Adopcja w RADOMIU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magduska
Posty: 2714
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: magduska »

delfik13 pisze:Witam :lol:
Pozwolicie że sie do was przyłączę?
Również wybraliśmy ośrodek na Kolberga 19.
Jak teraz wspominam my też pojechaliśmy tylko się rozeznać i.. wszystko pisaliśmy niemal na kolanie, tak że to może taki standard? ;) Wszystko trwało kilka miesięcy - od końca kwietnia do grudnia - ale czas tak szybko pędził, że nam się nie dłużyło.. Stresować się nie ma co, bo przemiłe Panie tam pracują ;)
I życzę Wam szybkiego przejścia przez całą procedurę ;)

Pozdrawiam,
5 IUI, Aniołek 6tc [*] - V.2007r. :(
4 ICSI - nieudane :(
5 ICSI - brak transferu :(
6 ICSI - Aniołek 11tc [*] - X.2010r. :([/size]
Awatar użytkownika
delfik13
Posty: 2301
Rejestracja: 30 wrz 2008 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: delfik13 »

magduskadzięki
mam nadzieję że wszystko pójdzie sprawnie i pewnie wszystkie bałyście się na początu :wink:
ODNALAZŁEŚ SIĘ SYNECZKU :bobas:

18-09-2014 ZADZWONIŁ TEN TELEFON =xxx#



16-10-2014 SYNUŚ JEST JUŻ Z NAMI W DOMKU
:love:

11-12-2014 OD DZIŚ NA ZAWSZE RAZEM WOJTUNIU :love:
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: agniecha86 »

delfik13 oj tak. Ja balam sie tych slow ze cala procedura trwa nawet 3 lata. U nas od wyslania podania do poznania sloneczka 8 miesięcy. I najbardziej balam sie testow w ktorych wyszlo ze przemawia przez nas bezradnosc. I wiem ze to byla prawda. Kiedys z katarkiem bieglam do lekarza a teraz swoimi metodami lecze sama, jak upadl to plakalam z nim a teraz pomagam wstac i idziemy dalej razem.

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


Awatar użytkownika
magduska
Posty: 2714
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: magduska »

delfik13 pisze:magduskadzięki
mam nadzieję że wszystko pójdzie sprawnie i pewnie wszystkie bałyście się na początu :wink:
Oczywiście, że się baliśmy - choć mój mąż pewnie szedł na każde spotkanie, ale ja zawsze z duszą na ramieniu - to jednak śmiem stwierdzić, że przeżyłam w życiu dużo bardziej stresujących sytuacji niezwiązanych zupełnie z procedurą. Tak że zanim się obejrzysz to procedurę będziesz mieć za sobą. To wszystko tylko tak strasznie wygląda. Ja trzymam kciuki :bigok: - będzie dobrze ;)
5 IUI, Aniołek 6tc [*] - V.2007r. :(
4 ICSI - nieudane :(
5 ICSI - brak transferu :(
6 ICSI - Aniołek 11tc [*] - X.2010r. :([/size]
Awatar użytkownika
delfik13
Posty: 2301
Rejestracja: 30 wrz 2008 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: delfik13 »

Witaski :)
No my dziś poradnia uzależnień w planach :wink: i wreszcie koniec gromadzenia dokumentów/choć pewnie jeszcze coś będzie?/

Posty o lekturze przeniesione na :arrow: ten wątek/moderator
ODNALAZŁEŚ SIĘ SYNECZKU :bobas:

18-09-2014 ZADZWONIŁ TEN TELEFON =xxx#



16-10-2014 SYNUŚ JEST JUŻ Z NAMI W DOMKU
:love:

11-12-2014 OD DZIŚ NA ZAWSZE RAZEM WOJTUNIU :love:
michalina0123
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2011 12:05

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: michalina0123 »

agniecha86 - napisz jeżeli możesz jak to jest i czy polecasz szukanie samemu swojego "szczęścia" ? Wy odnaleźliście , więc może warto probować. Mnie także przeraża 3-letnie czekanie.
Czy odnaleźliście się ostatecznie przez Radom?

magduska - co u Was słychać? Otrzymaliście już Ten telefon?

Pozdrowienia
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: agniecha86 »

michalina0123 Warto, warto i jeszcze raz warto. My caly czas jestesmy w bazie danych jako kandydaci do adopcji. Nasze dane znalalzły sie w kilkudziesieciu PCPRach i MOPSach. Do mopsu z ktorego mamy Wicia zadzwonilam na poczatku czerwca a telefon z info o malutkim byl kolo 13- 14 czerwca pierwsze spotkanie 4 lipca i mimo ze nie widzialam malego ale po rozmowie z PR wiedzialam co i jak co trzeba poprawic, wycwiczyc itd mielismy przygotowane papiery. Pierwsza sprawa 26 lipca i druga sprawa 1 wrzesnia i maly za prosba natychmiastowego wykonanioa postanowienia byl zabrany do domu :)

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


Awatar użytkownika
magduska
Posty: 2714
Rejestracja: 28 wrz 2007 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: magduska »

michalina0123 pisze:magduska - co u Was słychać? Otrzymaliście już Ten telefon?
nie :( - za tydzień minie drugi miesiąc jak czekamy...

