Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
aniak2010
Posty: 26
Rejestracja: 22 kwie 2010 10:40

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: aniak2010 »

motylek06
Mój lekarz ma możliwość kontrolowania zarodków co 20 minut, bez "otwierania" tzn. ma taki najnowocześniejszy i niby jedyny w Polsce inkubator. Jak sam stwierdzil, to dziś nie podałby już do macicy niektórych zarodków, bowiem dokładnie widzi co się z nimi dzieje i jak się dzielą.
Mam zdjęcia robione co kilka godzin, dokladnie widać podział. Inkubator nazywa się: Unisense fertilitech, niestety strona w j. angielskim.
Miłej lektury :)
słaba armia - kryptozoospermia :(
11/2010 - I ISCI-nieudane :(
13.11.2011-II ICSI - 2 zarodki 8A,6B
20.07.2012-Ignacy 2800g, Marysia 2360g :)- poród przez CC
Awatar użytkownika
Natalja2
Posty: 1532
Rejestracja: 25 cze 2007 00:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: Natalja2 »

aniak2010 Ja kupowałam wszystkie leki do stymulacji w klinice, pozostałe w aptece jak clexane czy duphaston. U mnie wszystkie leki wraz z witaminami kosztowały 1400zł.
Zastanawiałam się nad zmianą kliniki, porównuje opinie. Ale prawdopodobnie jeszcze spróbuje w Bocianie, strasznie mi się tam podoba atmosfera, lekarze, właściwie nie mam się do czego przyczepić a widziałam wiele :wink: Myślę że styczeń luty będziemy próbować.
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
PCO + cukrzyca T1; słabiutka armia
ICSI Bocian 10.2011 8A+5B - brak mrożaczków - beta w 11dpt <0,1
06/03/2012 beta 9585, 08/03/2012 beta 16684 i serduszko :love: naturalny cud

Vesolutki
Awatar użytkownika
motylek06
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2010 01:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: motylek06 »

aniak2010 Ty jestes w Medart, czytalam wlasnie wczoraj a wlascwie widzialam na filmiku umieszczonym na ich stronie jaki maja super sprzet. Nie musza otwierac embrioscopow. Zardodeczki siedza sobie cichutko w ciepelku i sie dziela a lekarze nie przeszkadzajac obserwoja je dzieki monitoringowi. Super sprawa uwazam.
Awatar użytkownika
markonella
Posty: 224
Rejestracja: 11 cze 2010 17:50

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: markonella »

[treść wymoderowano]
I IUI 05.2010 nieudane
II IUI 06.2010 nieudane
III IUI 09.2010 nieudane
IVF
15.11.2010 punkcja
17.11.2010 transfer
10dpt beta 10.16mlU/ml
27.07.2011 synek jest z nami
Madzik78
Posty: 60
Rejestracja: 06 gru 2011 11:39

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: Madzik78 »

anna1403,powiedz mi czy po femodenie opozniala ci sie miesiaczka?
Awatar użytkownika
ginginek
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2008 00:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ginginek »

Dziewczyny, jestem przed punkcją - jutro 8.00. Mam jeden jajnik, który mocno reaguje na hormony. Wczoraj w 8 dniu stymulacji miałam kilka pęcherzyków 20-22 mm. Pan Doktor z obawą mówił, że ma nadzieję, że pęcherzyki nie popękają. O 20.00 wzięłam Ovitrelle. Czułam mocne rozpieranie jajnika. Rano obudziłam się bez żadnego bólu i obawiam się, że pęcherzyki popękały... I tu moje pytanie - czy to normalne, że jajnik boli wieczorem, a następnego dnia przestaje i nie oznacza to, że pęcherzyki popękały? To moje 2 IVF. Pirwsze było w krótkim protokole, a teraz długi i nie dostałam Cetrotide...
Awatar użytkownika
Arrria
Posty: 7056
Rejestracja: 24 cze 2011 19:20

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: Arrria »

ginginek Nie mam pojęcia... mnie w sumie jajniki bolały do samej punkcji, ale i tak miałam stresa, że popęka... (w samochodzie krzyczałam na męża, że ma nie wjeżdżać w dziury :) ) Z drugiej strony na pewno wszyztkie naraz nie popękają, więc nawet jeśli nie daj Boże 1 albo 2 pękną, to pozostanie pewnie jeszcze całkiem ładna ilość... :) A dlaczego tak późno podali ci ovitrell?
Trzymam mocno kciuki za punkcję! :bigok:
23.01.2012 - crio, bHCG w 9dpt-45; 11dpt-122; 17dpt-1916, 20dpt-7905
Nasz synek ur. 09.10.2012 :love:
Nasz maleńki cudzik bHCG w 15dpo-156, 17dpo-380
Amelko, Honoratko, Ariannko - Aniołki nasze kochane śpijcie spokojnie [*] [*] [*][/color][/i][/b][/size]
Awatar użytkownika
ginginek
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2008 00:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ginginek »

