AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatelka
Posty: 15
Rejestracja: 01 paź 2009 00:00

AOA w Gdańsku - Myśliwskie Wzgórze Fundacja dla Rodziny

Post autor: Obywatelka »

Szukam osób które złożyły dokumenty w tym ośrodku i czekają na szkolenie bądź też są już po kwalifikacjach i mogą wyrazić swoje opinie

Dodane po: 20 godzinach:

Niedawno złożyliśmy pierwsze dokument w Fundacji i czakamy na telefon w sprawie kursu (planowany na kwiecień).Chciałabym nawiązać kontakt z innymi parami które złożyły dokument na Myśliwskim Wzgórzu.
Awatar użytkownika
werka78
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009 01:00

Post autor: werka78 »

My złożyliśmy papierki na początku września i też czekamy na wyznaczenie terminu szkolenia. Wstępnie jest to kwiecień, ale mam cichą nadzieję na styczeń (pani z ośrodka powiedziała, ze to moze sie udać, ale żebyśmy się za bardzo nie nastawiali).
Nie za bardzo wiemy jak sie teraz zachować tzn. dzwonić i dopytywać czy cierpliwie czekać na znak z ośrodka.
Niby te jedenaście lat czekania na maleństwo nauczyło nas cierpliwości, ale wiecie jak to jest :chciałoby się już teraz!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Obywatelka
Posty: 15
Rejestracja: 01 paź 2009 00:00

Post autor: Obywatelka »

ciach/moderator
Co do adopcji to w poniedziałek rozmawialiśmy z Panią Basią i zapytałam ją co możemy robić w oczekiwaniu na kurs. Powiedziała, żeby dowiedzieć się jak najwięcej o wcześniakach i chorobach wiążących się z wcześniactwem gdyż większość dzieci do adopcji pochodzi z zaniedbanych ciąż co stanowi duże obciążenie dla dziecka. Teraz czytam powieść pt. " w drodze po dziecko". Zabawnie opisana historia 35 letniej Emmy która chce adoptować.
Pozdrawi serdecznie i życzę nam wszystk cierpliwości bo będzie nam potrzebna.
Awatar użytkownika
werka78
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009 01:00

Post autor: werka78 »

Napewno Bociana odwiedza kilka osób, które przeszły już procedurę w ośrodku na Myśliwskm Wzgórzu (dawniej Żwirki i Wigury) albo są trochę dalej niż na poziomie czekania na kurs.
Uchylcie rąbka "tajemnicy" :cry: raczkującym na tym polu :lol:
Awatar użytkownika
Obywatelka
Posty: 15
Rejestracja: 01 paź 2009 00:00

Post autor: Obywatelka »

Część
My mamy kurs w kwietniu a to jeszcze tyle tygodni. No nie mogę. Wczoraj zaczęłam liczyć, że uwzględniając czas kursu i obowiązkowe 9 miesięcy po kwalifikacji pierwszy telefon możemy dostać w czerwcu 2012!!!!! 2012!!!!!! A i tak zazwyczaj trwa to dłużej niż 9 miesięcy. Chcielibyśmy adoptować dwójkę dzieci do 3 lat. Pozdrawiam.

Część postu usunięta jako niezgodna z tematyką OiPA/moderator
Awatar użytkownika
Obywatelka
Posty: 15
Rejestracja: 01 paź 2009 00:00

Post autor: Obywatelka »

Polecam książkę "droga po dziecko" Sinead Moriarty. Opowiada o procesie adopcji, o kursie, spotkaniach i formalnościach. Napisana z dużym humorem świetnie się czyta.
ciach/moderator
Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Obywatelka
Posty: 15
Rejestracja: 01 paź 2009 00:00

Post autor: Obywatelka »

Nie wiem czy 9 miesięcy to wymóg prawny, ale ośrodki państwowe nazywają to ciążą adopcyjną. Uznają, że kwalifikacjach to tak jakby poczęcie i te 9 miesięcy ma ich upewnić, że jesteśmy zdecydowani i gotowi. Oczywiście zdarzają się wyjątki ale zazwyczaj czeka się nawet dłużej, zwłaszcza na dzieci do lat dwóch.
Co do literatury polecam:
" bociany przylatują zimą" - o adopcji 3 dzieci w Polsce
" w drodze po dziecko" - o kursie i czasie oczekiwania
" kolibry" - adopcja dziecka z Brazyli
" wieża z klocków " - o 2 letnim adoptowanym chłopcu
W ośrodku polecili nam również abyśmy poczytali o wcześniactwie i jego konsekwencjach. Jako, że często ciążę są zaniedbane, często rodzą się wcześniaki i poradzono nam żebyśmy się zaznajomili z tematem.
Awatar użytkownika
werka78
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009 01:00

