Nowy OAO w Głogowie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Meri
Posty: 41
Rejestracja: 20 kwie 2005 00:00

Nowy OAO w Głogowie

Post autor: Meri »

Witam znalazłam w lokalnej Gazecie artykuł, iż otwarto nowy OAO informacja ważna dla kandydatów i czekających ...
Czas oczekiwania w dotychczasowych ośrodkach z roku na rok się wydłuża i uznałam, że warto poinformować Was o tym fakcie :)
Pozdrawiam

a to artykuł:
"Rodziców za mało, dzieci za dużo

Dziś otwarto Powiatowy Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy. Będzie pomagał znaleźć dom dzieciom, które go nie mają. W Głogowie działa już jedna tego typu placówka, tyle że niepubliczna.

Nowa dyrektorka Powiatowego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego Beata Skwarek jest doktorem nauk humanistycznych. W tutejszej PWSZ wykłada przedmioty pedagogiczne. Mieszka w Legnicy.


- Dzieci potrzebujących pomocy jest tak dużo, że nie będziemy sobie wchodzić w paradę - przekonuje dyrektorka Beata Skwarek. - Ważne jest to, że nasz ma kadrę i trenerów z licencją oraz u nas jest wszystko nieodpłatne.

Ośrodek działa przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, w pomieszczeniach wynajmowanych od ZOZ w przychodni specjalistycznej przy ul. Kościuszki.

- Pracuję tu już od września - mówi B. Skwarek. - Przez ten czas kilkoro dzieci znalazło rodziny zastępcze, odbyła się edycja szkoleń dla rodziców zastępczych, utworzyliśmy w Borku pogotowie rodzinne. Dwie rodziny są w gotowości i oczekują na przyjęcie dzieci, dwie kolejne są chętne do odbycia kursu uzupełniającego na zawodowe rodziny zastępcze.

Głównymi zadaniami ośrodka będą poradnictwo, praca z rodzinami naturalnymi, adopcyjnymi i zastępczymi, pozyskiwanie kandydatów do prowadzenia rodzinnej opieki zastępczej oraz szkolenia. Także wyszukiwanie i kwalifikowanie dzieci do opieki zastępczej.

Środki na utworzenie placówki pochodzą z budżetu ministerstwa pracy i polityki społecznej. Adres: ul. Kościuszki 15a, 3 piętro, tel.: 076 833 2146."[/b]
Awatar użytkownika
Gość

Re: Dla kandydatów i czekających Nowy OAO w Głogowie

Post autor: Gość »

Czy ktos zdecydowal sie na adopcje w tym osrodku?? My z mezem mamy za pare dni pierwsze spotkanie u nich:)
Awatar użytkownika
bettunia
Posty: 17
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: bettunia »

Jaki jest czas oczekiwania na dziecko w OA w Głogowie? Czy ktoś się orientuje?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: Gość »

......
Ostatnio zmieniony 01 paź 2010 23:15 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bettunia
Posty: 17
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: bettunia »

To i tak szybciej niż w innych ośrodkach :)

Karmelka - ruszyliście już z kursem? A może macie już kwalifikację?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: Gość »

Na razie czekamy na rozpoczecie szkolenie, ma byc na wiosne. Jeszcze kawal drogi przed nami, ale ciesze sie, ze juz ruszylismy:))
A Wy, w ktorym OA jestescie?
Awatar użytkownika
bettunia
Posty: 17
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: bettunia »

Karmelka my również myślimy nad złożeniem dokumentów w Głogowie i powiedziano nam o wiosennym kursie. Jednakże mamy do Głogowa 300 km i dalej rozważamy , który wybrać ...
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: Gość »

Kurcze, to kawalek macie, a powiedz czy przypadkiem to nie Ty dzownilas 4 sierpnia do OA w Glogowie? My w tym dniu bylismy na testach psychologicznych i slyszalam rozmowe p.Dominiki z ośrodka, ktora rozmawialam z kims, kto ma 300km do Glogowa:) Moze to Ty?:)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
bettunia
Posty: 17
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: bettunia »

Być może to byłam ja :) Bo jak dzwoniłam to coś mi wspomniano, że ktoś jest na testach :) Hehe ale zbieg okoliczności....fajnie byłoby spotkać się na kursie !
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: Gość »

no to prawie na pewno bylas Ty, ale numer:-))
Zdecydowaliscie sie na Glogow? Super byloby chodzic razem na zajecia:)
Awatar użytkownika
bettunia
Posty: 17
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: bettunia »

Cały czas się zastanawiamy... a powiedzieli Wam ile mniej więcej będzie spotkań? I czy są one w tygodniu czy w weekendy? Bo dla nas jest to istotne ze względu na odległość , tym bardziej, że oboje pracujemy ... chociaż podobno dla chcącego nic trudnego - a nam bardzo zależy :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: Gość »

Ostatnio bylo to kilka weekendow. A teraz ponoc zajecia maja byc w tygodniu i ma byc ich wiecej niz ostatnio, ale ile to dokladnie to nie wiem. Oni sami jeszcze nie wiedza, bo to ponoc zalezy od liczby uczestnikow. No wiec na razie spokojnie czekamy na telefon z OA, byle do Nowego Roku:)
Awatar użytkownika
bettunia
Posty: 17
Rejestracja: 13 paź 2009 00:00

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: bettunia »

Zazdroszczę Wam , też bym chciała już czekać na kurs :) Ale wszystko w swoim czasie ! Jak się zdecydujemy to będziesz pierwszą poznaną przez nas osobą :)
daga03
Posty: 699
Rejestracja: 08 gru 2008 01:00

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: daga03 »

witam.W najblizszym czasie wybieram się do ośrodka głogowskiego na wstepną rozmowę.Czy jest ta forum osoba która przeszła przez procedury tego ośrodka i czy może ma już dzieciątko.Jeśli tak to proszę o opinie , wrażenia itd.jest to stosunkowo młody ośrodek bez wielkiego doświadczenia i interesuje mnie jak sobie radzi.
- 2 in vitro = 4 transfery :::(((

-wrzesień 2012r. spełnione marzenie-serduszkowy synek.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Nowy OAO w Głogowie

Post autor: Gość »

My konczymy szkolenie, jeszcze jedno spotkanie nam zostalo, a potem juz czekamy na Maluszka:))

Znam tez pare ktora poprzez ten wlasnie osrodek pozanala swojego synka, cała trójka jest przeszczesliwa:))
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”