DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

k-ra
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2016 16:20

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: k-ra »

wiadom. dla MartaX na priv.
Awatar użytkownika
beatusia80
Posty: 31
Rejestracja: 20 sty 2010 01:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: beatusia80 »

Dwie śliczne dziewczynki czekają w rodzinie zastępczej na tych wspaniałych rodziców, którzy pokochają trochę starsze dzieci. PANIENECZKI maja jedna 8 a druga 9 lat. Obie maja fas, ale tylko jedna rozwija się wolniej od rówieśników. Są to miłe uśmiechnięte i fajne dziewczynki
Pikuś Incognito
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: 29 gru 2015 22:11

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: Pikuś Incognito »

W naszej rodzinie zastępczej przebywa siedmioletni chłopiec, wolny prawnie, ze stwierdzonym upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim. W związku z tym, na przyszły rok szkolny mamy zalecenie edukacji na poziomie przedszkolnym (ewentualnie z możliwością skierowania go do szkoły specjalnej).
Być może te dwa zdania spowodują, że większość osób podaruje sobie dalsze czytanie.

Ale może warto zainteresować się tym chłopcem?
Ludzie, którzy go znają, uważają że jest bardzo fajnym, otwartym na świat i życie, chłopakiem.
Również rodzice, którzy adoptowali dzieci z naszego pogotowia rodzinnego, mają podobne zdanie. Wielu z nich zastanawia się, dlaczego nikt go nie chce? Trochę niezręcznie zadawać nam pytanie: A wy byście go chcieli? Chociaż chłopiec faktycznie daje się lubić.
Na jego niekorzyść przemawia jego wiek. Jednak biorąc pod uwagę opóźnienie, emocjonalnie i intelektualnie jest na etapie dziecka młodszego. Niestety wielką niewiadomą jest jego dalszy rozwój. Prawdopodobnie geniuszem nie będzie.

Trudno jest tutaj w kilku zdaniach napisać coś sensownego. Również dłuższy opis na PW, a nawet rozmowa telefoniczna, nie są w stanie oddać tego co można zaobserwować spotykając się z nim twarzą w twarz.
Oczywiście na razie nikogo do siebie nie zapraszam. Jednak spróbowałem jakoś podsumować chłopca i opisać go dużo dokładniej w poniższym linku:

http://pikusincognito.blogspot.com/2017 ... iance.html

Jeżeli ktoś w tym opisie odnajdzie „swoje dziecko”, to zapewne znajdzie również drogę do mnie.
Nie pytaj "dlaczego?". I tak nie uzyskasz odpowiedzi.



Adres bloga o naszym pogotowiu:

http://pikusincognito.blogspot.com
Darka12
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2017 15:17

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: Darka12 »

Darka12 pisze:Poszukujemy rodzicow adopcyjnych dla 3letniego chlopca.Wczesniaczek.Przebywa u nas od stycznia i nadrabia opoznienia.(niedobor wzrostu,wagi,opozniony rozwoj mowy)W czerwcu ma zaplanowane badania genetyczne w kierunku ewent.FAS i diagnostyke niedoboru wzrostu(poki co wszystkie wyniki sa prawidlowe)Dziecko bardzo kochane ,niestety z racji wczesniejszej dokumentacji(podejrzenie porazenia mozgowego ) brak kandydatow chetnych do adopcji Uczeszcza do przedszkola integracyjnego.Posiadam opieke prawna.
Nieaktualne
wielkieserce
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2017 20:53

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: wielkieserce »

Poszukuje rodziny adopcyjnej dla trójki rodzeństwa dziewczynka 9 lat, chłopcy 6 i 8. Obecnie przebywają w domu dziecka. Więcej informacji na priv.
ladyflower
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2011 00:09

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: ladyflower »

wielkieserce pisze:Poszukuje rodziny adopcyjnej dla trójki rodzeństwa dziewczynka 9 lat, chłopcy 6 i 8. Obecnie przebywają w domu dziecka. Więcej informacji na priv.
Witam,Wysłałam wiadomość na prive
Ladyflower
Paulina198282
Posty: 611
Rejestracja: 17 maja 2010 20:16

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: Paulina198282 »

https://www.tvn24.pl/historia-pobitej-p ... 380,s.html

Dziewczynka 3,5 roku. Wymaga rehabilitacji. Sosnowiec
od 2010 - 3x IUI; od 2013 - 3x ICSI; 7 tc



27.04.2016 - pierwsza wizyta w OA / założenie teczki

02.06.2016 - usg domu

24.06.2016 - testy i psycholog

04.07.2016 - kwalifikacja na warsztaty

12.09.2016-14.02.2017 warsztaty

21.02.2017 - psychol
[email protected]
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2017 10:19

