Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychicznych

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

ODPOWIEDZ
gal_anonim
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2010 15:46

Dziedziczenie upośledzenie umysłowego i chorób psychicznych

Post autor: gal_anonim »

Kochani pomóżcie ponieważ mam straszny mętlik w głowie i w sercu, cóż mam zrobić dowiedzieliśmy się z mężem że jest 13 miesięczna dziewczynka której matka jest upośledzona umysłowo w stopniu umiarkowanym, czytano nam opinię psychologa który w wieku 8 miesięcy stwierdził iż rozwój ruchowy emocjonalny jest na poziomie dziecka 6 miesięcznego co może być spowodowane wychowywaniem od niemowlęcia w ośrodku (tak to sobie ja tłumaczę) w chwili obecnej dziewczynka zachowuje się normalnie zachyna właśnie chodzić reaguje na bodzce zewnętrzne i wewnętrzne normalnie jak na mój chłopski rozum. Ma dwóch braci którzy również są w rodzinie adopcyjnej rozwijają się prawidłowo, ale jest brat najstarszy który też ma upośledzenie w stopniu umiarkowanym. Boże natchnij mnie cóż mam zrobić moje serce jest w strasznej rozterce. Pomóżcie - doradzcie, proszę
Awatar użytkownika
marycha
Posty: 1212
Rejestracja: 06 kwie 2004 00:00

Post autor: marycha »

Morela7 trudno ci cokolwiek radzić, decyzję musisz podjąć sama...

Moje dzieci - adoptowane, nie spokrewnione biologicznie - oboje mają m.b. uposledzoną w stopniu umiarkowanym (mama Kasi dodatkowo miała padaczkę, babcia zresztą też).

Kasię adoptowaliśmy jak miała 16 miesięcy, nie chodziła, była wielkości siedmiomiesięcznego dziecka (matka ją głodziła).
Ma opóźniony rozwój mowy, jest pod opieką specjalistów od trzeciego roku życia, rozwój psychiczny opóźniony o dwa lata w stosunku do rówieśników (głównie przez deficyt mowy)
Sugerowano nam, upośledzenie umysłowe ale po ostatnich badaniach specjalistycznych okazało się, że ma głęboką postać ADD (stąd też opóźnienie mowy) i po podaniu leków na koncentrację rozwój ruszył z kopyta, nikt już nie wspomina o upośledzeniu. :lol:

Michała adoptowaliśmy w wieku 12 miesięcy, chodził od 9 miesiąca, jest bystrym, wspaniale rozwijający się pięciolatkiem, w rozwoju przegania rówieśników o dobry rok. Jest bardzo inteligentny, zaradny, taki mały mądrala :lol:

Jak widzisz, to, że matka jest upośledzona nie zawsze znaczy to , że dzieci też będą upośledzone... ale gwarancji nikt ci nie da....

Trzymam kciuki za decyzję jak najlepszą dla dziecka i dla was :)
mama Kasi (2001) i Michała (2003)
Awatar użytkownika
wigiliusz7
Posty: 1817
Rejestracja: 29 lis 2008 01:00

Post autor: wigiliusz7 »

Witaj, u mnie też jest dziewczynka która miała być upośledzona umysłowo, w tej chwili ma trzy lata i rozwija się wspaniale a mowę ma lżejszą jak mój pięciolatek. Dobra opieka , miłość działają cuda ale decyzja należy do Ciebie pozdrawiam i trzymam kciuki
Awatar użytkownika
Morela7
Posty: 1626
Rejestracja: 09 kwie 2008 00:00

Post autor: Morela7 »

