AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thalassa78
Posty: 70
Rejestracja: 27 gru 2014 18:36

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: thalassa78 »

Aleksandra874n pisze:
poziomkaaa pisze:Cześć
Złożyliśmy z mężem dokumenty w styczniu i czekamy na kurs. Lada dzień minie rok. Czy ktoś wie, ile aktualnie trwa oczekiwanie? W ośrodku powiedziano nam, że rok. Póki co, jeszcze nikt nie dzwoni :(
my na pierwszym spotkaniu byliśmy 08.01.2016 i też nam mówiono że na kurs czeka się rok. papiery złożyliśmy w 1 marca. Z tego co słyszałam mieli grupę we wrześniu i prawdopodobnie skończyli już szkolenie. może teraz się do nas odezwą i może poziomka będziemy razem w grupie ;-)
Poziomka tak jak napisałam wyżej....od złożenia dokumentów czeka się rok a nawet i może być półtora.....wszystko zależy ile jest rodzin....my czekaliśmy rok,zatem cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość....panie dzwonią tak od 2 tyg od rozpoczęcia szkoleń....

Aleksandra może będziecie a może nie;)

Życzę Wam powodzenia:) oj jeszcze będziecie mieć dość tych szkoleń ale w takim pozytywnym znaczeniu....przekonacie sie w ich trakcie :)
Jedyna szansa by zostać mamą to adopcja...
31.12.2014 Spotkanie w OA
20.01.2016 Rozpoczęcie kursu:)
Maj 2016 - dostaliśmy kwalifikacje:)
....
Wkrótce będę ci pokazywać świat, temperując zblakłą wrażliwość,uczyć się pierwszych wzruszeń. Ruszymy z nieopancerzonym wózkiem na podbój nieznanych lądów bezbronni w swej niewiedzy. Będziesz mi sterem żeglarzem i poniosę cię wszędzie na tafli mego ciała.
Wkrótce zacznę ci pokazywać świat opisany mądrzejszym piórem w nowym dzienniku pokładowym…
poziomkaaa
Posty: 30
Rejestracja: 13 sie 2013 14:57

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: poziomkaaa »

my na pierwszym spotkaniu byliśmy 08.01.2016 i też nam mówiono że na kurs czeka się rok. papiery złożyliśmy w 1 marca. Z tego co słyszałam mieli grupę we wrześniu i prawdopodobnie skończyli już szkolenie. może teraz się do nas odezwą i może poziomka będziemy razem w grupie ;-)[/quote]

Dobrze poznać kogoś, kto też czeka na kurs :)
Jeśli mogę spytać, mieliście jakieś preferencje odnośnie dziecka? (wiek, płeć)
My chcielibyśmy rodzeństwo do 4 lat. Pewnie długo będziemy czekać.

-- 05 sty 2017 00:29 --
thalassa78 pisze:
Aleksandra874n pisze:
poziomkaaa pisze:Cześć
Złożyliśmy z mężem dokumenty w styczniu i czekamy na kurs. Lada dzień minie rok. Czy ktoś wie, ile aktualnie trwa oczekiwanie? W ośrodku powiedziano nam, że rok. Póki co, jeszcze nikt nie dzwoni :(
my na pierwszym spotkaniu byliśmy 08.01.2016 i też nam mówiono że na kurs czeka się rok. papiery złożyliśmy w 1 marca. Z tego co słyszałam mieli grupę we wrześniu i prawdopodobnie skończyli już szkolenie. może teraz się do nas odezwą i może poziomka będziemy razem w grupie ;-)
Poziomka tak jak napisałam wyżej....od złożenia dokumentów czeka się rok a nawet i może być półtora.....wszystko zależy ile jest rodzin....my czekaliśmy rok,zatem cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość....panie dzwonią tak od 2 tyg od rozpoczęcia szkoleń....

