OAO w Olsztynie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
fenix
Posty: 2275
Rejestracja: 18 lut 2005 01:00

Post autor: fenix »

Dziekuję za info. Rok to nie tak długo. Uspokoiło mnie to trochę. Ja słyszałam o parze która czekała 5 lat. Nie wiem z jakiego powodu? Może zbyt wygórowane wymagania co do dziecka? A może nie było to prawdą, bo wiadomość ta jest z drugiej reki?
Życzę ci, abyście następne Święta spędzili już we trójkę :)
Ściskam mocno :cmok:
"Ucz się czekać. Albo zmienią się rzeczy albo twoje serce" -J.M. Sailer
Awatar użytkownika
lizka
Posty: 183
Rejestracja: 19 lut 2003 01:00

Post autor: lizka »

Witam serdecznie,
Karolinkan - orientujesz się może czy kurs można skończyć zanim jeszcze złoży sie dokumenty w ośrodku?
Rozumiem że wy będziecie chodzić do tego ośrodka przy Pstrowskiego, tak? Czytałam wczoraj że podobno Ośrodek TPD przy Wojska Polskiego tez zaczyna w lutym kurs, czy może oni robią to wspólnie? Wiesz coś na ten temat?
II ICSI kwiecień 2006 - Novum - udało się!
Nasz synek urodził się 29 grudnia 2006 r!
Córcia 25.09.2011r. - nasz kochany adoptuś...
Awatar użytkownika
Karolinkan
Posty: 52
Rejestracja: 22 maja 2003 00:00

Post autor: Karolinkan »

Witam LIZKA, z tego co ja wiem to najpierw trzeba złożyć dokumenty, odbyć rozmowę z panią Pedagog i Dyrektor, testy psychologiczne, wizytę w domku i dopiero cały obraz potencjalnych rodziców decyduje o tym że pozwolą na udział w kursie. My mamy testy i wizytę w domku w przyszłym tygodniu. Super.Pozdrawiam i może sie spotkamy na kursie...
Awatar użytkownika
BEAZAR
Posty: 112
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: BEAZAR »

Witaj Karolinkan!
Bardzo sporadycznie zagladam na Bociana.... Sory, że nie odpowiedzialam na nurtujace Cie pytania. Jesli masz ochote zapraszam na priva. Chetnie porozmawiam.
Pozdrawiam!

Zyczę powodzenia wszystkim oczekującym tu rodzicom !!!
Beata Romek i Kasienka
Awatar użytkownika
lizka
Posty: 183
Rejestracja: 19 lut 2003 01:00

Post autor: lizka »

Dzięki Karolinkan. To chyba niestety musze sie wstrzymać. Miałam nadzieję że będę mogła zacząć coś robić, ale na rozpoczęcie całej procedury jest dla nas jeszcze za wcześnie. Tzn dla mojego męża jest za wcześnie....
A nie wiesz jak często u nas w Olsztynie organizują te szkolenia?
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!
II ICSI kwiecień 2006 - Novum - udało się!
Nasz synek urodził się 29 grudnia 2006 r!
Córcia 25.09.2011r. - nasz kochany adoptuś...
Awatar użytkownika
Karolinkan
Posty: 52
Rejestracja: 22 maja 2003 00:00

Post autor: Karolinkan »

Lizka. Nie wiem jak często sa kursy, ale zadzwoń do ośrodka. Tam pracują bardzo miłe Panie i na pewno Ci powiedzą co i jak i pomogą. A nad mężem popracuj:). Ja tez pracowałam długo i teraz juz czeka tak samo jak ja.Pozdrawiam.
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

margeritka77, dnia 10.12.2006 pisze: Jesteśmy na początku drogi,mam nadzieję,że niezbyt długiej. może ktoś z obecnych na ,,Bocianie" rodziców oczekiwał w jednym z ośrodków w Olsztynie i podzieliłby się wrażeniami? Ośrodki są dwa, jeden z nich jest niepubliczny ,prowadzony przez TPD. Interesuje mnie atmosfera w ośrodkach, szkolenia, czas oczekiwania. Na Bocianie znalazłam tylko jedną ocenę interesujących mnie ośrodków, dziękuję za wszystkie odpowiedzi.. :D
Awatar użytkownika
Akira
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2006 01:00

Post autor: Akira »

