OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Gość »

Szkolenia mamy teraz raz w tygodniu ale od czerwca zaczniemy już dwa razy w tygodniu.
Ale my mamy zdążyć po prostu do wakacji. Nie wiem czy tak samo będzie po wakacjach.

Zajęcia (my tak zdecydowaliśmy) rozpoczynamy o 16,30 i trwają 3-3,5h.
ciach/moderator
mamuskaa
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2012 19:30

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: mamuskaa »

Cześć, czekamy na adopcję od września 2011 w ośrodku na Hallera. Nastawialiśmy się na rozpoczęcie kursu po wakacjach br. ale w czasie ostatniej wizyty w ośrodku powiedziano nam że jest b. dużo osób długo oczekujących, przeniesionych z ośrodków z innych miast i że o szkoleniu w tym roku możemy raczej zapomnieć. Raczej będzie to dopiero rok 2013 :mur: To jest strasznie długo.
Awatar użytkownika
Anita004
Posty: 600
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Anita004 »

mamuskaa nam też tak powiedzieli , koniec 2013 r. kurs , a dokumenty złożyliśmy w październiku 2011 ... dramat jakiś , ale wyjścia nie wiedzę , trzeba czekać , boję się tylko że czas oczekiwania od momentu złożenia do adopcji może się wydłużyć ponad 3 lata , a to już jest straszna perspektywa . Najgorsze jest to , że nikt nic konkretnego nie mówi, bo oni sami nie wiedzą jak to będzie wyglądało.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Gość »

Czy ktoś dzwonił do OA ? Czy są jakieś nowe wieści??
ciach/moderator
marii82
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2012 11:19

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: marii82 »

Witajcie Kochani!!!!

My złożyliśmy podanie w listopadzie 2010 roku, szkolenie ukończyliśmy w grudniu 2011 roku jeszcze na Abrahama, także za dwa miesiące miną dwa lata od złożenia papierów w ośrodku. Ciągle czekamy na telefon z miłą niespodzianką. Na początku września dzwoniłam do ośrodka i nic. Pani mówi że sprawa jest gorąca i mamy czekać na telefon, tylko jestem ciekawa ile dla niej oznacza "sprawa gorąca" bo dla mnie to tydzień, dwa góra miesiąc. Także czekamy na telefon!!! Chcemy dziewczynkę od 1,5 do 5 lat. Jestem ciekawa czy ktoś jest w podobnej sytuacji, a może nawet z nami ukończył szkolenia i też czaka a może już się doczekał? pozdrawiam Was Serdecznie!
Awatar użytkownika
Arinna
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwie 2010 19:47

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Arinna »

Witaj marii82, my również skończyliśmy szkolenie w grudniu 2011 na Abrahama, może byłyśmy w tej samej grupie :D
Byliśmy z mężem w ośrodku w lipcu i z rozmowy wynikało, że na ten rok nie ma raczej co liczyć, no może jakoś pod koniec, ale w przyszłym to już jak najbardziej :wink: jakoś podświadomie nastawiłam się na pierwszą połowę przyszłego roku.

To że sprawa jest gorąca może oznacza, że biorą was już pod uwagę na tych komisjach dopasowujących rodziny do konkretnych dzieci??

My czekamy na dziecko od 0 do 3 lat płeć obojętna :D
marii82
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2012 11:19

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: marii82 »

Kochana Arinnko :D cieszę się bardzo, że tak szybko odpisałaś, ja po Twoim poście nie nastawiam się, że tak szybko zadzwonią, bo wynika z tego, że po dwóch latach dzwonią albo i dłużej, a my złożyliśmy dokładnie papiery 27 listopada, także miesiąc później od Was, także jesteśmy w podobnej styuacji. Może nasz pamietasz? Maria i Robert :D Pozdrawiam Cię serdecznie!!!

-- 13 wrz 2012 11:06 --

przepraszam miesiąc :lol: wcześniej
Awatar użytkownika
bila1981
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2012 12:04

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: bila1981 »

Witam!
Nasza droga do adopcji rozpoczęła się 11.08.2010 roku-wtedy to właśnie złożyliśmy podanie w ośrodku na Abrahama-kurs ukończyliśmy w 10.2011.
Nadal czekamy na telefon-już zapewne bliżej niż dalej :)
Trzymam kciuki za wszystkich czekających na swoje Dzieciątka :D
Bila81
marii82
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2012 11:19

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: marii82 »

bila1981
Witaj!!!
My czekamy rok i 10 miesięcy, a Ty już dwa lata i półtora miesiaca, także trzy miesiące wcześniej złożyliście podanie niż my. Też czekamy na telefon i nic. Dzwoniłaś ostatnio do ośrodka? czy Ci pani powiedziała tak jak mi, że "sprawa jest gorąca"( może wszystkim tak mówi haha), jestem ciekawa ile jeszcze będziemy czekać. My chcemy dziewczynke od 1,5 do 4,5 lat. Pozdrawiam serdecznie!!!!
Awatar użytkownika
bila1981
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2012 12:04