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: [email protected] »

MartaxT pisze:Witam,
Dziewczynka 3 lata i 10 miesiący szuka swoich upragnionych rodziców. Dziewczynka ma zdiagnozowany zespół Turnera, jest pod opieką poradni endokrynologicznej. Malutka jest u mnie od pół roku w rodzinie zastępczej. Jest w normie intelektualnej z niewielkim opóźnieniem wynikającym z pobytu w placówce (opinia z poradni psychologiczno- pedagogicznej z marca 2017).
Na pytania odnoście zespołu Turnera (w rzeczywistości nie tak strasznego) i dziecka chętnie odpowiem na pw.
Dziewczynka zgłoszona jest do OA.
Czy ta dziewczynka trafiła już do adopcji? Z jakiego jest województwa?
Pozdrawiam Ola
MartaxT
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2017 23:26

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: MartaxT »

[email protected] pisze:
MartaxT pisze:Witam,
Dziewczynka 3 lata i 10 miesiący szuka swoich upragnionych rodziców. Dziewczynka ma zdiagnozowany zespół Turnera, jest pod opieką poradni endokrynologicznej. Malutka jest u mnie od pół roku w rodzinie zastępczej. Jest w normie intelektualnej z niewielkim opóźnieniem wynikającym z pobytu w placówce (opinia z poradni psychologiczno- pedagogicznej z marca 2017).
Na pytania odnoście zespołu Turnera (w rzeczywistości nie tak strasznego) i dziecka chętnie odpowiem na pw.
Dziewczynka zgłoszona jest do OA.
Czy ta dziewczynka trafiła już do adopcji? Z jakiego jest województwa?
Pozdrawiam Ola

Dziewczynka znalazła już swoich rodziców :)

-- 28 lis 2017 01:53 --
MartaxT pisze:Witam,
Dziewczynka 3 lata i 10 miesiący szuka swoich upragnionych rodziców. Dziewczynka ma zdiagnozowany zespół Turnera, jest pod opieką poradni endokrynologicznej. Malutka jest u mnie od pół roku w rodzinie zastępczej. Jest w normie intelektualnej z niewielkim opóźnieniem wynikającym z pobytu w placówce (opinia z poradni psychologiczno- pedagogicznej z marca 2017).
Na pytania odnoście zespołu Turnera (w rzeczywistości nie tak strasznego) i dziecka chętnie odpowiem na pw.
Dziewczynka zgłoszona jest do OA.
Dziewczynka znalazła już swoich rodziców.
syljon
Posty: 108
Rejestracja: 25 wrz 2012 08:31

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: syljon »

Witam serdecznie...długo wahalam sie przed napisaniem postu i nadal mam watpliwosci. Jestem opiekunem prawnym 8-letniej dziewczynki, dla której chcialabym znaleźć dom. Co prawda mysle ze graniczy to z cudem, poniewaz dziewczynka jest dzieckiem uposledzonym. Najgorsze jest to, ze jest cudownym dzieckiem, ktore kocha całą sobą i chce byc kochana. Niestety wszyscy, ktorzy slysza o tym ze jest to dziecko uposledzone nie chca jej nawet dac szansy zeby ja poznac. Przekreslaja na samym poczatku. Gdyby znalazl sie ktos chcacy chociaz poznac Olę zapraszam na priv.
izzy
Posty: 208
Rejestracja: 07 lut 2017 15:23

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: izzy »

Jakiś czas temu, znalazła mojego bloga i napisała do mnie pani, przyszywana "babcia" i opiekun prawny 11-letniej dziewczynki. Dziewczynka jest sierotą, pani była związana z jej rodziną i zgodziła się zostać jej opiekunem prawnym, by pomóc wszystko pozałatwiać. W styczniu tego roku, odbyła się sprawa o jej przysposobienie, natomiast wkrótce po tym fakcie, rodzice adopcyjni złożyli do sądu wniosek o wycofanie z adopcji. Obecnie dziecko wróciło do "babci", która na wniosek OA ma zostać tymczasową rodziną zastępczą.
Dziewczynka jest zdrowa i według psychologa rozwija się normalnie. Potrzebuje przede wszystkim miłości rodziców.

Piszę tego posta za zgodą "babci" dziecka, która niestety nie jest w stanie zaopiekować się dziewczynką ze względu na swój wiek i zdrowie. Znaleźć rodziców adopcyjnych dla tak dużego dziecka jest ciężko, ciężko również o choćby Rodzinę Zastępczą.
Nie chciałabym, żebyśmy dyskutowali o tym co poszło nie tak w tej adopcji. Post jest apelem do Was, że jeżeli jesteście w jakikolwiek sposób w stanie pomóc, czy coś doradzić, będę wdzięczna za informację tu lub na priv.

