ZAŚWIADCZENIE o niekaralności

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OLOOC
Posty: 34
Rejestracja: 25 lis 2006 01:00

ZAŚWIADCZENIE o niekaralności

Post autor: OLOOC »

Od niedawna myślimy o adopcji. Przeglądając dokumęty jakie mamy dostarczyć do OAO tak naprawdę nie wiemy gdzie można załatwić zaświadczenie o niekaralności .Jeżeli ktokolwiek z Was wie czy to się pisze podanie do Sądu (jakieg?), czy może o to zaświadczenie występuje ośrodek adopcyjny-niech napisze-PROSZĘ!!!!
Dziękuję z całego SERCA
Awatar użytkownika
mooniia
Posty: 2309
Rejestracja: 15 cze 2003 00:00

Post autor: mooniia »

OLOOC u nas tez osrodek sam wystepuja a jkak otrzebowałam sama to po prostu poszłam do sadu wypełnilam druczek i za 20 min juz miałam je w reku :lol:
szczęśliwa mama mieszana biologiczno-adopcyjna x 5 (Małgosia, Marta, Marcysia, Marysia i Milenka :) )
+
Aniołek 01.06.2003 [*]
Mikołajek 15.12.2011 [*]
Awatar użytkownika
OLOOC
Posty: 34
Rejestracja: 25 lis 2006 01:00

Post autor: OLOOC »

Bardzo wam dziękuję!!!Tak myślałam ale nie byłam pewna...całuję pa pa
Awatar użytkownika
malakruchosc
Posty: 43
Rejestracja: 23 maja 2007 00:00

Zaświadczenie o niekaralności - płatne, niepłatne ?

Post autor: malakruchosc »

Wybieramy się z mężem po ww zaświadczenie.
Jedni twierdzą, że w przypadku adopcji, czy rodziny zastępczej ten dokument powinniśmy mieć wystawiony za darmo, inni, że jest płatny.
Sam PCPR nie jest do końca pewien.

Jak to było w Waszym przypadku ?
-mia-
Posty: 263
Rejestracja: 06 paź 2008 00:00

Re: Zaświadczenie o niekaralności - płatne, niepłatne ?

Post autor: -mia- »

To zależy. My mieliśmy zaświadczenie z ośrodka z ich pieczątką i podpisem i wydali nam to bezpłatnie. Jeśli idzie się bez tego to wtedy jest płatne.
Awatar użytkownika
malakruchosc
Posty: 43
Rejestracja: 23 maja 2007 00:00

Re: Zaświadczenie o niekaralności - płatne, niepłatne ?

Post autor: malakruchosc »

Czyli w takim razie, musimy iść po zaświadczenie ;)
Dziękuję.
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Re: Zaświadczenie o niekaralności

Post autor: Bea_7 »

malakruchosc pisze: Jak to było w Waszym przypadku ?
malakruchosc, brałam zaświadczenie o niekaralności na początku maja, zaznaczyłam na wniosku, że potrzebne do sądu, do adopcji i było bezpłatnie.
Awatar użytkownika
malakruchosc
Posty: 43
Rejestracja: 23 maja 2007 00:00

Re: Zaświadczenie o niekaralności

Post autor: malakruchosc »

Płaciliśmy zarówno na RA i RZ, no cóż jak trzeba to trzeba..
-mia-
Posty: 263
Rejestracja: 06 paź 2008 00:00

Re: Zaświadczenie o niekaralności

Post autor: -mia- »

Ja dzwoniłam miesiąc temu do sądu (Warszawa) z pytaniem jak to jest u nich i pan mi rzeczowo wyjaśnił, że jeśli przychodzi się z pismem z ośrodka adopcyjnego to wydają za darmo a jeśli przyjdę sama i powiem, że to do adopcji jest mi potrzebne, to będę musiała zapłacić.
Pozdrawiam!

MIA



2008 startujemy w OAO

2010 córeczka

2012 córeczka


Awatar użytkownika
malakruchosc
Posty: 43
Rejestracja: 23 maja 2007 00:00

Re: Zaświadczenie o niekaralności

Post autor: malakruchosc »

-mia- dokładnie, ale musi być zaświadczenie, bo tak naprawdę każdy by sobie mógł przyjść i powiedzieć, że do adopcji i dostałby takie zaświadczenie za darmo. Niestety nie wszystkie ośrodki wydają takie zaświadczenie, dlatego my musieliśmy płacić.
niedziela
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2011 09:17

Re: ZAŚWIADCZENIE o niekaralności

Post autor: niedziela »

Może komuś przyda się ta informacja, ale dzisiaj byłam w sądzie po zaświadczenie o niekaralności - płatne, bo nie mieliśmy pisma z ośrodka. Pani w okienku mi wytłumaczyła, że jeśli ktoś przy adopcji chce uniknąć kosztów 50 zł za zaświadczenie (jeśli ośrodek nie wyda prośby o to) wtedy przy składaniu wniosku o pieczę należy pominąć ten dokument, sąd się tego dopatrzy i wezwie nas do doniesienia brakującego dokumentu w ciągu 7 dni, wtedy to wysyła też nam pismo z prrośbą o wydanie tego i na podstawie tego dostaje się zaświadczenie za darmo. Niestety wydłuża to proceduręo o jakieś 2 tygodnie.
Dla nas to za długo i z tego nie skorzystaliśmy, ale może komuś się to przyda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”