Jestem u kresu wytrzymałosci

Pamiętaj że nie jesteś sam w walce z niepłodnoscią! Na tym podforum piszemy o targajacych nami uczuciach. O naszych największych radościach i ogromnych smutkach. Staramy się sobie wzajemnie pomóc, a przez to pomagamy także samemu sobie.

Moderator: Moderatorzy Muszę o tym porozmawić

MonikaGCK
Moderator
Moderator
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16700
Rejestracja: 13 sty 2010 01:00

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: MonikaGCK »

yeti1 super! gratulacje! :bigok: za piękne jeszcze 8 miesięcy ciąży!

niedrożne jajowody

I ICSI 29.01.2011.- SET- IGNAŚ :loving:


Awatar użytkownika
MouseHouse
Posty: 1324
Rejestracja: 22 mar 2009 01:00

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: MouseHouse »

Gratulacje :)

Ja jestem na etapie zobojętnienia z gorszymi dniami, kiedy na kazdy widok wózka mam łzy w oczach... tym bardziej, że zbliża sie kolejna @ co mnie już całkiem dobija...
VIII IUI 2008-2013 :(
I IVF 29.XI.13-(bez transferu) :(
II IVF 25.IX.15- Beta 0,1 :(
III IVF 14.VI.16- :(
THE END
yeti1
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2010 00:00

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: yeti1 »

Mouse house wiem co to znaczy,mi tez nadal nie minol zal jak widze wozek czy male dziecko..to ze jestem w tej wczesnej ciazy nic nie znaczy,wrecz przeciwnie zgodnie z przywidywaniami wariuje...ze nie mam objawow,ze szyjka ,ze wczoraj cos czulam, dzis nic.tak to jest ja sie trafia ciaza jak milion w totka,i wiadomo ze Wszysko sie moze sie stac.cieszyc to ja sie bede za 8 miesiecy a narazie chcialabym zasnac i spac..
my ludzie ktorzy dlugo walczymy z bezplodnoscia jestesmy w jakis sposob naznaczeni do konca,zawsze jest ten lęk.
jak sie w koncu skonczy ta walka to dopiero poczuje sie jak zwyciezca
Mousehause trzymaj sie takich ja Ty sa miliony,my wszyscy walczymy o to swoje szczescie i test ciazowy pozytywny nie zawsze oznacza koniec tej walki,czasem to dopiero poczatek wielkiej bitwy,pozdrawiam
yeti1
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2010 00:00

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: yeti1 »

czesc,witam wszystkie staraczki,jak sobie radzicie?u mnie zaczyna sie 12tydz ciazy,ale i strach coraz większy(poprzednia skonczyla sie w 16 tyg)ale ufam swojemu lekarzowi i swojemu instynktowi ze tym razem sie uda...i wiecie co jak juz sie zajdzie w ta upragniona ciaze to jakby zapomina sie o tych latach udęki,ostatnio ktos z rodziny przypomnial mi ile ja tak naprawde przeszlam zeby zajsc w ta ciaże a dla mnie to jest jakby to bylo tak odlegle,nie ważne już :-)
dlatego warto powalczyc,ja rowniez nie wiem czy donosze ta ciaze ale nie wolno sie poddawac i trzeba przec do przodu.uda sie nam wszystkim,tez w to nie wierzylam a jednak :-) ja walcze dalej tym razem z wlasna glowa ale mam nadzieje ze szczesliwie urodze :-)
pozdrawiam
nynyny
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 1784
Rejestracja: 24 maja 2014 21:17

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: nynyny »

yeti1 gratulacje!

to był jeden z pierwszych wątków, które odwiedziłam na tym forum. dopiero teraz tu wróciłam i widzę Twoją radość! :-D gratulacje! trzymam mocno kciuki! :bigok:

2014-2015 -> 3 pełne procedury, 5 x ET, 7 zarodków, aż w końcu...

02.2016 r. urodziła się nasza Kruszynka :love:



05.2017 r. - crio :-)

01.2018 r. urodził się Klusek :love:


yeti1
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2010 00:00

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci-rok pózniej

Post autor: yeti1 »

witam,chciałam tylko powiedziec walczcie.moja corka ma 4 mc jest fajnym usmiechnietym dzieckiem a dowod jak o nia walczylam jest tylko na tym forum...kiedys jej pokaze...
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: oluska_m »

W najbliższy poniedziałek specjalnie dla Was organizujemy konferencje on-line !!! Niebawem udostępnimy link do relacji ze studia. Liczymy na Wasz udział w dyskusji i komentarze na czacie.
A o czym będziemy rozmawiać..? Oczywiście o RAPORCIE :)
Już dziś serdecznie ZAPRASZAMY !!!

