Rozpad zarodków, przyczyny

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
edysia29
Posty: 760
Rejestracja: 28 sty 2008 01:00

Post autor: edysia29 »

bogdi pisze:Ja w 1 ICSI miałam -9 kom, w 2 ICSI-15 kom, ale wszystkie były słabej jakości.
to prawie jak u mnie ,tyle że ja sama zdecydowałam sie na KD. Bałam się następnych rozczarowań jak nie wyszły u mnie 2 podejścia ,to rokowania raczej zerowe
4iui- :(
1ivf-zero komóreczek :(
2ivf-2słabe komóreczki :(
3ivfkd- szczęście w domku
naturalnypsikusik (synek skonczył juz 3mc)
bogdi
Posty: 5120
Rejestracja: 27 maja 2007 00:00

Post autor: bogdi »

edysia29 dlatego ja też już więcej nie dam się namówić na IVF klasyczne a jedynie z KD, teraz szukam wszystkiego w tym temacie, a przede wszystkim chciałabym poznać statystyki: ile kobiet oddaje komórki w Polsce, Czechach, jaki jest procent ciąż, jakie są koszty i czas oczekiwania?

https://picasaweb.google.com/117566285202970846146/Oliwka?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLLM07uO4bvQ5wE&feat=directlink


Awatar użytkownika
kindzia172
Posty: 474
Rejestracja: 18 kwie 2005 00:00

Post autor: kindzia172 »

bogdi zapraszamy na wątek pogadajmy o dawczyniach i biorczyniach. Jest tam nas całkiem dużo i naprawde często się udaje.
3 IUI, I IVF (W-wa)-nie
I ICSI (Łódź, salve) -tak
II ICSI (salve z KD)- tak
bogdi
Posty: 5120
Rejestracja: 27 maja 2007 00:00

Post autor: bogdi »

Jak klasyfikuje się zarodki? Co konkretnie oznaczają określenia 2A, 4B itp? Co sprawia, że dany zarodek jest klasyfikowany w danej klasie?
Zarodki klasyfikuje się w zależności od stadia ich rozwoju. Pomiędzy 1 a 3 dobą rozwoju liczy się ilość komórek tworzących zarodek. Stąd w ocenie embriologicznej pojawiają się na początku cyfry np. 2B oznacza, że zarodek ma dwie komórki. Natomiast litery, które pojawiają się tuż za cyfrą oznaczają wielkość fragmentacji komórek tworzących zarodek. W przypadku litery A nie stwierdza się fragmentacji lub nie przekracza ona 10% objętości zarodka, w przypadku B fragmentacja zajmuje do 20% objętości zarodka, C do 50%, D więcej niż 50%. W różnych ośrodkach w naszym kraju mogą być te kryteria różne. Ponadto bierze się pod uwagę czy blastomery są podobnej wielkości, jak wygląda cytoplazma (np.: jednorodna, ciemna, ziarnista, zawierająca wakuole), ile jąder jest widocznych w blastomerach.

_________________

Dodane po: 5 minutach:
adria77 pisze:naprawdę w żaden sposób nie można poprawić jakości zarodków? inna stymulacja?
Nie wiem jaka jest ostateczna prawda, ponieważ na to pytanie, bocianowy ekspert odpowiedział, że zmniana leków podczas stymulacji może zmienić jakość komórek, natomiast mój lekarz z czeskiej kliniki i lekarz z Invimedu, temu zaprzeczyli. Komu wierzyć, nie wiem :?: Ale ja przecież miałam 2 protokóły na róznych lekach i w różnych dawkach i nic to nie pomogło. A co u ciebie, nie zagladsz już tutaj :(

https://picasaweb.google.com/117566285202970846146/Oliwka?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLLM07uO4bvQ5wE&feat=directlink


Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”