Wózki-ceny-oceny!!!!!!

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
happy
Posty: 1489
Rejestracja: 29 maja 2006 00:00

Post autor: happy »

nowaczka obadaj:
http://www.jane.pl/wozki/sp5.html
http://www.jane.pl/foteliki/matrix_cup.html

Racja - fotelik to foteli. Tyle, że jak przewozisz dziecko, które ma np. miesiac lub niewiele ponad, to zdecydowanie lepiej mu będzie jak będzie w pozycji leżącej prawda? No i ten fotelik się rozkłada całkiem na płasko.
laparo-2005r.,endo II st.,pco,6 m-cy analogi,
1iui :(,2 podejścia nieudane,
2iui-cud! Serducho bije!
19.02.2008 jest Kacper!
znów cud!!
31.10.2009 jest Kajetan!
Boże dzięki... i nie odbieraj!
Awatar użytkownika
nowaczka
Posty: 281
Rejestracja: 18 sty 2007 01:00

Post autor: nowaczka »

złotko, znam ten wózek..nawet w sobote testowal go mój małzonek...

mimo wszystko jestem zdania ze gondola powinna byc normalna....a nie fotelik ktory ma ja zastepowac...

zobacz: to jeden z nielicznych fotelikow dostepnych na rynku rozkladajacych sie calkiem na plasko...to znaczy ze te inne sa gorsze? i ze dziecko nie ma konfortu jazdy??

wiadomo ze fotelik samochodowy..ma sluzyc w trakcie jazdy...i ze dziecko non stop w nim nie siedzi(lezy)....no teraz jest mozliwosc pojezdzenia w sklepie zamiast w wozku to w foteliku....to rozumiem..ale wg mnie i tak gondolki nie zastapi!
Awatar użytkownika
happy
Posty: 1489
Rejestracja: 29 maja 2006 00:00

Post autor: happy »

Owszem - gondola to gondola. Tyle, ze ja nie zamierzałam kupowac gondoli w ogóle. I jak to zobaczyłam, to sobie pomyślałam, że będę mogła wozić dziecko w tym foteliku w pozycji leżącej. Najbardziej się teraz zastanawiam nad spacerówką, a konkretnie kołami - czy one są ok na jeżdżenie po lesie. Mam już parę opinii na ten temat i są one raczej pozytywne. Ale ten facet w sklepie troche mi namieszał i zagadywał o tych 4 kołach. No i mój m. się "napalił", a ja już nie jestem taka pewna hehehe...
laparo-2005r.,endo II st.,pco,6 m-cy analogi,
1iui :(,2 podejścia nieudane,
2iui-cud! Serducho bije!
19.02.2008 jest Kacper!
znów cud!!
31.10.2009 jest Kajetan!
Boże dzięki... i nie odbieraj!
Awatar użytkownika
nowaczka
Posty: 281
Rejestracja: 18 sty 2007 01:00

Post autor: nowaczka »

wlasnie patrzalam na twoj suwaczek :D
...dlaczego nie zamierzalas kupowac gondolki????

no wg mnie po harcach leśnych itd to lepiej sie sprawdzi wozek albo na podwojnych z przodu albo normalne dwa kola...

zawsze ciezar bedzie latwiej utrzymac, a tu jak podniessiesz wozek na przednia oś, to zachwiana jets rownowaga....tak mi babki tlumaczyly co maja jane wlasnie...
netka
Posty: 3615
Rejestracja: 26 paź 2003 00:00

Post autor: netka »

Co do trójkołowców- to jak macie jakies "podjazdy" to raczej kupcie 4 koła, bo trójkołowiec + dziecko i umiarkowanie stromy podajazd to już niezła gimnastyka dla Mamusi :wink:
Dwoje Rozrabiaków :-)
Awatar użytkownika
nowaczka
Posty: 281
Rejestracja: 18 sty 2007 01:00

Post autor: nowaczka »

netka pisze:Co do trójkołowców- to jak macie jakies "podjazdy" to raczej kupcie 4 koła, bo trójkołowiec + dziecko i umiarkowanie stromy podajazd to już niezła gimnastyka dla Mamusi :wink:
racja...ja sprawdzilam wozek z pojedynczym kolem , i z podwojnym i musze powiedziec ze jak juz wersja trzykolowa to tylko dwa z przodu!!!!!!

test ja przezylam i dzieci rowniez..heheheh kolezanki sie usmialy patrzac na moj brak wprawy w prowadzeniu...
Awatar użytkownika
happy
Posty: 1489
Rejestracja: 29 maja 2006 00:00

Post autor: happy »

Jezu - to teraz mi namieszałyście hehehe - teraz zupełnie nie wiem co kupić ;)
laparo-2005r.,endo II st.,pco,6 m-cy analogi,
1iui :(,2 podejścia nieudane,
2iui-cud! Serducho bije!
19.02.2008 jest Kacper!
znów cud!!
31.10.2009 jest Kajetan!
Boże dzięki... i nie odbieraj!
Awatar użytkownika
nowaczka
Posty: 281
Rejestracja: 18 sty 2007 01:00

Post autor: nowaczka »

happy pisze:Jezu - to teraz mi namieszałyście hehehe - teraz zupełnie nie wiem co kupić ;)
a jakie jeszcze wozki wchodzily w gre???
Awatar użytkownika
happy
Posty: 1489
Rejestracja: 29 maja 2006 00:00

Post autor: happy »

