antybiotyki/infekcja a plemniki

Archiwum forum "O plemnikach"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Leja
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2008 01:00

antybiotyki/infekcja a plemniki

Post autor: Leja »

Mój mąż był ostatnio chory, miał przez tydzień temperaturę i infekcję gardła. Brał Augmentin i leki na obniżenie temperatury. W Wikipedii przeczytałam, że wysoka temperatura i infekcje są wskazaniem do zaprzestania starań o dziecko na 2 i pół miesiąca (tyle trwa pełna wymiana plemników). Czy taka choroba może wpłynąć na jakość plemników, ich kod genetyczny, spowodować ich wadliwość? Sama nie wiem, co mam robić. Zawiesić starania na te 2 i pół miesiąca, czy nie zawracać sobie tym głowy?
Awatar użytkownika
Ulzhan
Posty: 262
Rejestracja: 19 lis 2007 01:00

Post autor: Ulzhan »

Leja no więc ja mam trochę podobną sytuację. MM chorował w lutym, wysoka temperatura (40 stopni dwa razy w odstępie tygodniowym), antybiotyk i masa innych leków. Tydzień po chorobie była inseminacja i parametry nasienia się nie zmieniły raczej w stosunku do wcześniejszych. Natomiast parametry sprzed tygodnia były dużo gorsze niż wcześniej. Nie wiem czy był to wpływ tej choroby, gorączki czy leków. Ale pewnie mógł być, szczególnie temperatury. W każdym razie będziemy powtarzać badania za około miesiąc, co nie znaczy, że nie należy próbować :D myślę, że na kod genetyczny to nie wpływa, ale na ilość i ruchliwość jak najbardziej może.
starania od 2006 r.
7 IUI - :(
1.03.2011 - urodził się syn :)
Awatar użytkownika
majeczka81
Posty: 1488
Rejestracja: 02 paź 2008 00:00

Post autor: majeczka81 »

mój M ma w tej chwili gorączke powyżej 38.00 i sama nie wiem co robić, ma antybiotyk Summamed czy coś... czy mu dac czy lepiej poczekac ąz gorączka sama przejdzie... nie chce czekać 3 miesięcy ze staraniami :-(
Starania od 08.2008,
badania ok, a dziecka i tak nie ma :-(
armia poprawiła się, jest bardzo dobra :-)
3 x IUI :-(
5 x hcg >1
III.10-laparo-wszystko ok :-),fenestracja jajników
Awatar użytkownika
Ulzhan
Posty: 262
Rejestracja: 19 lis 2007 01:00

Post autor: Ulzhan »

majeczka81 mi się wydaje, że zdrowie TM jest ważniejsze. Jeżeli lekarz przepisał antybiotyk, to pewnie ma to jakieś uzasadnienie. Gorączka i leki nie muszą, ale mogą obniżyć parametry nasienia. Z Twojego opisu wynika, że teraz szykujesz się do HSG, a IUI dopiero później. Ja bym się nie martwiła i leczyła męża, tak jak kazał lekarz.
starania od 2006 r.
7 IUI - :(
1.03.2011 - urodził się syn :)
Awatar użytkownika
majeczka81
Posty: 1488
Rejestracja: 02 paź 2008 00:00

Post autor: majeczka81 »

Tylko, że mój M nawet nie był u lekarza... jego mama pielegniarka mu kazała to wziaść ,a antybiotyk był w domu...
Starania od 08.2008,
badania ok, a dziecka i tak nie ma :-(
armia poprawiła się, jest bardzo dobra :-)
3 x IUI :-(
5 x hcg >1
III.10-laparo-wszystko ok :-),fenestracja jajników
Awatar użytkownika
Ulzhan
Posty: 262
Rejestracja: 19 lis 2007 01:00

Post autor: Ulzhan »

majeczka81 to może, jeżeli to tylko te 38 gorączki, to aspiryna i mleczko z miodem wystraczą? :) i jeszcze czosnku troszkę :wink: jak nie mam ewidentnej potrzeby, to lepiej antybotyków nie brać, bo one w koncu nie są obojętne dla organizmu.
starania od 2006 r.
7 IUI - :(
1.03.2011 - urodził się syn :)
Awatar użytkownika
majeczka81
Posty: 1488
Rejestracja: 02 paź 2008 00:00

Post autor: majeczka81 »

a aspiryna i apap nie zaszkodzą, tak bardzo jak antybiotyk???
Starania od 08.2008,
badania ok, a dziecka i tak nie ma :-(
armia poprawiła się, jest bardzo dobra :-)
3 x IUI :-(
5 x hcg >1
III.10-laparo-wszystko ok :-),fenestracja jajników
Awatar użytkownika
Ulzhan
Posty: 262
Rejestracja: 19 lis 2007 01:00

Post autor: Ulzhan »

majeczka81 kiedyś zadawałam ekspertowi pytanie o leki i nasienie, no i generalnie mogą mieć wpływ na obniżenie parametrów nasienia, ale chyba bardziej gorączka szkodzi. Trudno mi odpowiedzieć - my mieliśmy raz taką sytuację, że gorączka i leki obniżyły wszystkie parametry nasienia - ilość plemników spadła wtedy z 18,5 na 1,1 mln i trzeba było odwołać IUI. Odczekaliśmy wtedy 3 miesiace i parametry wróciły do stanu wyjściowego. Ale MM miał wtedy gorączkę 40 stopni, przez jakieś 4-5 dni, brał dużo leków na zbicie i antybiotyk. Więc pewnie zadziałały oba czynniki.
Spróbuj nie stresować się tak bardzo. Choć wiem, że to trudne. Szykujecie się już do IUI? Jeżeli jeszcze nie, to się nie martw wogóle. Prametry, nawet jeżeli się obniżą, to szybko wrócą do normy - możliwe, że szybciej niż po 3 miesiącach. My czekaliśmy 3, bo robiliśmy jeszcze scsa i chcileiśmy mieć pewność, że wyniki będą właściwe.

Dodane po: 1 minucie:

/phpbbforum/viewtopic.php?t=54151

/phpbbforum/viewtopic.php?t=55258
to są linki do moich pytan do eksperta sprzed roku :)
starania od 2006 r.
7 IUI - :(
1.03.2011 - urodził się syn :)
Awatar użytkownika
majeczka81
Posty: 1488
Rejestracja: 02 paź 2008 00:00

Post autor: majeczka81 »

Dzięki :D jeszcze do IUI sie nie szykuje, bo ja też sie przeziebiłam, i dopiero w kolejnym cyklu bedę miała HSG, a dopiero później IUI... no nic pijemy sok pomarańczowy, i jeszcze zoacże albo dam mu aspirynę albo ten antybiotyk, żałuje że nie pozwoliłam mu wziaść dwa dni temu, gdy zaczął chorować, to tylko trzy tabletki i dziisaj by juz brał ostatnią tabletkę antybiotyku...
Starania od 08.2008,
badania ok, a dziecka i tak nie ma :-(
armia poprawiła się, jest bardzo dobra :-)
3 x IUI :-(
5 x hcg >1
III.10-laparo-wszystko ok :-),fenestracja jajników
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - O plemnikach”