Aleksandra może będziecie a może nie;)

Życzę Wam powodzenia:) oj jeszcze będziecie mieć dość tych szkoleń ale w takim pozytywnym znaczeniu....przekonacie sie w ich trakcie :)

no jestem cierpliwa...
i strasznie niecierpliwa ;p
Aleksandra874n
Posty: 26
Rejestracja: 25 gru 2015 23:20

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: Aleksandra874n »

poziomkaaa pisze:my na pierwszym spotkaniu byliśmy 08.01.2016 i też nam mówiono że na kurs czeka się rok. papiery złożyliśmy w 1 marca. Z tego co słyszałam mieli grupę we wrześniu i prawdopodobnie skończyli już szkolenie. może teraz się do nas odezwą i może poziomka będziemy razem w grupie ;-)
Dobrze poznać kogoś, kto też czeka na kurs :)
Jeśli mogę spytać, mieliście jakieś preferencje odnośnie dziecka? (wiek, płeć)
My chcielibyśmy rodzeństwo do 4 lat. Pewnie długo będziemy czekać.

-- 05 sty 2017 00:29 --
thalassa78 pisze:
Aleksandra874n pisze:
poziomkaaa pisze:Cześć
Złożyliśmy z mężem dokumenty w styczniu i czekamy na kurs. Lada dzień minie rok. Czy ktoś wie, ile aktualnie trwa oczekiwanie? W ośrodku powiedziano nam, że rok. Póki co, jeszcze nikt nie dzwoni :(
my na pierwszym spotkaniu byliśmy 08.01.2016 i też nam mówiono że na kurs czeka się rok. papiery złożyliśmy w 1 marca. Z tego co słyszałam mieli grupę we wrześniu i prawdopodobnie skończyli już szkolenie. może teraz się do nas odezwą i może poziomka będziemy razem w grupie ;-)
Poziomka tak jak napisałam wyżej....od złożenia dokumentów czeka się rok a nawet i może być półtora.....wszystko zależy ile jest rodzin....my czekaliśmy rok,zatem cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość....panie dzwonią tak od 2 tyg od rozpoczęcia szkoleń....

Aleksandra może będziecie a może nie;)

Życzę Wam powodzenia:) oj jeszcze będziecie mieć dość tych szkoleń ale w takim pozytywnym znaczeniu....przekonacie sie w ich trakcie :)

no jestem cierpliwa...
i strasznie niecierpliwa ;p[/quote]



Hej Poziomka.. dzwonili do Ciebie> dzisiaj ja do nich zadzwoniłam żeby się zapytać czy mają jakieś terminy szkoleń i bardzo miła Pani powiedziała że dzwonią do par które złożyły papiery w styczniu. więc jesteście już blisko. :)
Awatar użytkownika
thalassa78
Posty: 70
Rejestracja: 27 gru 2014 18:36

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: thalassa78 »

Dziewczyny my szkolenia zaczęliśmy chyba 20 stycznia,więc blisko coraz bliżej macie:)

Aleksandra

My też czekamy na rodzeństwo do 4-5l :)
Jedyna szansa by zostać mamą to adopcja...
31.12.2014 Spotkanie w OA
20.01.2016 Rozpoczęcie kursu:)
Maj 2016 - dostaliśmy kwalifikacje:)
....
Wkrótce będę ci pokazywać świat, temperując zblakłą wrażliwość,uczyć się pierwszych wzruszeń. Ruszymy z nieopancerzonym wózkiem na podbój nieznanych lądów bezbronni w swej niewiedzy. Będziesz mi sterem żeglarzem i poniosę cię wszędzie na tafli mego ciała.
Wkrótce zacznę ci pokazywać świat opisany mądrzejszym piórem w nowym dzienniku pokładowym…
poziomkaaa
Posty: 30
Rejestracja: 13 sie 2013 14:57

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: poziomkaaa »

Zadzwonili dzisiaj! :D
W czwartek za tydzień mam wizytę, a prawdopodobnie 31 stycznia rozpoczynamy kurs
Aleksandra874n
Posty: 26
Rejestracja: 25 gru 2015 23:20

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: Aleksandra874n »

poziomkaaa pisze:Zadzwonili dzisiaj! :D
W czwartek za tydzień mam wizytę, a prawdopodobnie 31 stycznia rozpoczynamy kurs

Super poziomka bardzo się cieszę ze zaczynacie...my niestety nie zalapiemy się na ten termin :( ryczec mi się chce... Będziemy musieli czekać kolejne miesiące jak może nie kolejny rok...
poziomkaaa
Posty: 30
Rejestracja: 13 sie 2013 14:57

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: poziomkaaa »