Przede wszystkim Jane:
http://www.jane.pl/wozki/sp5.html
A poza tym:
http://www.bobowozki.pl/product_info.ph ... 9f3ad83e11
lub też zestaw Quinny Maxi Cosi

Dodane po: 3 minutach:

Tylko, że Quinny nie ma pałąka, a Bolder ma podwójne koło z przodu.
Nic to - podjade w grudniu do sklepu i jeszcze raz porównam kilka modeli. I na coś się zdecydujemy :)
Dzięki w każdym razie za rady!
laparo-2005r.,endo II st.,pco,6 m-cy analogi,
1iui :(,2 podejścia nieudane,
2iui-cud! Serducho bije!
19.02.2008 jest Kacper!
znów cud!!
31.10.2009 jest Kajetan!
Boże dzięki... i nie odbieraj!
Awatar użytkownika
magdaa1
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2007 01:00

bugaboo

Post autor: magdaa1 »

Zastanawia mnei wasza opinia na temat wózków Bugaboo http://www.4kids.com.pl/producent_30/. Kupował ktoś takie wózki dziecięce? Zastanawia mnie czy sa one warte swojej ceny (bo do najtańszych nie należą)
Awatar użytkownika
magamma
Posty: 278
Rejestracja: 05 sty 2007 01:00

Post autor: magamma »

Witajcie przyszle mamuski!
Mojproblem polega na tym, ze boje sie kupic jakiegokolwiek wozka ze wzgledu na ich toksycznosc i zwiazki rakotworcze. Moze wy macie jakies info na ten temat (ja mam test) Z tego co wiem tam gdzie pisze "made in china" odpada. Pomozcie...................
SYNUS Alan Adrian DZIEKUJEMY!!!
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

magamma pisze:Z tego co wiem tam gdzie pisze "made in china" odpada
A gdzie teraz nie pisze :roll:
Gdzieś na tym wątku było kiedyś o szkodliwości... jak znajde chwilkę, to poszukam :wink:
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
Pepe28
Posty: 4030
Rejestracja: 06 gru 2006 01:00

Post autor: Pepe28 »

Aż mnie zatkało i poszłam sprawdzić gdzie mój jest "made" 8O 8O
Jest jednak napisane "Made in France". Mam Bebe Comfort, model High Trek. Mam nadzieję, że bez związków rakotwórczych gratis :roll:
Awatar użytkownika
amri
Posty: 7633
Rejestracja: 08 sie 2002 00:00

Post autor: amri »

Dorunia pisze: Wysłany: 06.02.2007, 13:32

--------------------------------------------------------------------------------
Szkodliwe substancje w wózkach

10 z 15 przebadanych wózków spacerowych dla dzieci zawierało szkodliwe, a nawet rakotwórcze substancje. To wynik testu wykonanego przez niemiecką Fundację Warentest i opublikowanego przez miesięcznik Świat Konsumenta (nr 10/2006).


W testowanych wózkach, dostępnych również na rynku polskim, wykryto w badaniach laboratoryjnych takie szkodliwe substancje, jak: zmiękczacze (ftalany), policykliczne węglowodory aromatyczne (PAK) i organiczne związki cyny. W materiałach, z których wykonano niektóre wózki, znajdowało się nawet po kilka różnych trucizn. Te szkodliwe związki chemiczne wykryto w elementach często dotykanych i lizanych przez dzieci. Chodzi o uchwyty, barierki ochronne i tapicerki wózków.


Oto krótka charakterystyka substancji wykrytych w wózkach:
Policykliczne węglowodory aromatyczne (PAK) są uznawane za rakotwórcze. Znajdują się szczególnie w czarnych, miękkich częściach gumowych o nieprzyjemnym zapachu. Wystarczy krótki kontakt skóry z przedmiotem z ich zawartością, kiedy się pocimy lub właśnie posmarowaliśmy dłonie kremem, a niebezpieczne związki przedostaną się na skórę.
PAK wykryto w wózkach: Hauck 202432 Jet 6 h-sports orange i Knorr Buddy.
Ftalany (zmiękczacze) mogą uszkadzać system rozrodczy, wątrobę i nerki. W zabawkach dla dzieci zakazane jest stosowanie sześciu wyjątkowo niebezpiecznych zmiękczaczy. W wózkach dziecięcych nie jest zakazane. W ramach testu laboratorium wykryło je w wielu częściach z tworzywa sztucznego i w daszkach przeciwdeszczowych.
Ftalany wykryto w wózkach: Esprit Alu King 129050, Herlag City Buggy de Luxe, Chicco ct 0.1 60652, Inglesina Zippy Rain, Bebe Confort Allegro Plus, Maclaren Quest, Hauck 202432 Jet 6 h-sports orange, Knorr Buddy i Bugaboo Cameleon.
Związki organiczne cyny wykorzystywane w tekstyliach są podejrzewane o negatywny wpływ na układ hormonalny.
Związki te wykryto w wózku: ABC Design Starline Profecto Plus.
Pięć wózków w teście, w których laboratorium nie znalazło żadnej z trucizn, to: Graco CitiSport, Mini Star firmy Hauck, Peg Perego Pliko lite, Stokke Xplory Complete i Tchibo TCM.
Pełne wyniki testu w "Świecie Konsumenta" nr 10/2006
Amri - mama Amelki
Awatar użytkownika
magdaa1
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2007 01:00

Post autor: magdaa1 »

aż strach o tym czytać. ciekawe w czym jeszcze odkryja takie substancje? :?:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”