Maca

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Renia71
Posty: 119
Rejestracja: 14 sie 2006 00:00

Post autor: Renia71 »

A ja dziewczyny zaczęłam w tym cyklu brać Mace od 6 dc po dwie tabletki. Dziś mam 10 dc, tempka na razie prawie nie spada, ale to może się w każdej chwili zmienić. A co do kłucia jajników to są bardzo rzadko i leciutkie. Biorę jeszcze clo od 5 dc przez 5 dni. I teraz nie wiem co myśleć o tym, że po macy wyrasta za dużo pęcherzyków. Przestać na razie ???? Do lekarza wybieram się w piątek, a może lepiej polecieć dziś i zobaczyć jak tam z tymi pęcherzykami w moim przypadku????
Awatar użytkownika
beatkama
Posty: 184
Rejestracja: 03 lis 2006 01:00

Post autor: beatkama »

sylwuniap Dla mnie sprawa jest więc jasna. To w Twojego ukochanego powinnać ładować tą macę. A to, że sobie baranek czasem nie pęknie, to podobno normalne. Tak mówi moja gin. Mnie po raz pierwszy zaczęły boleć jajniki w czasie owu gdy zaczęłam brać luteinę. Wcześniej nigdy, nigdy. Trzymam więc kciuki za M, no i za Ciebie. :)
Awatar użytkownika
Renia71
Posty: 119
Rejestracja: 14 sie 2006 00:00

Post autor: Renia71 »

Melduję, że mam tylko jeden pęcherzyk , więc nawet lekkie PCO nie grozi i bez obaw mogę łykać mace. Ale do pełnego szczęścia przydałoby się, żeby jeszcze ten łobuz pękł. Może następnym razem :?:
Awatar użytkownika
beatkama
Posty: 184
Rejestracja: 03 lis 2006 01:00

Post autor: beatkama »

Renia71 To suuuper! Pocieszają mnie Wasze odczucia na macy. Ja biorę dopiero od kilku dni 2 tabletki dziennie. Jeśli będzie dalej oki to będę brać w następnym cyklu cały czas. W piątek badanie krwi na hormonki. Mam znowu wielką nadzieję.
Awatar użytkownika
Renia71
Posty: 119
Rejestracja: 14 sie 2006 00:00

Post autor: Renia71 »

beatkama a jakie hormonki będziesz sprawdzała? Ja myślałam o prolaktynie i progesteronie,ale wyczytałam, że najlepiej zrobić je po 20 dc. Jestem ciekawa czy przy braniu Macy i lutenylu jest sens ich robienia. Co sądzisz?
Awatar użytkownika
beatkama
Posty: 184
Rejestracja: 03 lis 2006 01:00

Post autor: beatkama »

Renia71 Będę robiła w 20dc prolaktynę i progesteron. Wydaje mi się, że jest sens. W czasie kiedy brałam luteinę miałam wyniki progesteronu np. około 14, co znaczy, że bez luteiny miałabym poziom za niski. W ostatnim cyklu np. wynik był aż 30 ! No i moje jajniczki zaczęły więc same pracować! Teraz odstawiłam luteinę i zaczęłam w II fazie brać tylko macę. Czekam więc z niecierpliwością do piątku kiedy zrobię wyniki.
Awatar użytkownika
beatkama
Posty: 184
Rejestracja: 03 lis 2006 01:00

Post autor: beatkama »

TO DZIAŁA!!!! Chciałam się z Wami podzielić moimi obserwacjami. Melduję, że jestem po badaniach hormonów. 21 dc progesteron 24! ( norma ( do 20), prl bardzo niska ( < 0,54, tutaj chciałam przedobrzyć ). Odstawiłam luteinę. Jestem wyłącznie na macy 2 tbl dzienne i na bromergonie. Aż mnie zszokowało, że tak zareagowałam na macę. Moje wyniki potwierdzają, że maca podwyższa progesteron. Mam też nadzieję, że taki wynik progesteronu świadczy o tym, że była owulacja. Żadnych plamień jak dotąd. Zastanawia mnie jeszcze sprawa tak niskiej prl. Kiedy brałam 1 i 1/2 bromergonu dziennie( 1 wieczorem, 1/2 rano) to poziom prl miałam na poziomie 12-13 ( norma do 25). Dołożyłam jeszcze 1/2 tabletki ( 1 rano, 1 wieczorem). Teraz mam wynik mniejszy od normy dolnej < 0,54 ( norma od 1.3). Nie mogę uwierzyć w to, że ta 1/2 bromergonu tak zadziałała. Mam poważne podejrzenia, że to także maca. Teraz więc wrócę do starej dawki bromergonu 1 i 1/2 tabl i dalej będę brała macę 2 tabl dziennie. To da mi odpowiedź. Kto badał prl na macy?
Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że moje przpuszczenia się potwierdzą czeego i Wam i sobię życzę.
Awatar użytkownika
Renia71
Posty: 119
Rejestracja: 14 sie 2006 00:00