Przykro mi, ale z tego, co pamiętam, to chyba są 3 kursy rocznie, więc może na kwietniowy się uda?
justycha.p
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2014 00:02

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: justycha.p »

Poziomkaaa, będziemy więc uczestniczyć w tym samym kursie :) Wczoraj mieliśmy wizytę domową.
Aleksandra874n
Posty: 26
Rejestracja: 25 gru 2015 23:20

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: Aleksandra874n »

[quote="poziomkaaa"]Przykro mi, ale z tego, co pamiętam, to chyba są 3 kursy rocznie, więc może na kwietniowy się uda

Chciałabym,ale z tego co ja slyszalam to kolejny jest we wrześniu.:'( także musimy czekać... Trzymam za was kciuki. Oby wszystko szczęśliwie i szybko się zakończyło...tzn życzę szybkiego tego telefonu... :-)
sokoleoko
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2015 22:54

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: sokoleoko »

justycha.p pisze:Poziomkaaa, będziemy więc uczestniczyć w tym samym kursie :) Wczoraj mieliśmy wizytę domową.
Dziewczyny czy to możliwe że kurs przesunie się o jeden dzień? Bo do nas dzwoniła Pani z Ośrodka i mówiła o szkoleniu zaczynającym się 1 Lutego.

Przy okazji napisz jak po wizycie, o co pytali i jak to wyglądało?
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: k_anilorak »

Zazwyczaj szkolą dwie grupy jednocześnie. W poniedziałki i środy. 3 szkolenia w roku, po dwie grupy w każdym kwartale. Być może teraz jest inaczej.
Co do czekania na dziecko to... my byliśmy ostatni z naszej grupy. Wszystkie pary poznały dzieci w ciagu pół roku od kwalifikacji a my czekaliśmy 13 miesięcy!!!!! W międzyczasie dzieci miały pary z grup szkolących się po nas. Nie ma reguły. Każdy się doczeka. I może to teraz zabrzmieć banalnie ale nie pamięta się tego czekania gdy dziecko już jest. Większą katorgą jest niemożność zabrania go od razu do domu, odliczanie dni do kolejnego spotkania. Czekanie na rozprawę o pieczę... Dla mnie 7 tygodni od poznania synka do dnia zabrania go do domu były dużo trudniejsze niż czekanie na telefon, że on jest i na nas czeka.
sokoleoko
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2015 22:54

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: sokoleoko »

k_anilorak pisze:Zazwyczaj szkolą dwie grupy jednocześnie. W poniedziałki i środy. 3 szkolenia w roku, po dwie grupy w każdym kwartale. Być może teraz jest inaczej.
Co do czekania na dziecko to... my byliśmy ostatni z naszej grupy. Wszystkie pary poznały dzieci w ciagu pół roku od kwalifikacji a my czekaliśmy 13 miesięcy!!!!! W międzyczasie dzieci miały pary z grup szkolących się po nas. Nie ma reguły. Każdy się doczeka. I może to teraz zabrzmieć banalnie ale nie pamięta się tego czekania gdy dziecko już jest. Większą katorgą jest niemożność zabrania go od razu do domu, odliczanie dni do kolejnego spotkania. Czekanie na rozprawę o pieczę... Dla mnie 7 tygodni od poznania synka do dnia zabrania go do domu były dużo trudniejsze niż czekanie na telefon, że on jest i na nas czeka.
Jak długo jesteście po adopcji? Czy to nie jest tak ze im młodsze dziecko tym dłużej się czeka?
poziomkaaa
Posty: 30
Rejestracja: 13 sie 2013 14:57

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: poziomkaaa »

No to cześć Justycha :) Widzimy się mam nadzieję niebawem. Oczywiście, o ile trafimy do tej samej grupy.
My jeszcze spotkania nie mieliśmy, zostało przełożone, ale to kwestia dni.
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: k_anilorak »

sokoleoko od poznania naszego synka minęło trochę ponad 1,5 roku. Miał wówczas 7 miesięcy. Czekaliśmy na dziecko 1-3 :)
Aleksandra874n
Posty: 26
Rejestracja: 25 gru 2015 23:20

Re: AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: Aleksandra874n »

Kochani to jak to jest z tymi kursami,? Są dwa czy trzy w ciągu roku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”