OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
Gość

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: Gość »

Wiadomo ile to wszystko trwa w praktyce? od złożenia dokumentów do zakończenia kwalifikacji?
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: k_anilorak »

Tomek87 pisze:Wiadomo ile to wszystko trwa w praktyce? od złożenia dokumentów do zakończenia kwalifikacji?
Od złożenia dokumentów do kwalifikacji mniej więcej rok, półtorej (zależy od ośrodka). Po kwalifikacjach zaczyna się oczekiwanie na dziecko. A to trwa ... Generalizując, od złożenia dokumentów do poznania dziecka mijają 2-3 lata.
beybe1722
Posty: 23
Rejestracja: 03 gru 2011 13:25

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: beybe1722 »

Witam wszystkich.. jesli mogę w jakiś sposób pomoc... akurat ja mam już to szczęście, że mamy naszą księżniczkę już u siebie, ale jeszcze pare miesięcy temu czekałam i wysiadywałam na tym forum tak jak większość z nas... logiczne każdy chce wiedzieć jak najwięcej na temat przejścia całego procesu jak to wygląda itp.. nas spotkała przyjemność odbycia kursu na hallera. Składaliśmy dokumenty ledwo po tym jak zmodernizowali te wszystkie ośrodki więc na kurs czekaliśmy prawie 2 lata a po kursie ktory trwal 3 miesiace dostaliśmy po kolejnych 3 miesiacach telefon o małej córeczce (8 tyg córeczka miała) tak wiec wszystko trwalo 2,5 roku. Ale tez byly pary, ze czekaly 1,5 roku od zlozenia dok do poznania dziecka wiec mysle, ze trzeba tak brac pod uwage 1,5-2 czy 2,5 roku to dobry czas przedewszystkim dla nas bo mamy mozliwosc milion razy analizowania. Trzeba zaznaczyc, ze nie wszystkim pisana jest adopcja bo podczas szkolen tez sa pary, ze jednak decyduja sie ze jednak rezygnuja z calego procesu. Po to sa szkolenia i ten czas oczekiwania. Wiec mozna spojzec wlasnie w ten sposob, ze jednak wszystko w swoim czasie i nie ma co przyspieszac tego wszystkiego bo kazde dziecko zawsze trafi na swoich rodzicow i na odwrót :-) moze sie madrze ale tez troche inaczej teraz na to sie patrzy. Cieszcie sie z wolnego czasu spedzonego wspólnie bo później zmieni się życie heh. Jestesmy obecnie na etapie badania wiezi. Jesli ktos ma pytania zapraszam na prv. Wobec tego lece bo księżniczka wstała. Życzę miłego dnia.
Aaga81
Posty: 21
Rejestracja: 02 kwie 2013 20:22

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: Aaga81 »

Tomek87 pisze:Wiadomo ile to wszystko trwa w praktyce? od złożenia dokumentów do zakończenia kwalifikacji?
Nie można generalizować
Jedni czekają rok, inni półtora, a jeszcze inni nawet trzy od złożenia dokumentów do ostatecznej sprawy sądowej

Dawno mnie tu nie było. A to dlatego że moje życie całkiem się zmieniło. Pojawiła się Pchełka, która swoje w życiu przeszła i niestety nie wolno nam było ujawniać jej wieku ani żadnych szczegółów, które mogłyby nieodpowiednie osoby naprowadzić na Naszą córcię.
IX 2012 - złożenie dokumentów
13.03.2013 - wizyta w domu
22.04.2013 - testy
20.11.2013 - rozpoczęliśmy kurs
29.04.2014 - upragniony telefon
02.05.2014 - poznaliśmy naszą córeczkę
12.05.2014 - mamy pieczę
26.06.2014 - badanie więzi
29.07.2014 - DOŻYWOCIE! Pchełka jest NASZĄ córeczką a MY jej rodzicami

V 2016 - złożenie kompletu dokumentów - rozpoczynamy drogę po siostrzyczkę dla Pchełki
saliss
Posty: 1151
Rejestracja: 25 paź 2010 21:10

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: saliss »

Aaga81 pisze:Pojawiła się Pchełka
Aaga81 serdeczne gratulacje =ooo* życie na pewno przewróciło się do góry nogami :-D
Awatar użytkownika
thalassa78
Posty: 70
Rejestracja: 27 gru 2014 18:36