Witaj margeritka77 :) Ja też jestem z Olsztyna i też na początku drogi adopcyjnej. Nie zdecydowałam się jednak na żaden z olsztyńskich ośrodków. 28.11.06 zgłosiliśmy się z mężem do oao w Giżycku i jesteśmy już w trakcie szkolenia. Na naszą decyzję wpływ miały opinie znajomych, którzy mieli sporo zastrzeżeń do ośrodka. Przyznaję jednak, że panie w TPD są bardzo miłe- niestety mają mało czasu dla "petentów"
pozdr
Awatar użytkownika
margeritka77
Posty: 6
Rejestracja: 21 paź 2006 00:00

Post autor: margeritka77 »

My byliśmy w ośrodku TPD na wstepnej rozmowie, było bardzo miło. Tylko przeraziła mnie myśl,że szkolenie dopiero w marcu . Na Pstrowskiego dopiero się wybieramy, zobaczymy... i wtedy podejmiemy decyzję, czy szukać dalej . Pozdrawiam.. :D

Dodane po: 21 minutach:

Jestem z Olsztyna, śledzę ten wątek. Jestem bardzo ciekawa, jak się potoczyły losy Karolinki, masz już swoje upragnione szczęście?
Awatar użytkownika
Anitina
Posty: 3290
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

Post autor: Anitina »

hej :D widze ze ruch tu marny...ale moze sie rozkreci...
u nas wlasnie wrocil temat adopcji...po pierwszym ISCI mamy synka- niedlugo skonczy 2 latka :D w czerwcu tego roku i w listopadzie probowalismy powalczyc o rodzenstwo dla naszego szkraba- niestety natura nie dala sie drugi raz oszukac...po nowym roku chcielibysmy zaczac "starania" w ktoryms z najblizszych nam OAO: Olsztyn, Ostroda, Elblag, Gizycko tez wlasciwie niedaleko...bylabym wdzieczna za podpowiedzi gdzie najlepiej no i gdzie najlaskawiej poatrza na "dzieciate " malzenstwa...
Aga[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/lezaca.gif[/img] i [url=http://foto.onet.pl/0,4991143,707016,user.html?P=0]ROBERT[/url] [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/dzidzia.gif[/img] 15.01.2005
Awatar użytkownika
Akira
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2006 01:00

Post autor: Akira »

Witaj Anitina :) Wybór ośrodka to bardzo indywidualna sprawa, każdy oczekuje czegoś innego. My jesteśmy w Giżycku ale.... Elbląg jest super tylko chwilowo mają bardzo mało dzieci do adopcji a dużo oczekujących, Ostróda to katolicki oao i wymagają tam zaświadczenia o niepłodności, Olsztyn ma różne opinie- jedni mówią, że jest dobry inni mają zastrzeżenia. Wybraliśmy Giżycko bo tam są jasne reguły i fajni ludzie. Jest z nami na szkoleniu małżeństwo, które "odchowało" już swoje dzieci i teraz chcą adoptować :D Nikt nie robi z tego problemu mają takie same szanse jak wszyscy. Zanim trafiliśmy do Giżycka byliśmy w 3 różnych ośrodkach to daje najlepszy obraz.
pozdr
Awatar użytkownika
Anitina
Posty: 3290
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

Post autor: Anitina »

dzieki Akira :D ja tez slyszalam co nieco dobrego o Gizycku...poczytalam wlasnie elblaski watek 8O ...do Gizycka mamy najdalej niestety no ale to najmniej wazne
Aga[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/lezaca.gif[/img] i [url=http://foto.onet.pl/0,4991143,707016,user.html?P=0]ROBERT[/url] [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/dzidzia.gif[/img] 15.01.2005
Awatar użytkownika
gosia_olo
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2006 01:00

Post autor: gosia_olo »

Hej, witam i dołączam same dobre słówka na temat środka w Giżycku. Panie prowadzące bardzo miłe i kompetentne, wiedzą co robią i chyba mam do nich zaufanie. Wiedzą jak rozmawiać z każdym człowiekiem "jego własnym językiem". Polecam, chociaż jestem dopiero na poczatku drogi adopcyjnej, po dwóch spotkaniach szkoleniowych. :D
Awatar użytkownika
Akira
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2006 01:00

Post autor: Akira »

margeritka77 nie denerwuj się czasem oczekiwania :) Z tego co wiem, prawie w każdym ośrodku szkolenia odbywają się dwa - trzy razy w roku. U nas następne będzie też dopiero w marcu. Cierpliwość to jedyna rzecz, która jest niezbędna we wszystkich ośrodkach :lol:
pozdr
Awatar użytkownika
szocik
Posty: 43
Rejestracja: 13 lip 2009 00:00

Post autor: szocik »

Nowa tu jestem i od razu z pytaniem :)
Mozecie mi powiedziec w jakich godzinach pracuje OAO na Pstrowskiego?
7-15??? Nie myle sie?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”