CLEXAN

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Magdala
Posty: 126
Rejestracja: 25 wrz 2003 00:00

Post autor: Magdala »

jestem na stałe na Clexanie, z powodu przeciwciał i konieczności podrasowania nedometrium.
Okropne obawy miałam np. o zabieg przy przyjmowaniu Clexn - wiadomo - lek przeciwazkrzepowy. Ostatnio miałam łyżeczkowanie i przed nim nie przestalam przyjmowac leku - wszystko było ok, nie było wiekszego krwawienia ani żadnych komplikacji. Oczywiście trzeba kontrolowac czas krzepnięcia krwi.
Awatar użytkownika
agnesja
Posty: 158
Rejestracja: 22 kwie 2004 00:00

Post autor: agnesja »

z tego co wiem można kontrolować co kilka dni, jeśli byś przyjmowała Heparynę układ krzepnięcia należałoby kontrolować codziennie:)
Awatar użytkownika
eta5
Posty: 1830
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: eta5 »

Jak robić Clexane
w strzykawce jest pęcherzyk powietrza, należy odciagnąć tłoczek lek spłunie na dół srzykawki i wypuścić powietrze
w instrukcji jest napisane ze NIE NALEZY WYPUSZCZAC PECHERZYKA POWIETRZA , zreszta Panie w nOvum też kazały ominąć te czynnośc
biore to od dnia punkcji i zastanawiam sie jak długo będe to brać :roll:
dajcie znać
2002 cp jajowód pęknięty
VII 2004 ivf BS nieudane
IX 2004 ICSI Novum ciąża bliźniacza poród w 30 tc :-(((
VII 2006 transfer :(
IX 2006 ciąża naturalna :-) 3 VII 2007 urodziła się Lenka
IX 2008 transfer :(
XII 2008 ciąża naturalna, czekamy na wrzesie
Awatar użytkownika
agnesja
Posty: 158
Rejestracja: 22 kwie 2004 00:00

Post autor: agnesja »

są rożne szkoły, czasem przy robieniu w brzuch clexanu pęcherzyk nie przesuwa się tylko dzieli lek np na 2 części , dlatego wypuszczamy powietrze po co je pchać pod skórę
Awatar użytkownika
Niebieska
Posty: 1496
Rejestracja: 05 maja 2004 00:00

Post autor: Niebieska »

Ja Clexane biore od 5 tygodnia ciazy, w chwili gdy stwierdzono u mnie hiperstymulacje!!! Przeciciala antykardiolipidowe sa ok. Obecnie jestem w 12 tygodniu ciazy i prawdopodobnie w tym tygodniu zastrzyczki pojda w odstawke!!!! Wygrana z hiperstymulacja!!!!

Pozdrowienia
Niebieska i 8 letnia trójka
Awatar użytkownika
Monia
Posty: 1073
Rejestracja: 03 gru 2002 01:00

Post autor: Monia »

Niebieska czy leczyłaś się w Invikcie czy w Novum?
Monia
Awatar użytkownika
Niebieska
Posty: 1496
Rejestracja: 05 maja 2004 00:00

Post autor: Niebieska »

Monia do programu podchodzilismy w Novum!!!!

Pozdrowienia
Niebieska i 8 letnia trójka
Awatar użytkownika
Wafel
Posty: 7455
Rejestracja: 06 lis 2003 01:00

Post autor: Wafel »

Niebieska a Encorton brałaś w jakiej dawce i jak długo???????
Oluś 2006 Alicja 2008 i 3 Aniołki
Awatar użytkownika
Niebieska
Posty: 1496
Rejestracja: 05 maja 2004 00:00

Post autor: Niebieska »

Wafel Encorton bralam w dawce: 1 tabletka rano, 1/2 po poludniu ( w Novum standardowa dawka)- koniecznie po jedzeniu!!!!! Hm ja bylam na dlugim protokole w racji tego zaczylam do zazywac przed ostatnia @ ( jesli zalezy Ci na dokladnym sprecyzowaniu dzionkow daj znac a poszperam w kalendarzyku).

Pozdrowienia
Niebieska i 8 letnia trójka
Awatar użytkownika
Wafel
Posty: 7455
Rejestracja: 06 lis 2003 01:00

Post autor: Wafel »

ciekawa jestem jak długo brałaś jeszcze po pozytywnym teście????
Jeśli możesz poszperać będę zobowiązana :kiss:
Oluś 2006 Alicja 2008 i 3 Aniołki
Awatar użytkownika
Niebieska
Posty: 1496
Rejestracja: 05 maja 2004 00:00

Post autor: Niebieska »

Wafelku pozytywny test wyszedl juz w 11dpt !!! W Novum nie za bardzo wierzyli :wink: kazano wiec powtorzyc test za kilka dni. W 13 dpt- kiedy znow wyszedl pozytywnie a beta z 11 dpt wyniosla 222 -natychmiast odstawiono Encorton!!! Nie bralam ani dnia dluzej!!!
Pozdrowienia i :cmok:
Niebieska i 8 letnia trójka
Awatar użytkownika
Greti
Posty: 268
Rejestracja: 06 lip 2004 00:00

Post autor: Greti »

Ja tez zaszlam w ciaze w Novum- jestem teraz w 26 t.c.
Clexane bralam od dnia transferu (mam bardzo podwyzszone przeciwciala antykardiolipidowe). Zastrzyki bede robila do 34 t.c.
Moj brzuch tez jest caly w siniakach. Ostatnio lekarz zaproponowal, zebym robila sobie zastrzyki w uda. Siniaki sa jeszcze wieksze, ale przynajmniej brzch nie wyglada tak zalosnie. Ja mam przepisane zastrzyki w penie, czyli w tym dozowniku, takie jak maja cukrzycy. Sa one o tyle lepsze, ze w ogole nie bola i igla jest duzo ostrzejsza.
Awatar użytkownika
mola
Posty: 161
Rejestracja: 16 maja 2004 00:00

Post autor: mola »

Jak to zrobic zeby zamienic claxene normalne na peny czy lekarz bez problemu zmienia
MOLA i kochany Synio pod serduszkiem
Awatar użytkownika
eta5
Posty: 1830
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: eta5 »

tzn ze clexane bedac w ciazy tez sie bierze?? myslalam ze tylko do dnia testu tak jak encorton
niebieska te 3 maluszki to z Novum??? a ile Ci zarodkow podali 3 czy 2 i jeszcze sie podzielily????
2002 cp jajowód pęknięty
VII 2004 ivf BS nieudane
IX 2004 ICSI Novum ciąża bliźniacza poród w 30 tc :-(((
VII 2006 transfer :(
IX 2006 ciąża naturalna :-) 3 VII 2007 urodziła się Lenka
IX 2008 transfer :(
XII 2008 ciąża naturalna, czekamy na wrzesie
Awatar użytkownika
Sylwiam
Posty: 580
Rejestracja: 26 cze 2004 00:00

Post autor: Sylwiam »

Dziewczyny, jak dobrze, że jest to forum. Przynajmniej gdy wczoraj na wizycie dowiedziałam się, że będę sobie kłuć brzuch, nie spadłam z krzesła. Ja mam przeciwciała anty - ds DNA, teraz przez 2 m-ce mam brać encorton, a potem od dnia transferu heparynę. Pierwsze ICSI niestety mi się nie udało, ale wtedy jeszcze nie iałam badanych przeciwciał, teraz mój lekarz uważa, że to mogło być przyczyną niepowodzenia.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”