Dziękuję Wam za odpowiedzi, właśnie przyjechaliśmy ze spotkania z dziewczynką, na którym była również moja mama jako doświadczoną matkę czworga dzieci i z naszych obserwacji wyszło że dziecko rozwija się jak najbardziej poprawnie, wszystkie odruchy emocjonalne i rochowe w normie jak na takie dziecko wykazuje chęć zabawy jest zainteresowana otoczeniem coś tam pogaduje pod nosem to chyba jak narazie jest wszystko w porządku jak myślicie, wygaje mi się że żadnych zachowań wskazujących na ewentualne upośledzenie nie zaobserwowaliśmy. Jeżeli ktoś z Was miałby jakiekolwiek opinie, zdanie czy doświadczenie w podobnej sprawie proszę podpowiedzcie, z góry dziękuję
Susi i Mila

BÓG ZSYŁA WYJĄTKOWE DZIECI TYLKO WYJĄTKOWYM RODZICOM

Odwaga to cecha mądrych ludzi. Tupet - broń głupców

KOCHAM CIĘ ZA TO, JAK SIĘ CZUJĘ I CO O SOBIE MYŚLĘ, KIEDY JESTEM Z TOBĄ
Awatar użytkownika
Mat
Administrator
Administrator
Posty: 3723
Rejestracja: 01 sie 2002 00:00

Post autor: Mat »

Morela7, zdarza się że upośledzenie jest wynikiem nie genów a czynników zewnętrznych, np. trudnego porodu, a w takim przypadku nie będzie dziedziczne, a nawet jeśli będzie to coś dziedzicznego, to niekoniecznie każde dziecko to odziedziczy... Życzę wszystkiego najlepszego dla dziewczynki, niech się rozwija zdrowo i szczęśliwie! :bigok:
Awatar użytkownika
wigiliusz7
Posty: 1817
Rejestracja: 29 lis 2008 01:00

Post autor: wigiliusz7 »

Morela7jak tam Twoje decyzje :?: jak malutka , podziel się trochę :P
http://edzi-swiat.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Morela7
Posty: 1626
Rejestracja: 09 kwie 2008 00:00

Post autor: Morela7 »

wigiliusz7
oczywiście że jest jak ją zobaczyłam to już nie mogłam nawet pomyśleć że ją tam zostawię mamy ją już od 23 grudnia (najlepszy prezent pod choinkę) jest cudna najogólniej mówiąc, rozwija się prawidłowo, robi ogromne postępy, mówi więcej niż mój 18-miesięczny siostrzeniec, rozwój intelektualny mają na jednym poziomie, jest zdrową i dzielną dziewczynką :D
Wszyscy widzą ogromy postęp i zmianę w tak krótkim okresie, miała nie leczoną alergię co powodowało znaczną opuchliznę na buzi, zmiany skórne, zresztą co ja będę pisała przeciez wiecie jak jest w domach dziecka.
Dla mnie to jakby dwie różne postacie, dwoje różnych dzieci.
10 lutego będzie już prawomocnym postanowieniem sądu nasza. Miałaś słuszną rację że dobra opieka i miłość działają cuda i tak jest.
Pozdrawiam gorąco
Susi i Mila

BÓG ZSYŁA WYJĄTKOWE DZIECI TYLKO WYJĄTKOWYM RODZICOM

Odwaga to cecha mądrych ludzi. Tupet - broń głupców

KOCHAM CIĘ ZA TO, JAK SIĘ CZUJĘ I CO O SOBIE MYŚLĘ, KIEDY JESTEM Z TOBĄ
Awatar użytkownika
kasialu
Posty: 1394
Rejestracja: 13 mar 2004 01:00

Post autor: kasialu »

Morela gratuluję!!!! :D
Dwie drogi, dwa szczęścia...
Awatar użytkownika
wigiliusz7
Posty: 1817
Rejestracja: 29 lis 2008 01:00

Post autor: wigiliusz7 »

