OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Gość »

agatyl pisze:Acha, wiem też, że zgodnie z nowa ustawą kurs dla rodziców adopcyjnych będzie odpłatny. Tak nam powiedziano w OAO na Abrahama. Oczywiście kurs już będzie na Hallera
zgadza się kurs będzie kosztował około 2000-2200zł, jeszcze marszałek nie ogłosił dokładnej kwoty
Awatar użytkownika
dugnad
Posty: 42
Rejestracja: 09 sty 2010 01:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: dugnad »

agatyl pisze:A wy skąd wiecie, że macie kwalifikację? Dzwoniono do Was z tą informacją? Czy to, że zapraszają na kurs jest równoznaczne z jej otrzymaniem?

Nie nie,zupelnie inaczej bylo w tym naszym OAO spoza Gdanska...
Zanim rozpocznie sie kurs, jest wstepna weryfikacja, ale nikt tego nie nazywal u nas kwalifikacja....Arina ciekawe,ze az takie roznice byly w Osrodkach.
Kurs mielismy w 2010.
A te prawdziwe 8) Kwalifikacje odbywaja sie PO zakonczonym kursie. Najpierw zaraz po kursie rozmowa tzw. dopuszczajaca :lol: . A po kilku tygodniach, lub mcach ta ostateczna kwalifikacja przez komisje. Wiec to wszystko mocno rozciagnelo sie w czasie, w sumie to czekamy juz 2.5 r. od zlozenia papierow.

Wiec widac,ze kazdy Osrodek rzadzil sie swoimi prawami.
Teraz na pewno to sie zmieni, i na pewno ustala wspolny front dzialania.
Agatyl rozumiem,ze ta para kt.otrzymala propozycje adopcji blizniakow, to czekala 2 lata 2m-ce od zlozenia papierow? czy od ukonczenia kursu ? czy od kwalifikacji na koniec kursu?

pozdrawiam dziewczyny
PS czy ktoras z Was dzwonila juz do Osrodka na Hallera?
mandaryna13
Posty: 303
Rejestracja: 23 maja 2011 21:52

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: mandaryna13 »

trochę to dziwne... Na Myśliwskim Wzgórzu szkolenie skończyliśmy wszyscy,jednak kwalifikacji nie dali wszystkim małżeństwom. Z tego co wiem, prawną podstawą do adopcji jest kwalifikacja. Sam kurs to wspaniała wiedza uwieńczona dyplomem, jednak prawnie nie jest ona znacząca.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Gość »

mandaryna13 pisze:Sam kurs to wspaniała wiedza uwieńczona dyplomem, jednak prawnie nie jest ona znacząca
dokładnie, kurs kursem ale kwalifikacja jest najważniejsza
Awatar użytkownika
Arinna
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwie 2010 19:47

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Arinna »

No jak widać co ośrodek to inna procedura;)
Dugnad my jeszcze nie dzwoniliśmy, ale wybieramy się osobiście, bo trochę nam się pozmieniało:) może jakoś w lutym uda nam się odwiedzić ośrodek.
Z tego co piszesz to już dość długo czekacie więc telefon może zadzwonić w każdej chwili. Trzymam kciuki :D

A w ogóle na jakie dzieciaczki czekacie??
agatyl
Posty: 53
Rejestracja: 23 sty 2012 19:40

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: agatyl »

Para, która otrzymała propozycję przyjęcia bliźniąt, czekała 2 lata i 2 miesiące myślę, że od złożenia papierów. Tak szczegółowo to nie zdążyłam się dopytać, bo oni już wchodzili do sekretariatu - tylko w przelocie zadałam takie pytanie. Na Abrahama mówiono nam, że czas liczy się od daty złożenia dokumentów, więc sądzę, że to właśnie ta para miała na myśli. Z tego, co również słyszałam, czas czekania jest krótszy w sytuacji, gdy para chce przyjąć rodzeństwo, bo większość par chce jedno dziecko do 3 lat.

My czekamy na dzieciątko do 3 lat albo na rodzeństwo jedno do lat 3, drugie do 5 lat.

Dodane -- 26 Sty 2012 18:09 --

Na razie nie dzwoniłam na Hallera. Z pracy za bardzo nie mam jak, a jestem tam cały dzień od rana. Daję czas do marca, do mojej laparoskopii. Wtedy też jeszcze trochę spraw się wyjaśni. Poza tym teraz zmieniam tez pracę, mamy remont i ogólnie wiele zmian. Jeśli do marca Hallera nie zadzwoni, sama się tam pojawię. :D
mamuskaa
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2012 19:30

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: mamuskaa »

Agatyl, jesteśmy w podobnej sytuacji co Ty, też z Abrahama, składaliśmy dokumenty we wrześniu, dzwoniłam na Hallera tydzień temu, powiedziano mi, że mamy czekać cierpliwie będą się kontaktować w lutym z rodzinami. Czy zdecydowałaś się na zmianę ośrodka?
extacy_
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2012 19:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: extacy_ »

mże mi ktos powiedziec jakie sa godziny otwarcia osrodka ? bo poszulkuje siostry i moze na hallera mi pomga , bo na abrahama zbytnio panie nie byly mile :(
agatyl
Posty: 53
Rejestracja: 23 sty 2012 19:40

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: agatyl »

Hej mamuskaa, nie, nie zdecydowaliśmy się na razie na zmianę ośrodka.