Z góry dziękuję.
http://naszmalyswiatek.pl

http://malyswiatekpodrozuje.blogspot.com
Awatar użytkownika
diar
Posty: 519
Rejestracja: 29 gru 2009 01:00

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: diar »

izzy pisze:Jakiś czas temu, znalazła mojego bloga i napisała do mnie pani, przyszywana "babcia" i opiekun prawny 11-letniej dziewczynki. Dziewczynka jest sierotą, pani była związana z jej rodziną i zgodziła się zostać jej opiekunem prawnym, by pomóc wszystko pozałatwiać. W styczniu tego roku, odbyła się sprawa o jej przysposobienie, natomiast wkrótce po tym fakcie, rodzice adopcyjni złożyli do sądu wniosek o wycofanie z adopcji. Obecnie dziecko wróciło do "babci", która na wniosek OA ma zostać tymczasową rodziną zastępczą.
Dziewczynka jest zdrowa i według psychologa rozwija się normalnie. Potrzebuje przede wszystkim miłości rodziców.

Piszę tego posta za zgodą "babci" dziecka, która niestety nie jest w stanie zaopiekować się dziewczynką ze względu na swój wiek i zdrowie. Znaleźć rodziców adopcyjnych dla tak dużego dziecka jest ciężko, ciężko również o choćby Rodzinę Zastępczą.
Nie chciałabym, żebyśmy dyskutowali o tym co poszło nie tak w tej adopcji. Post jest apelem do Was, że jeżeli jesteście w jakikolwiek sposób w stanie pomóc, czy coś doradzić, będę wdzięczna za informację tu lub na priv.

Z góry dziękuję.
Kwestia co poszło nie tak jest niezmiernie ważna do podjęcia jakichkolwiek rozmyślań w tymże temacie...

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
Mama cudnego chłopczyka.
izzy
Posty: 208
Rejestracja: 07 lut 2017 15:23

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: izzy »

diar Chodziło mi o to, żeby w nikim nie doszukiwać się winy, bo trudno tu wyrokować, a nie chciałabym, żeby jakieś rozważania przysłoniły to co najważniejsze, czyli dziecko. (może źle dobrana rodzina, może zła motywacja do adopcji, może dziecko nie zaakceptowało rodziny????)Uzasadnienie, które poszło do sądu niekoniecznie odzwierciedla to co faktycznie się wydarzyło.
Wszystkie szczegóły i informacje jakie posiadam podam na priv jeśli tylko ktoś chce.
http://naszmalyswiatek.pl

http://malyswiatekpodrozuje.blogspot.com
ladyflower
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2011 00:09

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: ladyflower »

izzy pisze:Jakiś czas temu, znalazła mojego bloga i napisała do mnie pani, przyszywana "babcia" i opiekun prawny 11-letniej dziewczynki. Dziewczynka jest sierotą, pani była związana z jej rodziną i zgodziła się zostać jej opiekunem prawnym, by pomóc wszystko pozałatwiać. W styczniu tego roku, odbyła się sprawa o jej przysposobienie, natomiast wkrótce po tym fakcie, rodzice adopcyjni złożyli do sądu wniosek o wycofanie z adopcji. Obecnie dziecko wróciło do "babci", która na wniosek OA ma zostać tymczasową rodziną zastępczą.
Dziewczynka jest zdrowa i według psychologa rozwija się normalnie. Potrzebuje przede wszystkim miłości rodziców.

Piszę tego posta za zgodą "babci" dziecka, która niestety nie jest w stanie zaopiekować się dziewczynką ze względu na swój wiek i zdrowie. Znaleźć rodziców adopcyjnych dla tak dużego dziecka jest ciężko, ciężko również o choćby Rodzinę Zastępczą.
Nie chciałabym, żebyśmy dyskutowali o tym co poszło nie tak w tej adopcji. Post jest apelem do Was, że jeżeli jesteście w jakikolwiek sposób w stanie pomóc, czy coś doradzić, będę wdzięczna za informację tu lub na priv.

Z góry dziękuję.
Witam serdecznie,
może mogłabym zostać długoterminową rodziną zastępczą dla dziewczynki, ale muszę mieć więcej informacji na jej temat. Szukam pojedynczego dziecka.Mam kwalifikacje na rodzinę niezawodową. Nie mam własnych dzieci.
izzy
Posty: 208
Rejestracja: 07 lut 2017 15:23

Re: DZIECI poszukują RODZICÓW!!!!

Post autor: izzy »

ladyflower Dziękuję :-) Wszystkie informacje wysłałam już na priv.
http://naszmalyswiatek.pl

http://malyswiatekpodrozuje.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”