Morela7 GRATULUJĘ DECYZJI ciach/emot

szczerze mówiąc jak wczoraj pisałam to miałam nadzieję że malutka jest z wami, dużo słońca życzę każdego dnia , wiemy jak jest w DD moja kruszyna w wieku 14 mieś. nie znała innego smaku jak mleko nie wiedziała co to spacer i ważyła 9 kg. a teraz ma 3 latka i taka gwiazda że cho cho . Życzę Wam wszystkiego dobrego :P
http://edzi-swiat.blogspot.com/
Awatar użytkownika
ilcia811
Posty: 1376
Rejestracja: 25 sty 2008 01:00

Post autor: ilcia811 »

Tak tak WIGILIUSZ 7 mówi prawdę jej mała to gwiazda jak ta lalaaaaaaaaaaa :D a i twoja córunia jest pewnie słodką kruszynką ,która potrzebowała tylko opieki,wsparcia i miłości i dlatego teraz tak szybko nadrabia wszystkie zaległości.Pozdrawiam i gratuluję
Awatar użytkownika
Morela7
Posty: 1626
Rejestracja: 09 kwie 2008 00:00

Post autor: Morela7 »

Dziękuję wam wszystkim za wsparcie i ciepłe słowa, jesteśmy z mężem przeszczęśliwi że mamy swoją kruszynkę (mąż to głowę stracił dla małej). Tak jak pisałam to dwoje różnych dzieci jest zupełnie nie do poznania dla osób z domu dziecka. Też miała niedowagę, nie chodziła, a teraz zasuwa jak stara wyobraźcie sobie po miesiącu u mamy i taty :D przybrała na wadze, cera się poprawiał włosy zaczęły rosnąć jak szalone (po usunięciu ciemieniuchy). Takie żywe złotko jest energiczna błyskotliwa, przekorna, taki mały łobuziak oj wszystko naj :wink:
Susi i Mila

BÓG ZSYŁA WYJĄTKOWE DZIECI TYLKO WYJĄTKOWYM RODZICOM

Odwaga to cecha mądrych ludzi. Tupet - broń głupców

KOCHAM CIĘ ZA TO, JAK SIĘ CZUJĘ I CO O SOBIE MYŚLĘ, KIEDY JESTEM Z TOBĄ
Awatar użytkownika
ilcia811
Posty: 1376
Rejestracja: 25 sty 2008 01:00

Post autor: ilcia811 »

To dla Zuzi :fala
Awatar użytkownika
wigiliusz7
Posty: 1817
Rejestracja: 29 lis 2008 01:00

Post autor: wigiliusz7 »

To dla wspaniałej ZUZANKI :caluje ciach/emot
od bocianowych ciotek :D
http://edzi-swiat.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Morela7
Posty: 1626
Rejestracja: 09 kwie 2008 00:00

Post autor: Morela7 »

Dziękujemy wszystkim bocianowym ciociom. :flowers:
Każden dzień z mała to dla nas wielkie szczęście, każdego dnia nas zaskakuje ta mała mądralińska a ja głupia się wachałam nie powinnam tego robić nawet przez sekundę. :oops:
Najpiękniejsze słowa jakie usłyszałam wczoraj od mojego męża wczoraj to jak podczas rozmowy ze swoim dawno nie słyszanym kolegą powiedział: "że jest tak szczęścliwy że ją ma, że z tego szczęścia płakać mu się chce" :D
Susi i Mila

BÓG ZSYŁA WYJĄTKOWE DZIECI TYLKO WYJĄTKOWYM RODZICOM

Odwaga to cecha mądrych ludzi. Tupet - broń głupców

KOCHAM CIĘ ZA TO, JAK SIĘ CZUJĘ I CO O SOBIE MYŚLĘ, KIEDY JESTEM Z TOBĄ
Awatar użytkownika
wigiliusz7
Posty: 1817
Rejestracja: 29 lis 2008 01:00

Post autor: wigiliusz7 »

Morela7 bardzo się cieszę waszym szczęściem :flowers:

że odnaleźliście swoje szczęście na ziemi. Życzę wiele radości odzywaj się jak Zuzanka wam rośnie :)
http://edzi-swiat.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”