Dziękuję za odpowiedź. Co do późnego podania Ovitrell to lekarz nie spodziewał się, że tak szybko pęcherzyki urosną... I ledwie zaczęłam stymulację, a już było po stymulacji. W sumie Gonal brałam 8 dni w dawce 112,5 i to by było na tyle... W 8 dniu już taka niespodzianka i koniec stymulacji. Teraz w ciągu dnia zaczęłam znowu czuć jajnik. Mam nadzieję, że uda się pobrać jakieś oocyty. Martwię się tylko ilością, jeśli popękają. Przy tylko jednym jajniku ostatnio miałam 6 pobranych oocytów, z czego zapłodniły się 4. Teraz miałam podobną ilość pęcherzyków. Jeśli coś popęka to mogę zostać bez mrozaczków. Ale cóż, teraz pozostaje tylko czekać...
Awatar użytkownika
ankaaa
Posty: 12250
Rejestracja: 30 maja 2011 15:28

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ankaaa »

ginginek ale 8 dni stymulacji to nie jest znowu tak krótko...u mnie w klinice I USG jest po 6 dniach stymulacji i wtedy zapada decyzja czy już koniec leków a jak nie to kolejne 2 dni i znowu USG...a Ty miałaś I USG po 8 dniach stymulacji?
starania od 01.2007 bardzo słaba armia
Salve ICSI -VIII.2011/IX.2012 :(
amh 0,6
koniec odwołany, do trzech razy sztuka ha :)
III ICSI refund. X.2013 :)
16.11 jest SERDUSZKO !!! :love:
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham"
03.07.14 godz 11.25 urodził się Antoś :love:
Awatar użytkownika
ginginek
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2008 00:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ginginek »

Pierwszą wizytę miałam w 7 dniu stymulacji, następną dzień później i to by było na tyle... Nie wiem w takim razie dlaczego lekarz tak się zdziwił...

Teraz już się nie martwię. Co ma być to będzie. Jeśli nic nie wyjdzie to mam nadzieję, że ta stymulacja da wiedzę o mojej odpowiedzi na leki i następnym razem będzie lepiej. W 2012 kończę 34 lata - zbliżam się do magicznej 35 i sto sprawia, że czuję, że nie ma już czasu do stracenia...

Przy okazji, jest to w temacie wątku i mam nadzieję, że mogę polecićWam lekturę książki - natknęłam się na nią szperając w sieci w literaturze fachowej związanej z IVF. To "How to improve your ART success rates. An Evidence-Based Review of Adjuncts to IVF". Wydawnictwo Cambrige University 2011. Znalazłam w niej wszystkie interesujące mnie zagadnienia związane z IVF. Każdy rozdział oparty jest na analizie badań klinicznych związanych z danym zagadnieniem. Są w niej informacje o przygotowaniu do IVF, znaczeniu brania niektórych leków - estogeny, HCG i Progesteron w fazie lutealnej, Encorton i aspiryna przed transferem, akupunktura, znaczenie jakości wykonania transferu, BMI a IVF, odpoczynek po transferze, współżycie seksualne przed i po transferze i wiele wiele innych tematów. Dostępna jest w wersji elektronicznej i dosłownie połknęłam ją w ciągu ostatnich 3 dni :-) Oczywiście wydana w języku angielskim.
Awatar użytkownika
ankaaa
Posty: 12250
Rejestracja: 30 maja 2011 15:28

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ankaaa »

ginginek pisze:Teraz już się nie martwię. Co ma być to będzie. Jeśli nic nie wyjdzie to mam nadzieję, że ta stymulacja da wiedzę o mojej odpowiedzi na leki i następnym razem będzie lepiej.
ale nie martw się mialas duzo pecherzykow, nawet jak kilka peknie to na pewno cos dr wybierze :) :bigok:
starania od 01.2007 bardzo słaba armia
Salve ICSI -VIII.2011/IX.2012 :(
amh 0,6
koniec odwołany, do trzech razy sztuka ha :)
III ICSI refund. X.2013 :)
16.11 jest SERDUSZKO !!! :love:
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham"
03.07.14 godz 11.25 urodził się Antoś :love:
Awatar użytkownika
ginginek
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2008 00:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ginginek »

No i wiadomo - pobrali 5 komórek. Jestem pewna, że przynajmniej 1-2 pęcherzyki pękły. Zobaczymy jak się zapłodnią i podzielą czy komórki były dojrzałe... Byle do poniedziałku!
Awatar użytkownika
ankaaa
Posty: 12250
Rejestracja: 30 maja 2011 15:28

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ankaaa »

ginginek pisze:No i wiadomo - pobrali 5 komórek. Jestem pewna, że przynajmniej 1-2 pęcherzyki pękły. Zobaczymy jak się zapłodnią i podzielą czy komórki były dojrzałe... Byle do poniedziałku!
ale nie wszystkie pecherzyki zawierają oocyty, może one nie pękły tylko puste były?
starania od 01.2007 bardzo słaba armia
Salve ICSI -VIII.2011/IX.2012 :(
amh 0,6
koniec odwołany, do trzech razy sztuka ha :)
III ICSI refund. X.2013 :)
16.11 jest SERDUSZKO !!! :love:
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham"
03.07.14 godz 11.25 urodził się Antoś :love:
Awatar użytkownika
ginginek
Posty: 36
Rejestracja: 30 kwie 2008 00:00

Re: Przebieg i przygotowania do IVF/ICSI/IMSI/Crio (cz.XVI)

Post autor: ginginek »

ankaaa pisze: ale nie wszystkie pecherzyki zawierają oocyty, może one nie pękły tylko puste były?
Tego nie wie nikt. Może poza lekarzem, który przeprowadzał punkcję, ale nie miałam możliwości z nim porozmawiać. Teraz czekam na informację czy i ile się zapłodniło...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”