Czy zamierzasz sama zająć się szukaniem? Jak się za to wziąć?
5 IUI, Aniołek 6tc [*] - V.2007r. :(
4 ICSI - nieudane :(
5 ICSI - brak transferu :(
6 ICSI - Aniołek 11tc [*] - X.2010r. :([/size]
michalina0123
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2011 12:05

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: michalina0123 »

No właśnie to czekanie ...
To co pisze Agniecha86 to bardzo pożyteczne informacje gdyby ktoś chciał samodzielnie szukać. Moje obawy na ten moment - nie wiem czy słuszne - to czy jeżeli spotkalibyśmy nasze dziecko w taki sposób to nie byłoby problemów z sytuacją prawną dziecka?

Z drugiej strony takie bierne czekanie 3-letnie to coś przerażajacego.
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: agniecha86 »

michalina0123 hmm sytuacja prawna no wlasnie. My skonczylismy kurs na RZ i RA wiec dla mnie sytuacja prawna dziecka byla kwestia czasu. Ale mozesz zaznaczyc ze tylko dziecko z uregulowana sytuacja prawna. Ja ostatnio mialam ze tak powiem do adopcji dziewczynke zdrowa fajna 2,5 letnia. Nie wiem jak jej sprawa sie rozwinela czy poszla do ado ale my sie nie zdecydowalismy bo mamy Wicia :)

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


michalina0123
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2011 12:05

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: michalina0123 »

agniecha86 dobrze, że zrobiliście obydwa kursy na RA i RZ . My nie pomyśleliśmy o tym.
Wiele slyszelismy od pań z ośrodkow, iż gdy sytuacja prawna dziecka jest nie uregulowana to sprawy mogą się bardzo skomplikować i cierpi na tym dziecko oraz przyszli rodzice ado.
Wiem, że każda sytuacja jest inna i tak jak piszesz Wam się udało, co jest bardzo optymistyczne.

Pozdrawiam

PS. dziewczynka 2,5 roku - to aż serce mnie boli, tak chciałoby się przytulić, zobaczyć jej uśmiech...
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: agniecha86 »

michalina0123 ja tez podobne rzeczy slyszalam. Ale RZ jest magia i polecam kazdemu. prawda jest tez taka ze trzeba trzymac reke na pulsie i w odpowiednim momencie zlozyc wniosek o pozbawienie wladzy. Nie jest latwo ale za kazda radosc dziecka warto. nasze dziecko jest wziete z daleka i prawda jest taka ze rodzic jak ma wydac 300zl na podroz woli ja przeznaczyc na cos innego. Nie mowiac juz o telefonach. Ale to aspekty RZ. ja znam jeden w sumie dwa PCPRy gdzie sa dzieci do ado. Wiec jak ktoras bedzie chciala to piszcie na pw. I uwierzcie mi najtrudniejsza jest pierwsza rozmowa a potem z gorki. A warto szukac samemu bo to dziecko ktore teraz np ma rok za 3 lata oczekiwania waszego na dziecko w bazie danych bedzie mialo 4 lata i pamieta.

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


michalina0123
Posty: 29
Rejestracja: 02 lis 2011 12:05

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: michalina0123 »

Z tego co piszesz bez kursu na RZ raczej nie przejdzie się tej drogi..
Słyszałam, też że dzieci z RZ po uregulowaniu sytuacji prawnej -są adoptowane właśnie przez swoich rodziców zastępczych - oni mają pierwszenstwo. Trudno się dziwić. Napewno to jest z korzyścią dla dzieciaczków i ich wychowania, więzi itd.. A o to przecież chodzi.

Myślicie , że w Radomiu zaczynaja sie szkolić już nowe grupy? Zgodnie z nowa ustawą to już jest odpłatne, podobno okło 2 tys.
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: agniecha86 »

michalina0123 no masz racje RZ maja pierwszenstwo ale szukajac samemu dziecka mozesz zaznaczyc ze tylko RA.

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


Awatar użytkownika
delfik13
Posty: 2301
Rejestracja: 30 wrz 2008 00:00

Re: Adopcja w Radomiu

Post autor: delfik13 »

Dzień dobry
:( kurcze odwołali nam jutro spotkanie z pedagogiem,bo jest chora,mają zadzwonić w czwartek i umówimy się ponownie
ciach/moderator
ODNALAZŁEŚ SIĘ SYNECZKU :bobas:

18-09-2014 ZADZWONIŁ TEN TELEFON =xxx#



16-10-2014 SYNUŚ JEST JUŻ Z NAMI W DOMKU
:love:

11-12-2014 OD DZIŚ NA ZAWSZE RAZEM WOJTUNIU :love:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”