INSEMINACJA (cz.X)

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Gość

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: Gość »

nela81 jak to jest mozliwe zeby miec przy IUI tyle pecherzykow? Wyglada na to, ze jest to przestymulowanie. U mnie nie robi sie IUI jak jest wiecej niz 3. Czeka sie na nastepny cykl i oczywiscie zmniejsza dawke.
gajunia
Posty: 76
Rejestracja: 29 paź 2010 13:04

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: gajunia »

nena_v a czy ty po IUI miałaś jakieś objawy ciąży? Czy dopiero jak ci @ nie przyszła to wiedziałaś.
2006.12 poronienie 7 tc. :( [*]
28.11.2010 1 IUI - :(
Awatar użytkownika
Gość

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: Gość »

gajunia tylko temp. podwyzszona. Ale ze bylam niecierpliwa to juz w 11 dpo polecialam na bete. Wtedy wyszedl mi tez sikaniec.
Awatar użytkownika
Gość

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: Gość »

nena_v pisze:nela81 jak to jest mozliwe zeby miec przy IUI tyle pecherzykow? Wyglada na to, ze jest to przestymulowanie. U mnie nie robi sie IUI jak jest wiecej niz 3. Czeka sie na nastepny cykl i oczywiscie zmniejsza dawke.
jest możliwe, przy cyklach nie stymulowanych mam 4-5 czasami 6 pęcherzyków, po stymulacji clo najmniejszą dawką miałam 9 pęcherzyków dużych i kilka małych
Awatar użytkownika
zabka1611
Posty: 52
Rejestracja: 20 wrz 2008 00:00

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: zabka1611 »

Witam Was dziewczyny. Chcialalam do Was dolaczyc. Wlasnie zaczynam 3 podejscie do inseminacji. Niestety 2 sie nie udaly. Bardzo to przezylam. Jest to moje ostatnie podejscie. Nastepny krok to IVF. A kiedys myslalam ze to ostatecznosc :/
Mam nadzije ze nie bedzie Wam przeszkadzac jak Was czasem odwiedze i posledze ;)
Zycze powodzenia wszystkim starajacym :)

Dodane -- 02.12.2010, 13:35 --

U mnie jest jeszcze jeden problem..jestem po usunieciu przegrody macicy. Nie moge miec wiecej pecherzykow niz 2 zeby doszlo do inseminacji. Jest to za duze ryzyko ciazy mnogiej, co w moim przypadku bylo by nie wskazane. Takze dwie insyminacje mialam na 1 pecherzyku, wiadomo obnizone szanse sukcesu.
Pozdrawiam
gajunia
Posty: 76
Rejestracja: 29 paź 2010 13:04

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: gajunia »

nena_v temperatury nie mierzyłam nawet, ale dzisiaj sprawdzę z ciekawości:) Dzięki za szybką odpowiedź. A ty łykałaś jakieś tabletki po IUI, bo mi mój gin nic nie przepisał i powiedział, że nie ma takiej potrzeby.
Ja już nie mogę doczekać się 13.12 jak zrobię betę i mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze. Mój M co wieczór głaszcze mnie po brzuszku i mówi że tam jest nasza dzidzia:) To takie jest miłe i mam nadzieje, że się nie rozczarujemy. A sikam średnio co 3 - 4 godziny, a wcześniej tak nigdy nie miałam. Ale nie wkręcam sobie:)
2006.12 poronienie 7 tc. :( [*]
28.11.2010 1 IUI - :(
Awatar użytkownika
Gość

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: Gość »

nela81 jej! nie wiedzialam. Myslalam ze przy nie stymulowanych jest max. 2 dojrzalych. Skoro masz tyle pecherzykow, to dlaczego Cie stymuluja? zabka1611 nie martw sie. Ja zaszlam w ciaze przy 1 dojrzalym pecherzyku ktory mial 20 mm w momencie inseminacji. Czyli tez mozna.
gajunia trzymam kciuki. Bralam urogestan (czyli progesteron) w czopkach, ale na moje zyczenie. Przy pierwszym podejsciu nie mialam nic, bo mam przeciez wzorowy wynik progesteronu (niepl. idiopatyczna), tylko ze za pierwszym IUI mialam c. biochemiczna, i poprosilam potem o to, by tak na wszelki wypadek wziasc progesteron. Mam przeczucie, ze zwieksza on szanse. Z reszta znalazlam na necie kilka badan medycznych (amerykanskich) ktore potwierdzaja, ze suplementacja drugiej fazy zwieksza szanse na ciaze przy IUI w nieplodnosci idiopatycznej.
tuya
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010 08:21

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: tuya »

nena_v pisze:Z reszta znalazlam na necie kilka badan medycznych (amerykanskich) ktore potwierdzaja, ze suplementacja drugiej fazy zwieksza szanse na ciaze przy IUI w nieplodnosci idiopatycznej.
hej nena,
mogłabys podrzucić jakies linki? Bo mój gin tez jest z tych co nie dają luteiny po IUI, może go jakoś przekonam ;)
Vioonka
Posty: 60
Rejestracja: 01 lis 2010 20:53

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: Vioonka »

Witam na nowej odsłonie wątku, oby była dla nas szczęśliwsza, bo koniec poprzedniego wątku był raczej pechowy :/
Dziewczyny, te które testowałyście i nic z tego, trzymam kciuki następny raz i siłę żeby dalej walczyć :)
A dla nowych zaciążonych - wielkie gratulacje :) podzielcie się dobrą aurą z resztą które wciąż jeszcze czekają..

Ankaa - ja mam to samo, po IUI zrobiła się torbiel, biorę lutka i liczę na to że się wchłonie, ale zmarnowany cykl i IUI cały czas mnie trochę wkurza.