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: thalassa78 »

Saliss napisz jak tam jest na szkoleniu:)
Dajecie radę? :)
Jedyna szansa by zostać mamą to adopcja...
31.12.2014 Spotkanie w OA
20.01.2016 Rozpoczęcie kursu:)
Maj 2016 - dostaliśmy kwalifikacje:)
....
Wkrótce będę ci pokazywać świat, temperując zblakłą wrażliwość,uczyć się pierwszych wzruszeń. Ruszymy z nieopancerzonym wózkiem na podbój nieznanych lądów bezbronni w swej niewiedzy. Będziesz mi sterem żeglarzem i poniosę cię wszędzie na tafli mego ciała.
Wkrótce zacznę ci pokazywać świat opisany mądrzejszym piórem w nowym dzienniku pokładowym…
saliss
Posty: 1151
Rejestracja: 25 paź 2010 21:10

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: saliss »

thalassa78 hej :) no pewnie, że dajemy :)szkolenie jest super, bardzo fajne i ciekawie. Tylko, że my nie szkolimy się w 3M, a w Elblągu.
Awatar użytkownika
thalassa78
Posty: 70
Rejestracja: 27 gru 2014 18:36

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: thalassa78 »

Hej saliss,widocznie coś nie doczytałam heh,ale widzę po opisie,że u Was to expresowe są te szkolenia,bo od złożenia dokumentów czekaliście 2 miesiące:) qźwa a u nas trzeba czekać ponad rok :? no ale nic,jeśli tyle czekaliśmy to i poczekamy dalej;)
Macie wybraną płeć i wiek dziecka?

Pozdrawiam
Jedyna szansa by zostać mamą to adopcja...
31.12.2014 Spotkanie w OA
20.01.2016 Rozpoczęcie kursu:)
Maj 2016 - dostaliśmy kwalifikacje:)
....
Wkrótce będę ci pokazywać świat, temperując zblakłą wrażliwość,uczyć się pierwszych wzruszeń. Ruszymy z nieopancerzonym wózkiem na podbój nieznanych lądów bezbronni w swej niewiedzy. Będziesz mi sterem żeglarzem i poniosę cię wszędzie na tafli mego ciała.
Wkrótce zacznę ci pokazywać świat opisany mądrzejszym piórem w nowym dzienniku pokładowym…
saliss
Posty: 1151
Rejestracja: 25 paź 2010 21:10

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: saliss »

thalassa78 pisze:a u nas trzeba czekać ponad rok
thalassa78 wiem, byliśmy w jednym i drugim ośrodku w zeszłym roku, ale właśnie ze względu na ten okres czekania zdecydowaliśmy się na Elbląg i nie żałujemy a wręcz jesteśmy przeszczęśliwi, ze tak szybko udało nam się zakwalifikować na szkolenie.
Mamy dalej niż do Gd., ale to nic.
Czekamy na dziecko do 3 roku życia i już nie możemy się doczekać, płeć nie ma znaczenia =xxx#
Awatar użytkownika
thalassa78
Posty: 70
Rejestracja: 27 gru 2014 18:36

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: thalassa78 »

saliss pisze:
thalassa78 pisze:a u nas trzeba czekać ponad rok
thalassa78 wiem, byliśmy w jednym i drugim ośrodku w zeszłym roku, ale właśnie ze względu na ten okres czekania zdecydowaliśmy się na Elbląg i nie żałujemy a wręcz jesteśmy przeszczęśliwi, ze tak szybko udało nam się zakwalifikować na szkolenie.
Mamy dalej niż do Gd., ale to nic.
Czekamy na dziecko do 3 roku życia i już nie możemy się doczekać, płeć nie ma znaczenia =xxx#
Cholernie Wam zazdroszczę,że już jesteście na tym etapie,ale wiesz tak pozytywnie:)
My zdecydowaliśmy sie na dziewczynke w wieku 0-1,5 roku
Mam troszke pytań czy byśmy mogły popisać na priv?
Jedyna szansa by zostać mamą to adopcja...
31.12.2014 Spotkanie w OA
20.01.2016 Rozpoczęcie kursu:)
Maj 2016 - dostaliśmy kwalifikacje:)
....
Wkrótce będę ci pokazywać świat, temperując zblakłą wrażliwość,uczyć się pierwszych wzruszeń. Ruszymy z nieopancerzonym wózkiem na podbój nieznanych lądów bezbronni w swej niewiedzy. Będziesz mi sterem żeglarzem i poniosę cię wszędzie na tafli mego ciała.
Wkrótce zacznę ci pokazywać świat opisany mądrzejszym piórem w nowym dzienniku pokładowym…
saliss
Posty: 1151
Rejestracja: 25 paź 2010 21:10