Post autor: werka78 »

" W drodze po dziecko" kupiłam w Empiku (wydanie kieszonkowe) więc chyba z tym wyczerpaniem nakładu to nie do końca prawda. Choć od tego czasu minął miesiąc i mogę sie mylić. Ostatnio staram się nie przesadzać z rzucaniem sie na wszystko co tylko dotyczy adopcji.
[color=blue]sierpień 2011[/color] nasze Dziecko z Chmur zawitało w naszym życiu
[color=blue]luty 2013[/color] ponownie "wchodzimy do tej samej rzeki"
[color=green]lipiec 2013[/color] rozpoczęło się czekanie :/
**************************************************************************************
[b]Jedyny sposób aby odkryć granice możliwości to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe[b]
Awatar użytkownika
Obywatelka
Posty: 15
Rejestracja: 01 paź 2009 00:00

Post autor: Obywatelka »

Drogę po dziecko mam, już przeczytałam ale chciałam przeczytać pierwszą część o tytule "Emma pragnie dziecka" i tu nakład się skończył. Zastanawiam się nad zakupem wersji angielskojęzycznej. Jest dostępna w empiku. Bardzo podobała mi się "droga po dziecko" a jest już trzecia część " from here to maternity" ale nie ma jeszcze polskiego wydania. To dalsze losy Emmy i jej męża.

A jak tam sprawa kursu, już do Was dzwonili? Umawiali się na wizytę w domu? Dajcie znać jak to wyglądało. My jeszcze musimy poczekać.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
werka78
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009 01:00

Post autor: werka78 »

Czy możecie polecić jakieś konretne wydawnictwa na temat wcześniactwa?!
ciach/moderator
[color=blue]sierpień 2011[/color] nasze Dziecko z Chmur zawitało w naszym życiu
[color=blue]luty 2013[/color] ponownie "wchodzimy do tej samej rzeki"
[color=green]lipiec 2013[/color] rozpoczęło się czekanie :/
**************************************************************************************
[b]Jedyny sposób aby odkryć granice możliwości to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe[b]
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

werka78 pisze:Czy możecie polecić jakieś konretne wydawnictwa na temat wcześniactwa?!
Werka78,
Zajrzyj na wątek :arrow: WCZEŚNIAKI
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
werka78
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009 01:00

Post autor: werka78 »

jakobietka GRATULACJE!!!
Ja niestety muszę poczekać na kwiecień :(
ciach/moderator
[color=blue]sierpień 2011[/color] nasze Dziecko z Chmur zawitało w naszym życiu
[color=blue]luty 2013[/color] ponownie "wchodzimy do tej samej rzeki"
[color=green]lipiec 2013[/color] rozpoczęło się czekanie :/
**************************************************************************************
[b]Jedyny sposób aby odkryć granice możliwości to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe[b]
Awatar użytkownika
Buszi
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Post autor: Buszi »

Witajcie dziewczyny. Wygląda na to że z częścią z Was będziemy brać udział w kwietniowym kursie :D Bardzo się cieszę, że możemy tu się spotkać i czekać razem. Bardzo nam się dłuuuuży ten okres. Może razem będzie raźniej. Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
werka78
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009 01:00

Post autor: werka78 »

Buszi witaj w naszym jak narazie dosyć skromnym gronie :D

"mało nas , mało nas...."

Fajnie będzie poznać się trochę przed kursem, przynajmniej nie będziemy się czuli jak całkiem obcy ludzie.
[color=blue]sierpień 2011[/color] nasze Dziecko z Chmur zawitało w naszym życiu
[color=blue]luty 2013[/color] ponownie "wchodzimy do tej samej rzeki"
[color=green]lipiec 2013[/color] rozpoczęło się czekanie :/
**************************************************************************************
[b]Jedyny sposób aby odkryć granice możliwości to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe[b]
Awatar użytkownika
Buszi
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2009 01:00

Post autor: Buszi »

Mało nas, to prawda.Ale to i tak solidna podstawa naszego kursu! Mam nadzieję,że będziemy zadowolone, większość opinii jakie czytałam o naszym OAO było pozytywnych. Oby! Pozdrawiam w ten mroźny wieczór i miłej lektury życzę. Ja wlaśnie skończyłam czytać "Adopcja- temat bez tajemnic" Marii Kwiecień, krótkie wspomnienia i doświadczenia rodzin adopcyjnych. Można po nią sięgnąć. Pa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”