NOVUM (cz.V)

Archiwum forum "Gdzie się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Ranking lekarzy - kogo sobie polecamy

Janusz Czerkwiński
20
5%
Lilia Obuchowska
30
8%
Agnieszka Sotowska
1
0%
Hanna Starosławska
66
17%
Jacek Szulc
35
9%
Ewa Taszycka
60
16%
Janusz Wojewódzki
52
14%
Marcin Woźniak
20
5%
Piotr Zamora
72
19%
Anna Zygler
26
7%
 
Liczba głosów: 382

eLHa
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 12648
Rejestracja: 13 wrz 2004 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: eLHa »

Arrria pisze:No własnie napisałam do konsultanta (opisałam nasz przypadek) i dostałam odpowiedź, żę "dobrze by było" zrobić u nich badanie przed wizytą... cokolwiek to "dobrze by było" znaczy. W sumie jedziemy tyle kilometrów, to może rzeczywiście. Ech, mam czas przemyśleć to przez weekend
tylko pamiętajcie, że na bad. nasienia trzeba się zapisać, więc lepiej szybciej się zapisać, żeby potem nie było problemu z terminem i pasującą godz.
5 lipca 2009 - Gabunia

8 września 2012 - Piotruś
Awatar użytkownika
rostia
Posty: 830
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: rostia »

Hej dziewczyny,
Jestem tu po raz pierwszy i bardzo chętnie skorzystam z Waszej wiedzy na temat kliniki Novum.
Jadę jutro na punkcję i będzie to moja pierwsza wizyta w Novum ( przygotowywał mnie i prowadził inny lekarz).
Proszę opiszcie mi co dzieje się od momentu wejścia do Kliniki na punkcję do wyjścia. bardzo sie stresuję i mam nadzieję,m że podzielicie się ze mną doświadczeniami. Z góry wielkie dzięki :)


----------------------------------------
I laparoskopia ( endometrioza)-2005
II laparoskopia ( endometrioza)- 2009
3 x IUI 2010 - :(
niepłodność idiopatyczna
Awatar użytkownika
Bateria
Posty: 7061
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Bateria »

rostia nie wiem, jak dokładnie jest teraz, ja miałam punkcję w styczniu 2009 r., ale przypuszczam, że z grubsza wygląda to nadal podobnie. Zgłaszasz się do recepcji, stamtąd albo ktoś z obsługi Was przejmie i oprowadzi, albo skieruje we właściwe miejsce. Przed punkcją możecie pójść razem do pokoju oddawania nasienia, albo Twój M może tam pójść w czasie, kiedy Ty będziesz mieć punkcję - według Waszego wyboru. Następnie M zostaje przed drzwiami, Ty wchodzisz, przebierasz się w zestaw do punkcji, rozmawiasz z anestezjologiem, podpisujesz zgodę na zabieg, przechodzisz do sali punkcyjnej, kładziesz się na fotelu, podają Ci znieczulenie i zapadasz w głęboki sen :) Następnie wybudzają Cię po zabiegu i przeprowadzają do sali, w której będziesz odpoczywać na leżąco - godzinkę lub dłużej, zależy od tego, ile komórek pobrali i w jakiej będziesz formie ogólnej. W międzyczasie powiedzą Ci, ile komórek zostało pobranych i ile jest dojrzałych. Kiedy już będzie można, wypuszczą Cię do M i możecie wracać do domu (tylko nie możesz siadać za kółko).
Zapraszam Cię TUTAJ, na pewno otrzymasz odpowiedzi na wszystkie pytania :)
Oligoasthenoteratozoospermia
ICSI, transfer 2 maluchów 01.2009
12dpt-HCG 369, 14 dpt-HCG 771, 25 dpt-HCG 34700, 35dpt-biją serduszka
Chłopcy urodzeni w 33 tc
Crio 07.2011, trzeci synek!
Awatar użytkownika
rostia
Posty: 830
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: rostia »

bardzo dziękuję za odp. już mi rozjaśnia to trochę jutrzejszą wyprawę do N. :)
Niebieska18
Posty: 71
Rejestracja: 31 lip 2011 17:03

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Niebieska18 »

Witajcie, potrzebuję informacji, ile czasu trzeba czekać na komórkę dawczyni w Novum i ile kosztuje ta procedura, bo słyszałam, że jest droższa od normalnego IVF? Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
olutka
Posty: 637
Rejestracja: 31 gru 2005 01:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: olutka »

Dziewczyny. Mam pytanie odn. samej stymulacji do icsi- czy te kontrole estradiolu i rosnących pęcherzyków są do południa czy mozna to tez robic później, tak żeby nie utywac się z pracy. Jakie macie doświadczenia?

Dodane -- 02.08.2011, 14:52 --

Dziewczyny, ponawiam pytanie, kto się ostatnio stymulował, ten pewnie wie, bo ja mam za sobą udane icsi, ale 5 lat temu, więc zapomniałam juz co i jak. Wtedy stymulował tylko Lewandowski, a jak teraz to wygląda- czy Zamora będzie prowadził mnie do końca? W związku z tym, czy będę mogła umawiac się do niego w godzinach popłudniowych?-chodzi mi juz o te końcowe wizyty gdy przyjeżdza sie co 2 dni...Jak to teraz wygląda? ja za bardzo nie mogę zwalniac sie z pracy, a musze dojechac 150 km..
Za mną 3 icsi i 7 transferów, w końcu- udalo się!!! (mrozaczek z Novum)

Dziękuję Ci, Boże za ten Skarb...
Moja mała córeczka
Awatar użytkownika
Honja
Posty: 40
Rejestracja: 11 kwie 2008 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Honja »

