pytania o procedury w OA - mazowieckie.

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
marcin.mmz
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2011 17:05

pytania o procedury w OA - mazowieckie.

Post autor: marcin.mmz »

Witam. Mam kilka pytań na które nie mogę znaleźć odpowiedzi, właściwie to jedno najważniejsze. Czy staż małżeński jest liczony od ślubu kościelnego czy cywilnego? U nas jest taka sytuacja że jeszcze niemamy kościelnego i czy w tym przypadku możemy starać się o adopcję dzidziusia? Pewnie w katolickich ośrodkach nie ale wole zapytać. Druga sprawa, niemamy badań i zaświadczenia o bezpłodności, dużo czytałem to forum i wiem że różnie to bywa w ośrodkach. Najbardziej skłaniam się ku ośrodkowi w Łomży, widzę że tam chyba najszybciej się odbywają całe procedury i dużo par chwaliło to miejsce. A może w naszej sytuacji ktoś poleci nam inny ośrodek do którego mamy się zgłosić?
Mieszkamy razem od 7-miu lat, niestety ciągle sami, niechcemy się badać i leczyć, jestem przeciwnikiem in-vitro, uważam że to za duża ingerencja, jeśli Bóg nas niechce obdarzyć własnym szczęsciem to przecież możemy obdarzyć miłością dziecko któremu komuś zabrakło tej miłości lub finansów. Ja o tym myślałem od ok 5-ciu lat ale powiedziałem żonie o moim pomyśle 3 m-ce temu, bardzo się ucieszyła. Od tamtej pory każdą wolną chwile spędzamy na "bocianie". To forum wciąga i jeszcze bardziej pomaga nam uświadomić sobie jak bardzo chcemy być rodzicami. Do ośrodka pewnie zgłosimy się na jesieni albo na wiosne bo narazie wykańczamy dom i teraz jakby Pani z OA zobaczyła jak mieszkamy to bylibyśmy skreśleni na zawsze :D .
Dziekuje z góry za pomoc i pozdrawiam tych co czekają i tych doczekanych.
kwietko
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2010 11:30

Re: pytania o procedury w OA - mazowieckie.

Post autor: kwietko »

Witaj:)
w Katolickim Ośrodku na pewno brany jest pod uwage ślub kościelny, bo tam trzeba nawet przedstawić opinie z parafii :)ale w pozostałych Ośrodkach na pewno ślub cywilny.
Nie wiem jak to jest z zaświadczeniem o niemożności mosiadania własnych dzieci, na pewno w zestawieniu wymaganych dokumentów coś takiego jest, ale czy niezbędne? My jesteśmy w OA na Szpitalnej i już po pierwszym spotkaniu dotarczałam to zaświadczenie.
Co do zgłoszenia się do Ośrodków to śmiało możecie już to robić :) Po pierwsze czeka się na pierwsze spotkanie (na Szpitalnej pół roku), po drugie u nas wizyta w domku jest dopiero po wszystkich spotkaniach. Zresztą na same dziecko czeka się około 3 lat. Zatem remont - doskonale :)
pozdrawiam,
marcin.mmz
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2011 17:05

Re: pytania o procedury w OA - mazowieckie.

Post autor: marcin.mmz »

Dzięki za odpowiedź. To strasznie długo się czeka. Ja wole wszystko po koleji, najpierw chce skończyć dom, związane jest to również z finansami, potem zajmiemy się dzieckiem. Jeszcze mamy z żoną duuużo spraw do omuwienia, nie do końca wiemy jakie dziecko chcemy, itd. Jeśli będe miał jakiś większy przypływ gotówkito pewnie zgłosimy się do Otwocka, tam z tego co czytałem można wszystko załatwić w rok, mają fachowych pracowników, prawników itp. Tylko ta kasa...tu 500zł tam 1000zł i w sumie wychodzi ładna suma. Nie wiem czy nie lepiej przenzaczyć do na dzidziusia.....Nic nie wiem, mam narazie mętlik, jestem wolno myślący, pewnie z pół roku jeszcze i to wszystko uporządkuje:-)
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Re: pytania o procedury w OA - mazowieckie.

Post autor: Madźka »

Marcin.mmz, witaj na Bocianie!!! :D
Mam prośbę w imieniu moderatorów, o porządek w tym dziale - zadajemy konkretne pytania w konkretnym wątku, a nie wszystko na raz. O staż małżeński - na wątku o stażu, o zaświadczenie o niepłodności - na wątku o zaświadczeniu.
Bo inaczej sie pogubimy. :D

Polecam linkownię i istniejące już wątki - ogromna baza wiedzy - tylko czytać i czytać :wink: :D
pozdrawiam serdecznie :D
Madźka
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”