty: 52
Rejestracja: 18 lip 2014 15:23

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: poziomka707 »

_blondyneczka_ co do wieku, to niebawem stuknie mi 32. wiosenka :-D
najpierw dostałam leki na regulacje cyklu, bo bardzo plamiłam przed i po okresie, co wydłużało się łącznie do 11-12 dni. wtedy to dostałam clo, progynove i luteinę. okres się wyregulował - znaczy się zniknęły te plamienia. wówczas badań żadnych nie robiłam. a żałuję, bo powinnam wcześniej wiedząc, że kiedyś miałam poważną anemię i za wysoką prolaktynę.

progynova została odstawiona, badania zrobiłam niedawno i okazało się, że mam lekką anemię i masakryczną prolaktynę. to dlatego pęcherzyki nie pękały. ponieważ jak na ostatniej wizycie byłam już z tymi wynikami pan dr dopisał mi bromergon i z racji że były dwa pęcherzyki w jednym jajniku 14mm i w drugim 15mm zapisał mi też pregnyl na pęknięcie, bo szkoda było by nie próbować, a nóż się uda. chociaż szwagierka mówiła mi, że szanse są minimalne że się uda :o(

jeśli się nie uda, to mąż musi zrobić badanie nasienia. jeśli jego plemniki są dobre to będę dalej leczona i będę mieć drożność jajowodów. a jeśli jego plemniki są kiepskie to czeka mnie to samo plus inseminacja.

szczerze powiedziawszy chciałabym bardzo, żeby się udało. ale sama nie wiem. jak znam swoje szczęście to znów będzie klapa....
_blondyneczka_
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2012 11:42

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: _blondyneczka_ »

poziomka707 pisze:szczerze powiedziawszy chciałabym bardzo, żeby się udało. ale sama nie wiem. jak znam swoje szczęście to znów będzie klapa....
Zakaz takiego myślenia [-X

Jak na tak krótki czas starań, to i tak wiele się u Ciebie dzieje ;-)

U nas po 2 latach starań zaczęliśmy od wyników nasienia męża (fatalne więc leczyliśmy), potem u mnie HSG, inseminacje, następnie laparoskopia - i to wszystko w ciągu 2 lat.
Bromergon też brałam.

Trzymam mocno kciuki i daj znać co i jak :bigok:
poziomka707
Posty: 52
Rejestracja: 18 lip 2014 15:23

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: poziomka707 »

:o) się okaże we wtorek co i jak. to już niebawem :o) dam znać na pewno obojętnie czy będzie sukces, czy porażka...
_blondyneczka_
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2012 11:42

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: _blondyneczka_ »

poziomka707 podczytuję i cierpliwie czekam na Twoją wiadomość - oczywiście coraz mocniej zaciskam kciuki :bigok: za pozytywną ;-)
poziomka707
Posty: 52
Rejestracja: 18 lip 2014 15:23

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: poziomka707 »

_blondyneczka_ zrobiłam dziś rano test, który już daje niby wynik 6 dni po zapłodnieniu, ale niestety negatywny. Więc jednak znów się nie udało :( dziś odstawiam luteinę i pewnie za 2-3 dni dostanę ten cholerny okres :evil: jakoś czułam/wiedziałam, że ten test wyjdzie negatywnie. słowa szwagierki się sprawdziły, że tym razem szanse są minimalne. będę musiała wysłać męża na badanie nasienia, a sama szykować się na drożność jajowodów. echhh... wiedziałam, że to mnie nie ominie. zbyt pięknie by było.
_blondyneczka_
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2012 11:42

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: _blondyneczka_ »

poziomka707 dopóki nie ma okresu, to i nic nie jest przesądzone :bigok:
Jeżeli jednak przyjdzie, to może rzeczywiście warto zrobić badanie nasienia i wspomniałaś o zbadaniu drożności - HSG czy Laparoskopia?
Leczysz się w klinice niepłodności czy chcesz to zrobić "na własną rękę"?
poziomka707
Posty: 52
Rejestracja: 18 lip 2014 15:23

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: poziomka707 »

_blondyneczka_ na razie jeszcze okresu nie ma. ogólnie dziwnie się czuję inaczej niż ostatnio przed okresem. wczoraj bolał mnie brzuch tak między jajnikami w dole takie kłucie niemiłe, a w nocy cycki mnie bolały ale też tak dziwnie. od sutków tak w głąb piersi. dziwne uczucie. ale nie robię sobie zbytnich nadziei.

na razie leczy mnie prywatnie ginekolog. ale jak się nie udało to skieruje mnie/nas pewnie to kliniki jakiejś.
_blondyneczka_
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2012 11:42

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: _blondyneczka_ »

poziomka707 my też leczyliśmy się w klinice niepłodności i bardzo się z tego cieszę, że się na nią zdecydowaliśmy - bo bez tego zapewne naszej córeczki by z nami nie było :roll:
Trochę żałowałam, że nie zdecydowaliśmy się na nią wcześniej - ale widać tak musiało być - podobno nic nie dzieje się bez przyczyny ;-)
Mam nadzieję, że wam będzie ona niepotrzebna :bigok:
poziomka707
Posty: 52
Rejestracja: 18 lip 2014 15:23

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: poziomka707 »

_blondyneczka_ na razie nadal nic nie ma. sama nie wiem. chwilami czuję się jakbym miała dostać okres, a chwilami nie. nic nie przeczuwam, nic nie czuję. żeby kciukasy zadziałały ;-)
nie wiem czy te luteinę odstawić całkowicie - biorę po pól tabletki rano i wieczorem. jakoś mam obawę ją całkiem odstawić.
_blondyneczka_
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2012 11:42

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: _blondyneczka_ »

poziomka707 może warto zrobić test z krwi - on da Tobie 100% pewność czy Luteinę odstawić czy też nie.
poziomka707
Posty: 52
Rejestracja: 18 lip 2014 15:23

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: poziomka707 »

_blondyneczka_ a Ty robiłaś testy z moczu, czy testy z krwi? sama nie wiem co robić.
_blondyneczka_
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2012 11:42

Re: czy można czuć/wiedzieć, że jest się w ciąży?

Post autor: _blondyneczka_ »

Gdy miesiączka się spóźniała, to robiłam test z krwi aby mieć 100% pewność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muszę o tym porozmawiać”