Witajcie dziewczyny
jeździmy z mężem od kwietnia do Novum, mieliśmy zaczynac in vitro ale z powodu torbieli na jajniku wszystko się przeciąga. Mam pytanie w jakim czasie od przybycia do kliniki zaczynaliscie całą procedurę? ja jestem juz zmęczona tym przekładaniem z miesiaca na miesiąc, ciągle każa mi brac tabletki antykoncepcyjne na wchłonięcie się torbieli i nie wiem ile jeszczeto potrwa.
Awatar użytkownika
rostia
Posty: 830
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: rostia »

Honja to zależy od wielu czynników. Jeśli masz komplet badań, wyniki posiewów i innych bakteriologicznych są OK, to w sumie wszystko dzieje się na przełomie tygodnia czy dwóch ( chodzi mi o rozpoczęcie procedury a wiec stymulacji).
Jeśli zaczynasz od przysłowiowego "0" to najpierw musisz zrobić badania, których jest b.dużo. na wyniki niektórych czeka się 2-3 tyg, a potem jeśli wszystkie są w normie- zaczynasz brać leki do stymulacji. Ale to wszystko jest sprawą b. indywidualną.Decydują lekarze prowadzący.
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Starania od 2008r
Endometrioza
2011 - ICSsI 1 komórka i PORAŻKA :(
2013 - 2 x histero
Invimed grudzień 2013:8dpt- beta 70,11dpt-beta 80,24, 14dpt-64 :(
Invimed kwiecień 2014-crio jednego pingwina i SUKCES !!

10.12.2014-Iga już z nami!!
Awatar użytkownika
Honja
Posty: 40
Rejestracja: 11 kwie 2008 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Honja »

Witaj rostia,
ja mam wszystkie badania zrobione, miałam zaczynac stymulację w maju ale okazało się ze jest torbiel na jajniku. najpierw oja pani doktor mowiła że ja przekłuja a teraz zmienili zdanie i twierdza że lepiej jesli sama się wchłonie.
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
kroopkaa
Posty: 14205
Rejestracja: 27 cze 2010 09:12

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: kroopkaa »

Wiecie może jaki jest koszt badania kierunkowego komórki jajowejw N? Czy to się płaci za jedną czy jakiś "pakiet" jest np.. stałą kwota za 3 etc ? Czy któraś z Was miałą robione to badanie i może opisac swoje doświadczenia...
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: yennefer23 »

dziewczyny, mam pytanie dotyczace cen lekow w aptece Novum. powiedzcie mi tak z doswiadczenia, udaje sie je gdzies kupic taniej czy jednek Novumowe sa w najlepszych cenach
sprawdzalam ceny na Diphereline i byly mniej wiecej podobne, teraz szukam cen na leki do stymulacji do in vitro: Menopur/Puregon/Gonal, i wychodzi mi ze tez maja chyba najbardziej korzystne ceny
bylabym wdzieczna za Wasze opinie tu albo na priv :)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
Bateria
Posty: 7061
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Bateria »

yennefer23 ja kupowałam dawno, ponad 2 lata temu, więc mogę mieć nieaktualne informacje. Wtedy Diphereline udało mi się kupić odrobinę taniej na Madalińskiego, ale trzeba było zamawiać i czekać kilka dni na realizację, a to przy stymulacji nie bardzo się udaje. Następne leki były już w najlepszych cenach w aptece przy N i co więcej - były zawsze do kupienia, a w innych aptekach, np. po drugiej stronie ulicy, pani twierdziła, że czegoś takiego jak Menopur to nigdy nie kupowała i tego to nie ma w hurtowniach...
Oligoasthenoteratozoospermia
ICSI, transfer 2 maluchów 01.2009
12dpt-HCG 369, 14 dpt-HCG 771, 25 dpt-HCG 34700, 35dpt-biją serduszka
Chłopcy urodzeni w 33 tc
Crio 07.2011, trzeci synek!
aragosta
Posty: 3314
Rejestracja: 14 lut 2008 01:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: aragosta »

jestem świeżo po stymulacji - ceny z apteki novum:

puregon 390zł - 1 ampułka 300j
menopur - 1 ampułka 97 zł
dipherel - 1 ampułka 0,1 38 zł

za sama dipherelinę na pierwsze 2 tyg stymulacji zapłaciłam ok. 820 zł (właczając grosze ze igły, strzykawki i spirytus do wacików),
w następnym rzucie zapłaciłam 1750 zł
a potem z 2 czy 3 razy po ok. 300 zł
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: yennefer23 »

dziękuje dziewczyny za odpowiedzi, potwierdzam ceny podane przez aragostę :) sprawdziłam też w 2 hurtowanich, Novum ma lepsze ceny zarówno na Diphereline jak i na Puregon i Gonal. Drożej (ale dosłownie parę zł na ampułce) wychodzi tylko Menopur
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
Awatar użytkownika
Honja
Posty: 40
Rejestracja: 11 kwie 2008 00:00

Re: NOVUM (cz.V)

Post autor: Honja »

Witajcie dziewczyny,
we wtorek wybieram się do Novum i jeśli w końcu ( po pół rocznej kuracji) pozbędę się torbieli to mogę zacząc krótki protokół. Nie mam jednak aktualnego posiewu. W zwiazku z tym mam pytanie czy dr Taszycka będzie chciała rozpocząc całą procedurę ewentualnie sam zrobi posiew po miesiaczce/ czy ktoras z was byla w podobnej sytuacji?

Dodam że mam posiewy sprzed miesiąca , dwóch trzech i czterech miesiecy.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Gdzie się leczyć?”