Mam pytanie, czy wiecie może jak się podchodzi do kolejnej IUI, jeżeli w poprzednim cyklu z pęcherzyka zrobiła się torbiel? Lekarz która robiła usg sprawdzające, w którym potwierdziło się że pęcherzyk nie pękł i jest torbiel, powiedziała, że w następnym cyklu (o ile torbiel się wchłonie) IUI powinna być tylko i wyłącznie na pękniętym. Zakładając że będzie ok, będę miała cykl stymulowany i pewnie znowu coś na pęknięcie (bo podobno przy cyklu stymulowanym zawsze się podaje), to jak często powinno się sprawdzać czy coś pękło czy nie? Trochę nie mogę sobie tego wyobrazić, bo jak minie odpowiedni czas od zastrzyku na pęknięcie i pęcherzyk będzie niepęknięty, to co ile usg powinno się robić?bo na mój rozum, to co kilka godzin?? nie wiem w ogóle czy coś takiego się praktykuje czy to tylko moje domysły i dywagacje w temacie. Wiecie coś może o takim postępowaniu?
Od lipca 2011 r. mamy dwóch synków :D
franusie
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2010 19:28

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: franusie »

Dziewczyny, czy któraś z Was miała robioną inseminację w Szczecinie w Vitro Live? Interesuje mnie ile czasu od momentu kiedy się do nich zgłoszę upływa do momentu kiedy jest inseminacja, jakie badania trzeba robić, czy inseminacje robi się co miesiąc. Kogo polecacie? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
edic78
Posty: 4232
Rejestracja: 10 lut 2010 01:00

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: edic78 »

nela81 pisze:dziewczyny mam takie pytanie co z osobami podchodzącymi do IUI i mającymi dużo pęcherzyków 6-7 dojrzałych, co robi się z tymi "nadliczbowymi"? bo chyba nie robi się IUI przy takiej liczbie?
U mnie odwołano IUI przy 5 pęcherzykach
6 IUI,3 IMSI , Aniołek ...
i w końcu pojawiłaś się TY 10.09.2014
[color=blue]Maleńka kruszyna pod mym sercem zamieszkała.
Maleńka kruszyna którą w moment pokochałam.
ta maleńka kruszyna moim życiem się stała.
Jej maleńkie serduszko z moim biło.
Cale jej maleńkie ciałko w moim brzuszku żyło.
W chwili kiedy ją ujrzałam, spełniły się moje marzeniai najpiekniejsze sny,
bo tą kruszyną jesteś Ty...[/color]ANTOSIU
Awatar użytkownika
astra82
Posty: 434
Rejestracja: 26 lip 2010 19:02

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: astra82 »

franusie pisze:Dziewczyny, czy któraś z Was miała robioną inseminację w Szczecinie w Vitro Live?
wejdź na wątek dotyczący leczenia w Vitrolive. Jest tam sporo dziewczyn, które miały robione IUI w tej klinice. Znajdziesz tam na pewno odpowiedź na wszytkie twoje pytania. Ja zaczynam przygotowania do IUI w VL w styczniu.
16.05.2012 pojawiły się na świecie moje 2 cuda :love:
Awatar użytkownika
aknaa
Posty: 15472
Rejestracja: 14 maja 2009 00:00

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: aknaa »

nela81 jeżeli tak ładne pęcherzyki ci rosną to stymulacja nie jest potrzebna, fakt u mnie w klinice nie zrobili by iui przy takiej ilości a tym bardziej, jeżeli są wszystkie dojrzałe. A jeżeli są dwa piękne a reszta mniejszych to robią.

Wtedy jest duże prawdopodobieństwo ciązy mnogiej :wink:
starania od 2005;
5 x IUI ,07.2012 - badanie kariotypu-ok
20.06.2013 - crio dwóch blastusi
11dpo-725,56; 13dpo-1643,14; 15dpo-4323,09; 19dpo-19547,73 22dpo-są dwa Bąbelki 33dpo-są dwa serduszka :love:
A i B ur. 07.02.2014
Awatar użytkownika
mapet1111
Posty: 207
Rejestracja: 11 lis 2009 01:00

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: mapet1111 »

yennefer dzięki :D i trzymam za dziś :D
krynia dzięki :D
u mnie dziś 2 dzień po, brzuch mnie bolał cały dzień, zwłaszcza rano, czuję się cały czas taka pełna, chyba mam spuchniety brzuch.
Jest inaczej niż ostatnio za pierwsza IUI.
Moje miłości, dwie najukochańsze córki: 11.10.2011 , 26.06.2013
Awatar użytkownika
Gość

Re: INSEMINACJA CZ.X

Post autor: Gość »

nena_v pisze:nela81 jej! nie wiedzialam. Myslalam ze przy nie stymulowanych jest max. 2 dojrzalych. Skoro masz tyle pecherzykow, to dlaczego Cie stymuluja?
aby zwiększyć szansę ciąży naturalnej
edic78 pisze:U mnie odwołano IUI przy 5 pęcherzykach
a rozumiem
aknaa pisze:nela81 jeżeli tak ładne pęcherzyki ci rosną to stymulacja nie jest potrzebna, fakt u mnie w klinice nie zrobili by iui przy takiej ilości a tym bardziej, jeżeli są wszystkie dojrzałe. A jeżeli są dwa piękne a reszta mniejszych to robią.

Wtedy jest duże prawdopodobieństwo ciązy mnogiej
myślę że do IUI nie będę stymulowana ale to i tak sporo pęcherzyków, n 3 moze bym się zdecydowała ale nie więcej
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”