Czekamy cierpliwie, co będzie dalej z Hallera. Rozpoczęliśmy procedurę tam, dokumenty zostały złożone, mieliśmy już tą wizytę w domu i spotkania z psychologiem/psychiatrą, więc postanowiliśmy czekać na rozwój wypadków. Fajnie, że masz jakieś info. Piękne dzięki za podzielenie się tymi informacjami :) Zawsze to raźniej. :) Generalnie pewnie należy czekać na rozbieg nowej placówki, bo muszą się tam na nowo zorganizować.
Awatar użytkownika
mstrucz
Posty: 4
Rejestracja: 08 cze 2009 00:00

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: mstrucz »

Co to w ogóle za stwierdzenia "czekam w kolejce". Tych dzieci się nie produkuje, tylko dobiera do rodziny. Nawet niemowlaki, chociaż to trudniejsze.
My na pierwsze dziecko czekaliśmy 3 miesiące, inna para z kursu miesiąc, kolejna 4 miesiące, a kolejne czekają chyba do dzisiaj (2 lata). I nie było tak, że kogoś znaliśmy, czy tym podobne insynuacje. Po prostu nasz syn najbardziej do nas pasował. Z tego co wiem , to jeszcze sporo czekających długo przed nami nadal nie znalazło dziecka.
Mnie denerwuje sytuacja, że nikt chyba (a przeniesieni z Gdyni na pewno), nie wiedzą co dalej. Dotyczy to również (może nawet większa dezinformacja jest właśnie w tym temacie) rodzin, które czekają nie na pierwsze tylko następne dziecko. Tak naprawdę, pomimo zgody na przeniesienie, nawet nei jesteśmy pewni, czy nadal jesteśmy w ogóle brani pod uwagę.
A jak nam powiedziano na Myśliwskim - nasze dokumenty (czyli kwalifikacja) była ważna w przypadku pierwszego dziecka - teraz jest nieważna. To ciekawe, bo w Gdyni mówiono nam, że jest na całe życie dla wszystkich dzieci jakie będziemy chcieli adoptować. Z tą odpłatnością tez do końca nie wiadomo. Tak kurs jest odpłatny, ale żaden z rodziców nie może zdaje się wpłacać pieniędzy na konto ośrodka, a ośrodek nie może uzależniać rozpoczęcia kursu od takiej wpłaty.
W ogóle, to jak zwykle (my tego doświadczyliśmy wiele razy), rodzice adopcyjni, to jak zwykle dojne krowy przynoszące pieniądze. W tym wyraża się cały stosunek państwa do adopcji w porównaniu z promowaną "rodziną zastępczą". Im zwrócą wszystkie koszty, kupią samochód, mieszkanie wszystko co chcą, adopcyjni - luksusowi widać - za wszystko muszą płacić. A tyle biadolenia o biednych sierotach, jakieś wioski SOS itp.
Hipokryzja.
mamuskaa
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2012 19:30

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: mamuskaa »

Mstrucz, my przenosiliśmy się na Hallera z Abrahama i tez niewiele wiemy :)
Podczas wizyty domowej w grudniu pani powiedziała nam że mamy czekać aż się odezwą, a jak nie dadzą znać do marca to zgłosić się do ośrodka samemu.
Na razie cisza. Pozdrawiam
mandaryna13
Posty: 303
Rejestracja: 23 maja 2011 21:52

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: mandaryna13 »

Ja z innej beczki......Dziś zadzwonil do nas TEN :telefon: CÓRECZKA :love:
Awatar użytkownika
Michurajki
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2011 22:55

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Michurajki »

mandaryna13 GRATULUJĘ CÓRECZKI :fala ciach emo
Mama cudownego Synka i ... cudownej Córeczki
Awatar użytkownika
Arinna
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwie 2010 19:47

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: Arinna »

mandaryna gratuluje!!!!! :D ciach emo
jak długo czekaliście???
mandaryna13
Posty: 303
Rejestracja: 23 maja 2011 21:52

Re: Nowy OAO w Gdansku ul.Hallera

Post autor: mandaryna13 »

dziękuje...
Kwalifikację dostaliśmy w lipcu 2012, a gotowość zgłosiliśmy ostatniego października.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”