Post autor: Renia71 »

I ja też wreszcie odebrałam swoje wyniki, ale nie wiem czy są dobre. W 20 dc progesteron - 6,15 , a prolaktyna 7,74. W tym cyklu brałam clo 5-9 dc po 2 tabletki, lutenyl 16 - 25 dc i maca 5 - 26 dc 2 tbl dziennie. Nie mam porównania, bo wcześniej nie robiłam tych hormonów i teraz nie wiem czy jest sens brania macy dalej, bo progesteronu nie podwyższyła. Może na mnie działa w zwolnionym tempie? Na pewno był pęcherzyk, ale jak pisze beatkama skoro u mnie progesteron niski to owulacji nie było :? Ico dalej powinnam zrobić?
Awatar użytkownika
ewaa
Posty: 1031
Rejestracja: 21 mar 2003 01:00

Post autor: ewaa »

renia taki progesteron to objaw braku owu :(
Co do macy jak macie problemy z pękaniem pecherzyków to inaczej sie ja bierze od 2 dni po owulacji przez 10 dni po 4 tabletki
www.sklep.starania.pl dzisiaj termometr owulacyjny
Awatar użytkownika
Renia71
Posty: 119
Rejestracja: 14 sie 2006 00:00

Post autor: Renia71 »

Dzięki ewaa za nowe informacje. Po clo zawsze chociaż jeden pęcherzyk rośnie tylko niestety nie pęka. Myślałam, że po macy może będzie ich więcej i wreszcie zacznie się pękanie, ale w moim przypadku nie ma ich więcej, a jak miałam laparo w marcu to do tej pory pękł tylko raz. Z tego co piszesz powinnam wziąć macę po owu ale jak znowu nie pęknie to kiedy to ma być :?:
anonymouse005
Posty: 3120
Rejestracja: 01 sty 1970 02:00

Post autor: anonymouse005 »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Renia71
Posty: 119
Rejestracja: 14 sie 2006 00:00

Post autor: Renia71 »

Z moim leczeniem jest taki problem, że ja nie chodzę do rzadnej specjalnej klinki i mój gin nie przepisuje tych zastrzyków. Już go pytałam o pregnyl, ale niestety :( . Powiedział,że może mi dać skierowanie, ale mam daleko od mojej miejscowości. Moje leczenie sprowadza się do jednej wizyty na miesiąc w tym usg i otrzymaniu recepty na clo. Ja i tak jestem szczęśliwa, bo mam swoją kochaną córunię i tylko rodzeństwa jeszcze brakuje. Gdybym miała możliwość dojazdu do takich klinik to na pewno bym się zdecydowała, a tak postawiłam (może na razie) na macę i ziółka, a potem zobaczymy :roll:
Awatar użytkownika
sylwuniap
Posty: 5174
Rejestracja: 16 sty 2006 01:00

Post autor: sylwuniap »

ewaa

Powiedz prosze skad wiesz iz powinno sie brac 4 tabletki Macy w przypadku gdy pecherzyki nie pekaja? Dzieki za info; co wiesz na buteleczce :) pisza iz max to 3 tabletki dziennie i tak troche boje sie wziasc taka dawke.
dzieki
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Renia71
Posty: 119
Rejestracja: 14 sie 2006 00:00

Post autor: Renia71 »

Ja też jestem tego ciekawa, a przede wszystkim kiedy zacząć brać, bo jak pęcherzyk nie pęknie to nie ma owu, więc nie wiem kiedy jest ten czas od którego zacząć.
Pozdrawiam.

Dodane po: 15 godzinach 23 minutach:

Właśnie po długim czasie mam bóle owulacjne i tempka spadła ( dziś 17 dc ). Drugi cykl z macą - 2 tabl. dziennie i ziółka na 1 fazę. Nie wiem czy to maca czy ziółka , ale nareszcie cykl z pękniętym pęcherzykiem. Oby tak dalej. I teraz nie wiem jak brać tę macę, zrobić 2 dni przerwy i potem brać dalej po 2 czy 4 tabl ?
ewaa napisz coś.
Awatar użytkownika
beatkama
Posty: 184
Rejestracja: 03 lis 2006 01:00

Post autor: beatkama »

Cześć dziewczyny, długo mnie nie było :) Ja jestem ciekawa dlaczego trzeba brać te 4 tabl w II połowie skoro to na pęcherzyki. Trochę to dziwne, że nie w pierwszej żeby dobrze dojrzewały.
U mnie wszystko się pokręciło i skrzydła mi opadły. Na macy miałam wysoki cudny progesteron ale i tak zaczęłam plamić w 25 dc. W tym cyklu wróciłam do luteiny ale nie odstawilam macy i też zaczęłam plamić.Dziewczyny, ja już nie wiem co robić. Czy na to jest jakaś rada?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”