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


yeti1
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2010 00:00

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: yeti1 »

Cześć,postanowiłam napisać .Moje dziecko ma rok,poznałam więc te jasne cudowne momenty macierzyństwa jak i te mega trudne , ale nie o tym chciałam.Otóz mam to dziecko a zaglądam na strony o niepłodności marzę o ciązy znowu i cierpię bo nie mogę mieć drugiego dziecka:(nie bo nie stać nas finansowo na inv,lokalowo,partner również jest na nie:(zastanawiam sie czy długoletnia niepłodność to jakies piętno na psychice, mimo ze mam córeczkę?nie jest to może taka rozpacz jak kiedyś ale taki żal,smuteczek ze inne mogą naturalnie kiedy i ile chcą a my nie.Ma któraś tak czy tylko ja mam takie odczucia?
pozdrawiam
Avala
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2012 10:36

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: Avala »

Jesteśmy na etapie starania się o dziecko. Współżycie w pewnych okresach jest intensywne, a mój partner mimo, że się stara, to czasami nie staje na wysokości zadania. Czy jest jakiś sposób aby mu w tym pomóc?
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: oluska_m »

Kochane Bocianowki :love:
Kwiecień to najgorętszy okres składania zeznań podatkowych, dlatego po raz kolejny prosimy Was, abyście pamiętali o nas podczas wypełniania swoich PITów.
Pamiętajcie - przekazanie 1% nic nie kosztuje i nie zwiększa Waszego podatku, oznacza jedynie że 99% podatku trafia do skarbu państwa, a 1% wspomoże Naszego Bociana. To przywilej, więc nie zapomnijcie z niego skorzystać! Dzięki Waszej decyzji możemy działać i rozszerzać zakres naszej działalności. A do zrobienia jest baaardzo wiele!
Dzięki Wasze pomocy utrzymujemy forum, przeprowadzamy liczne kampanie społeczne, monitorujemy sytuacje niepłodnych w Polsce, a kiedy tylko jest potrzeba - na bieżąco reagujemy.
Potrzeb jest wiele a nasze głowy są pełne pomysłów - żeby je zrealizować potrzebujemy Waszej pomocy!
Przekazanie 1% jest wyjątkowo łatwe - wystarczy w zeznaniu podatkowym w odpowiednich rubrykach wpisać nazwę: Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian" oraz numer KRS 0000133538

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: oluska_m »

Kochani - nadszedł ten czas. Czas, kiedy nie możemy dłużej stać z boku i przyglądać się bezczynnie zachodzącym zmianom.

W grudniu pierwszy cios - informacja o przerwaniu rządowego programu. W maju kolejny - projekt zmian w ustawie o leczeniu niepłodności, który ograniczy skuteczność in vitro do minimalnych wartości.
9. czerwca w Sejmie odbędzie się bardzo ważne spotkanie dotyczące planowanych zmian w leczeniu metodą in vitro. Mówcami będą między innymi obecy oraz były przewodniczący ESHRE - European Society of Human Reproduction and Embryology , którzy opowiedzą o konsekwencjach wprowadzenia restrykcyjnych ograniczeń w procedurze in vitro. Głos zabiorą również wybitni polscy specjaliści w dziedzinie leczenia niepłodności. Nasz Bocan przedstawi perspektywę pacjencką - zaznaczymy nasze prawo do dostępu do skutecznego leczenia, opowiemy też, jak bardzo czekamy/czekaliśmy na nasze dzieci. Jednak nie zrobimy tego sami - POTRZEBUJEMY WAS W SEJMIE! - Waszego wsparcia, Waszej obecności.

Przyjdźcie sami lub z rodzinami, pokażmy, że jesteśmy ogromną grupą. Pokażmy, że proponowane zmiany uderzają w nasze rodziny. Pokażmy, że nie zgadzamy się na ograniczenie nam dostępu do leczenia zgodnego ze stanem wiedzy medycznej.
Czekamy na Wasze maile z deklaracjami uczestnictwa w spotkaniu do jutrzejszego wieczora. Piszcie na adres [email protected], podajcie swoje dane osobowe oraz informację z kim przyjedziecie do sejmu.