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: saliss »

thalassa78 pisze:Mam troszke pytań czy byśmy mogły popisać na priv?
thalassa78 jasne pisz śmiało :)
Awatar użytkownika
gabi6085
Posty: 5123
Rejestracja: 20 lis 2010 09:26

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: gabi6085 »

saliss hej kozo :caluje tu cie znalazlam ;-) ja tylko wpadam powiedziec ze kazdego dnia i o kazdej godzinie zaciskam za szybkie i pozytywne zakonczenie kursu a nastepnie zaten telefon :bigok: buziamy cie bardzooooo mocno :caluje
2010- azoo..
05.11- Bocian ICSI/TESA cb :( i brak mrozaczkow
10.11- Bocian II ICSI/TESA cb :(
25.03.12- crio-10dpt bhcg 219,3/ 354,7/ 1191 ...26dpt widzielismy ukochane serduszko :love: 10.12.2012 Filipek jest juz z nami :-)
saliss
Posty: 1151
Rejestracja: 25 paź 2010 21:10

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: saliss »

gabi6085 pisze:za szybkie i pozytywne zakonczenie kursu a nastepnie zaten telefon
gabi6085 kogo ja na forum widzę :) dziękuję :caluje dziś już trochę późno ale niedługo się odezwę smskiem
czkawka
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2015 18:39

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: czkawka »

Dziewczyny i Chłopaki, ok. 3 tygodnie temu złożyliśmy z mężem dokumenty w OAO na Hallera. Czekamy teraz na telefon w sprawie wizyty domowej albo w ogóle na jakąś informację. Niewiele nam powiedziano podczas składania papierów (może dlatego, że trafiliśmy na panią, która na co dzień nie urzęduje w sekretariacie). Jest tu ktoś, kto też dopiero startuje? Wiecie coś więcej, ile trzeba czekać na wizytę w domu i na kolejne etapy procedury? Nie, żebym się już teraz jakoś bardzo niecierpliwiła ;-) Po prostu fajnie byłoby wiedzieć, że nie jesteśmy sami :-) Pozdrawiam wszystkich i "odhaczam" swój debiut na forum (w ogóle) ;-)
TusiaiLusia
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2013 00:37

Re: OAO w Gdańsku (ul. Hallera)

Post autor: TusiaiLusia »

Witajcie Forumowiczki i Forumowicze :-)

Ponieważ z niecierpliwości sama poszukuję informacji kto ile czekał na kolejny z etapów procesu, podzielę się z Wami jak to wyglądało u nas. Na początku listopada 2014 zadzwoniłam do pomorskiego ośrodka adopcyjnego w Gdańsku na Hallera aby umówić się na spotkanie.
10.11.2014 pierwsza wizyta na Hallera
14.11.2014 oddanie kompletu dokumentów
28.11.2014 POA dzwoni aby umówić się na wizytę w domu
08.11.2014 wizyta Pani Psycholog w domu 2,5h
12.01.2015 badania psychologiczno-pedagogiczne na Hallera
02.02.2015 spotkanie na Hallera, oddaliśmy napisaną przez nas bajkę o adopcji
24.02.2015 POA dzwoni! Dostaliśmy kwalifikację. Mamy czekać na termin kursu
12.03.2015 udaliśmy się na Hallera aby omówić wyniki testów psychologicznych
24.07.2015 POA dzwoni z informacją o terminie kursu
04.09-12.10.2015 kurs
Co dalej będę pisać na bieżąco :)
Może ktoś jeszcze podzieli się swoimi doświadczeniami z POA na Hallera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”