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: bila1981 »

Ostatnio do OA dzwoniłam pod koniec maja, żeby dowiedzieć się jak funkcjonuje ośrodek, które Panie z Abrahama trafiły na Hallera i co tak naprawdę zmieniło się w zasadzach działania "nowego" ośrodka w porównaniu ze "starym"? Głównym moim pytaniem było: czy wydłuży się czas oczekiwania? Zapewne Tobie na samym początku także powiedziano, że cała "procedura trwa średnio około 2,5 roku.
Dowiedziałam się iż, wszystkie Panie z którymi my mieliśmy styczność są na Hallera, że tzw.pełną parą ruszyli pod koniec lutego i że zapewne czas się wydłuży do ok.3 lat. Ale wiadomo należy być dobrej myśli i cierpliwie czekać na swoje "Szczęście" :D
My czekamy na dzieciątko do drugiego roku życia:)
Awatar użytkownika
Arinna
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwie 2010 19:47

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Arinna »

Witaj bila :D Troszkę mnie zmartwilas. Myslalam ze to juz, tuz tuz, ale zlozylismy dokumenty 4 miesiace po was a skoro wy jeszcze czekacie to do naszego dzieciatka jeszcze dluga droga :?
ciach/moderator
beybe1722
Posty: 23
Rejestracja: 03 gru 2011 13:25

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: beybe1722 »

Witam dziewczynki..
Z tego co tutaj czytam to faktycznie bardzo długo trwa cała procedura ..
My złożyliśmy dokumenty w maju 2012 i Pani, która z nami rozmawiała była wręcz pewna, ze wyrobimy się z kursem i czekaniem na dzidzię 2 lata i to zaznaczyła, że to takie max 2 lata..
A z tego co Wy kochane piszecie to nie ma co liczyć na okres 2 lat pewnie tak 3,4 latka :( Możecie mi jeśli macie oczywiście ochotę napisać na priv jak wyglądają szkolenia itd.. Troszkę zaczynam się stresować, że może będzie coś nie tak i wogóle...
A Wam oczywiście życzę jak najszybszego powiększenia rodzin.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aga84
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2006 00:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: aga84 »

Witam,

tydzień temu złożyliśmy dokumenty o adopcje na Hallera. Bardzo się cieszę z tej decyzji, ale nie ukrywam, że czas oczekiwania na sam kurs i wizyty jest dość długi. Pani w ośrodku powiedziała, że będziemy czekać ponad rok na kurs, a przed samym kursem odezwą się do nas i poproszą o uzupełnienie dokumentów i wtedy odbędzie się dopiero wywiad w miejscu zamieszkania. Czy są osoby, które mogą powiedzieć coś więcej, ile czekaliście itp?
Awatar użytkownika
angels12
Posty: 827
Rejestracja: 25 paź 2011 20:23

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: angels12 »

Witam.my składaliśmy papiery w" fundacji dla rodziny" i czekaliśmy na szkolenie 10 miesięcy .niewarto by było wam tam spróbować idzie im to płynniej niż na hallera tak samo jest z oczekiwaniem na dziecko też jest krótszy.pozdrawiam
23.10.2011r.pierwsza wizyta OA
3.11.2011r.złożenie dokumentów
17.09.2012r.rozpo. szkoleń
10.12.2012r.zakoń. szkoleń
20.12.2012r.otrzymaliśmy kwalifikacje
06.09.2013r.wyczekiwany telefon
10-13.09.2013r.poznaliśmy dzieciaczki
Zostaliśmy rodzicami mamy wspaniałą córeczkę i wspaniałego synka :)
beybe1722
Posty: 23
Rejestracja: 03 gru 2011 13:25

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: beybe1722 »

do angels12
angels12 pisze:angels12


Może i szybciej idzie ale Ośrodek Fundacji dla Rodziny ma swoje pewne zasady kiedy czasem są uciążliwe. Np. trzeba posiadać staż małżeński przynajmniej 5 lat aby móc złożyć dokumenty do fundacji dla rodziny co niestety czasem jest to utrudnienie dla niektórych par, które są ze sobą dłuższy okres lecz ślub wzieli np. 2 lata temu to niestety wyklucza takie osoby. Dajmy na to taka sytuacja : Para stara się o dziecko 7 lat leczyła się przez 5 lat przy czym w związku formalnym jest 2 lata. Dla osrodka FDR nie ma to znaczenia i każe odczekać określone 5 lat stażu małżeńskiego. Sztywno stoją przy swoich zasadach czasem bezsensownie. Chyba głównym powodem jest to, że wiekszość par jest zmuszona do złożenia dokumentów własnie na Hallera, który nie robi takich problemów. Myślę, że na każdą parę czeka odpowiednie dziecko i w odpowiednim momencie. Czy my przyspieszymy ten proces to chyba nie od nas zależy tylko od naszego przeznaczenia. :flowers:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”