Estrogen a spermatogeneza/plemniki - nowe nadzieje

Archiwum forum "O plemnikach"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
jomale
Posty: 4695
Rejestracja: 13 lut 2005 01:00

Estrogen a spermatogeneza/plemniki - nowe nadzieje

Post autor: jomale »

W środowym newsweeku przeytczałam o tym, że Estrogeny moga być stosowane do pobudzenia produkji plemników. Ostatnio WHO uznało, za najskuteczniejszy sposób leczenia niskiej ilości plemników u meżczyzn, stosowanie słabo działającego testosteronu z estrogenami.

Tutaj znalazlam jeszcze jakiś link odnośnie estrogenów.
http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?3312

Może to jakaś nowa szansa?
Czy ktoś z panów już miał suplementację taką jak ww?
loni
Posty: 3581
Rejestracja: 05 wrz 2008 00:00

Post autor: loni »

Nie jestem pewna czy kuracja jaka miał mój mąż kwalifikuje się do ww. bo brał przez około 7 tygodni Undestor+Tamoxifen (z tym że to jest antyestrogen) i niestety testosteron wzrósł ponad normę, FSH też (myślałam że zawału dostanę), wcześniej był w normie. Na szczęście po miesiącu FSH wróciło do normy. Niestety nasionka tez się pogorszyły, ale ostatnie badanie robiliśy w lipcu i teraz nie mam pojęcia jak sprawy wyglądają bo teraz na tapecie jest moja przewlekła już infekcja uk. moczowo-płciowego :cry: Ale w sumie nie wiem czy dobrze myślę, czy estrogeny to są np. leki jakie kobiety przyjmują na stymulację owulacji? Bo jeśli tak, to np. niektórzy od dawna zalecają np. Clo dla mężczyzn. Z tym, że kiedyś lekarz mi powiedział, ze skoro tamte leki wywołały u mojego męża taki wzrost FSH to tym bardziej ganadotropiny też to spowodują.

... po 10 latach walki poznaliśmy nowy wymiar Miłości - SYNEK :loving:


Awatar użytkownika
Madziorex
Posty: 289
Rejestracja: 05 gru 2009 01:00

Post autor: Madziorex »

Obawiam się, że nic nie zrozumiałam z artykułu. Dotyczy to wszystkich przyczyn, czy głównie hipogonadyzmu? Tak czy owak wychodzi chyba z artykułu, że sam testosteron to nie najlepszy pomysł co już klika razy mi się o oczy obiło.
11.2009 Kryptozoospermia (300 tys.)
01.2010 Operacja żylaków powrózka nasiennego, brak poprawy
05.2010 IMSI, 2 2-dniowe, c. bioch.
08.2010 ET z witryfikacji, 2 2-dniowe :(
09.2010 IVM, 2 2-dniowych :(
02.2011 ICSI, 2 blast. :(
02.2012 ICSI, 3 4-dniowe, beta 12<53<211<442 i niech rośnie ...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - O plemnikach”