Bardzo, BARDZO na Was liczymy!



Wysłane z mojego ALE-L21

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: oluska_m »

W związku z pojawiającymi się na temat planowanego w sejmie spotkania pytaniami, podajemy najważniejsze informacje.
Spotkanie odbędzie się 9 czerwca w budynku Sejmu RP. Jego początek zaplanowany jest na godzinę 12:00.
Zgłoszenia zainteresowanych udziałem w nim osób wraz z danymi osobowymi prosimy kierować na adres mailowy: [email protected] Maile z deklaracją uczestnictwa powinny wpłynąć najpóźniej dzisiaj wieczorem.
Do zobaczenia w sejmie!

W poprzednim ogłoszeniu wkradł się błąd w adresie mailowym, więc zwróćcie, proszę, uwagę :love:



Wysłane z mojego ALE-L21

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


mad_max
Posty: 1263
Rejestracja: 21 lis 2011 21:18

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: mad_max »

yeti1 pisze:Cześć,postanowiłam napisać .Moje dziecko ma rok,poznałam więc te jasne cudowne momenty macierzyństwa jak i te mega trudne , ale nie o tym chciałam.Otóz mam to dziecko a zaglądam na strony o niepłodności marzę o ciązy znowu i cierpię bo nie mogę mieć drugiego dziecka:(nie bo nie stać nas finansowo na inv,lokalowo,partner również jest na nie:(zastanawiam sie czy długoletnia niepłodność to jakies piętno na psychice, mimo ze mam córeczkę?nie jest to może taka rozpacz jak kiedyś ale taki żal,smuteczek ze inne mogą naturalnie kiedy i ile chcą a my nie.Ma któraś tak czy tylko ja mam takie odczucia?
pozdrawiam
yeti1 Też czasami mam takie myśli, cieszę się ogromnie, że mam moją Z, ale tak mi smuto, że chciałabym jeszcze raz zajść w ciążę, ale to nawet z inv jest trudne a do tego jestem już w takim wieku,
IMSI grudzień 2012 13dpt beta 315 synuś [*] 20tc :cry2:
3 ICSI grudzień 2014 11dpt 144,8 12dpt 213 14dpt 549,7 23dpt pęcherzyk 32dpt mamy piękne serduszko
10.02 Maleństwo ma 1,5 cm rośnij Maleństwo
25.08 2015 35 tc Zosia jest już z nami :)
yeti1
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2010 00:00

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: yeti1 »

Mad max nie traćmy nadzieji:)ja myśle że jeszcze raz zawalcze ,też najmłodsza nie jestem(34 w tym roku)ale zostało tylko te pare lat i koniec,czuje ze będę żałować jak nie spróbuje może w przyszłym roku bo dopiero szykuje się na powrót do pracy po macierzyńskim.Staramy sie naturalnie ale ...7 lat nie wychodziło to pewnie dalej nie wyjdzie a może zdarzy się cud?
Pozdrawiam
mad_max
Posty: 1263
Rejestracja: 21 lis 2011 21:18

Re: Jestem u kresu wytrzymałosci

Post autor: mad_max »

yeti1 pisze:Mad max nie traćmy nadzieji:)ja myśle że jeszcze raz zawalcze ,też najmłodsza nie jestem(34 w tym roku)ale zostało tylko te pare lat i koniec,czuje ze będę żałować jak nie spróbuje może w przyszłym roku bo dopiero szykuje się na powrót do pracy po macierzyńskim.Staramy sie naturalnie ale ...7 lat nie wychodziło to pewnie dalej nie wyjdzie a może zdarzy się cud?
Pozdrawiam
młodziutka jesteś, mi to już trochę kończy się okres "przydatności", długa walka zrobiła swoje, ale po 40 też kobiety rodzą, tylko ciężko będzie z funduszami na kolejne inv, u nas szanse na naturalsa są prawie zerowe
IMSI grudzień 2012 13dpt beta 315 synuś [*] 20tc :cry2:
3 ICSI grudzień 2014 11dpt 144,8 12dpt 213 14dpt 549,7 23dpt pęcherzyk 32dpt mamy piękne serduszko
10.02 Maleństwo ma 1,5 cm rośnij Maleństwo
25.08 2015 35 tc Zosia jest już z nami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muszę o tym porozmawiać”