Tętno w 6 tc - 110 bardzo sie martwie

Archiwum forum "Jestem w ciąży"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Munga
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Tętno w 6 tc - 110 bardzo sie martwie

Post autor: Munga »

Chcialabym sie spytac jakie powinno byc tetno dzidzi w 6 tyg ciazy. Lekarka zmierzyla i powiedziala ze 110 i ze za niskie :( Z drugiej strony gdzies czytalam ze na poczatku, gdy serduszko dopiero zaczyna dzialac moze byc nizsze? Probuje cos znalesc na internecie ale jestem tak zdenerwowana ze jakos mi nie idzie :(
Bardzo prosze o pomoc.
pozdrawiam zimowo
Awatar użytkownika
JULI01
Posty: 2299
Rejestracja: 09 lut 2004 01:00

Post autor: JULI01 »

Czesc,nie martw sie ,mysle ze w 6tc serduszko dopiero co zaczeło sie rozwijac wiec tetno moze byc małe.Niepotrzebnie lekarka Cie przestraszyła :evil:
pco ,10 lat leczenia,icsi blizniaki [*][*] pamietam o Was (16tc) i Kuba mrozaczek ,cc 25.05.08 .VII 2012 cp ( 6 tc )wracamy po 2 eskimoski ostatnie ,transfer 22.06 :)niestety nie udało sie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5837dcd376f5e439.html
Awatar użytkownika
blotka
Posty: 688
Rejestracja: 13 sie 2007 00:00

Post autor: blotka »

W 6 TC u mnie było niższe tętno, niż u Ciebie. W tej chwili (23 tc) waha się między 140 a 155 (zależnie od pory dnia i mojego stanu emocjonalnego, to się bardzo wyraźnie przekłada na FHR u dziecka).
Jakoś mi się kojarzy, że normy 120-160 dotyczą późniejszej ciąży, nie tej wczesnej.
Awatar użytkownika
Munga
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Post autor: Munga »

Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Rozmawialam z moim lekarzem, który złapał się za głowę, że w ogóle w tym wieku ciąży i przy plamieniu nie powinno sie robic dopplera bo może szkodzić !!!!!! i że - tak jak napisalyscie - moze byc takie tetno, ale ze tak naprawde to powinny mi tylko pokazac mrugajace serduszko i puscic do domu.
Awatar użytkownika
blotka
Posty: 688
Rejestracja: 13 sie 2007 00:00

Post autor: blotka »

Munga badanie tętna we wczesnej ciąży czasem się robi, jeśli jest to w jakiś sposób uzasadnione. Nie jest ono jakoś dramatycznie szkodliwe, ale lepiej go oczywiście nie nadużywać. Bezpieczniejsze jest po 12 tc, ale też bez przesady - chyba że jest wyższa konieczność.
Spotkałam się też z opinią, że we wczesnej ciąży wysokość tętna dziecka nie ma znaczenia klinicznego, ważne, że jest :)
Awatar użytkownika
ataga30
Posty: 10668
Rejestracja: 17 lip 2007 00:00

Post autor: ataga30 »

Mungaja w 6t3d miałam 110/min, w 8t2d 146/min na prenatalnych w 12t2d 169/min a na wizycie u dr około 11 t miałam 146/min. To jest żywy organizm i się zmienia tak samo jak nam. Nie słuchaj głupich komentarzy że za małe, jak sie niepokoisz idź za tydzień lub dwa sprawdzić ile ma. Moja koleżanka na forum miała na 1 usg 85/min i też ją dr straszył (okoo 6t) a potem serduszko sie rozkręciło i dziś jest w 20tyg :)
martulla22 żeby już :bigok:

20.04.2010r. 21:50 Syn :love:

Adaśkowe ząbki
Awatar użytkownika
Munga
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Post autor: Munga »

Witam serdecznie i bardzo dziękuje za cieple słowa
Ja wczoraj byłam na usg i rzeczywicie wszystko jest ok :)

Tętno 138, CRL 7,3 mm, 6.4 tydzien ciązy :)
:lol: :lol: :lol:
Ucieszyłam się strasznie i popłakałam bo w zasadzie spodziewałam się najgorszego bo tydzien temu okazało się ze mam poziom progesteronu 6 (!!!!) na szczescie od poczatku tj od transferu biore duphaston luteine i to chyba te moja kruszynke uratowało :)

A od czasu tych badan biore leki szuflami :) NIe wiem czy ktoś mnie przebije:

6 duphastonow
6 lutein
3 progynowy
1 acard
2 wit E
co 2 dzien kaprogest
Słabo? :)

co do wit to zapobega poronieniom - do wczoraj o tym nie wiedzialam, ale z zmienilam lekarza z Invimedu na absolutnie przeuroczego profesora Jerzego Leibszanga i własnie on mi to powiedział... le o tym chyba w osobnym watku.

pozdrawiam serdecznie

M.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jestem w ciąży”