Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Ewcia33
Posty: 49
Rejestracja: 02 kwie 2009 00:00

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: Ewcia33 »

Witaj Orlando , jak u was , kiedy rozprawa adopcyjna. My mamy termin na środe wiec mam nadzieje ze w końu prawnie nasze słonko bedzie nasze.... choć to nie takie pewne 8O
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Orlanda
Posty: 123
Rejestracja: 27 lis 2007 01:00

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: Orlanda »

ciach/moderator
U nas OK. 16.11 mieliśmy przesłuchanie w Sądzie i wyznaczenie terminu rozprawy adopcyjnej, niestety dopiero po Nowym ROku. W międzyczasie zrobią nam badanie więzi.
Awatar użytkownika
Ewcia33
Posty: 49
Rejestracja: 02 kwie 2009 00:00

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: Ewcia33 »

Witajcie kochane , u nas juz po sprawie w sądzie, synek oficjalnie jest naszym SYNEM .
Pozdrawiam wszystkich czekających na swoje szczescie
Ewa
Awatar użytkownika
Gość

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: Gość »

Ewcia33 pisze:Witajcie kochane , u nas juz po sprawie w sądzie, synek oficjalnie jest naszym SYNEM .
Pozdrawiam wszystkich czekających na swoje szczescie
Ewa
super, gratuluję :)
Awatar użytkownika
Orlanda
Posty: 123
Rejestracja: 27 lis 2007 01:00

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: Orlanda »

Wielkie gratulacje Ewcia!!!!!!
Awatar użytkownika
anka790
Posty: 20
Rejestracja: 01 wrz 2007 00:00

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: anka790 »

Witam wszystkich
Na początku chciałabym się przywitać i pogratulować wszystkim szczęśliwym rodzicom oraz adopcyjnym ciężarówkom:)
Jestem adopcyjną mamą trzyletniego Krzysia i oczekującą na kolejne maleństwo. Udało nam się złożyć wszystkie dokumenty przed końcem roku na Abrahama. Tak więc teraz tylko czekanie na odejście wód:)
Cieszę sę że powstają takie wątki. Pamiętam moje początki z "bocianem". Najpierw na wątkach o leczeniu a później o adopcjii. Teraz poczytuję Wasze rozmowy i cieszę się za każdym razem gdy ktoś zostaje rodzicem lub podejmie decyzję że To JUŻ CZAS:)
Ośrodek na Abrahama wspominam bardzo dobrze. Panie są bardzo ciepłe i życzliwe.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich "bocianowiczów" i służe radami gdyby ktoś był w potrzebie:)
Awatar użytkownika
anka790
Posty: 20
Rejestracja: 01 wrz 2007 00:00

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: anka790 »

Michurajki odpisałam:)
Orlanda również mam taką nadzieję. Dziękuję:)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: Gość »

no i zaczeło się 16.01 mamy pierwsze spotkanie w OAO :)
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: Bea_7 »

Awatar użytkownika
angels12
Posty: 827
Rejestracja: 25 paź 2011 20:23

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: angels12 »

nela81 super że się zdecydowaliście:) napiszesz jake będą Wasze wrażenia po pierwszych spotkaniu z Panią z OA :)

Dodane -- 10 Sty 2012 22:17 --

jeszcze zapytam na jaki ośrodek się zdecydowaliście???
23.10.2011r.pierwsza wizyta OA
3.11.2011r.złożenie dokumentów
17.09.2012r.rozpo. szkoleń
10.12.2012r.zakoń. szkoleń
20.12.2012r.otrzymaliśmy kwalifikacje
06.09.2013r.wyczekiwany telefon
10-13.09.2013r.poznaliśmy dzieciaczki
Zostaliśmy rodzicami mamy wspaniałą córeczkę i wspaniałego synka :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: Gość »

angels12 pisze:jeszcze zapytam na jaki ośrodek się zdecydowaliście
na Fundację na Myśliwskich Wzgórzach :)
Awatar użytkownika
angels12
Posty: 827
Rejestracja: 25 paź 2011 20:23

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: angels12 »

to fajnie Panie tam są naprawde bardzo sympatyczne:)
23.10.2011r.pierwsza wizyta OA
3.11.2011r.złożenie dokumentów
17.09.2012r.rozpo. szkoleń
10.12.2012r.zakoń. szkoleń
20.12.2012r.otrzymaliśmy kwalifikacje
06.09.2013r.wyczekiwany telefon
10-13.09.2013r.poznaliśmy dzieciaczki
Zostaliśmy rodzicami mamy wspaniałą córeczkę i wspaniałego synka :)
agatyl
Posty: 53
Rejestracja: 23 sty 2012 19:40

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: agatyl »

Czy są tutaj osoby, których dokumenty przeniesiono do nowo utworzonego OAO w Gdańsku na Hallera? My składaliśmy dokumenty we wrześniu 2011 w OAO na Abrahama. Okazało się, że ośrodek będzie przenoszony i zamykany. Mieliśmy tryb przyspieszony - spotkanie u nas w domu w październiku, psychologa i psychiatrę w listopadzie. Potem pani z Abrahama kazała nam czekać na pismo, które przyszło listownie. Musieliśmy pisemnie wyrazić zgodę na przeniesienie dokumentów na Hallera. Odmowa oznaczałaby zakończenie pośrednictwa gdańskiego OAO. Dokument wysłaliśmy listem poleconym. Raczej dotarł. To było pod koniec listopada. Od tamtej pory - cisza. Nie wiem, co myśleć - ile potrwa zanim to nowe OAO zacznie funkcjonować, czy nie zmienią się procedury, nie wydłuży lista oczekujących? Wszak z tego, co wiem Gdynię też tam dokoptowali. Czy ktos jest w podobnej sytuacji? Zastanawiam się, czy nie rozpocząć procedury na Myśliwskim Wzgórzu - ich chyba te chora reforma nie objęła. Czy ktoś się teraz tam może zgłaszał do przeprowadzenia adopcji?

Wcześniej podano nam jako możliwy termin przyjęcia dziecka/dzieci wiosnę 2014. Teraz to się pewnie przedłuży. Przeraża mnie to wszystko i ta bezradność i poczucie, że niewiele można zrobić.

Dzieci własnych mieć nie będę - mam obustronnie zrośnięte jajowody. Czekam jeszcze na laparo w marcu 2012 jako ostatnią deskę ratunku, ale może ona tylko potwierdzić diagnozę.

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i został przeniesiony na Hallera?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: Gość »

agatyl pisze:czy nie rozpocząć procedury na Myśliwskim Wzgórzu - ich chyba te chora reforma nie objęła. Czy ktoś się teraz tam może zgłaszał do przeprowadzenia adopcji?
mi od listopada na Abrahama nie chcieli przyjąć dokumentów, z tego co się orientuję to oni dopiero z końcem lutego zaczną tak "normalnie" działać.
agatyl
Posty: 53
Rejestracja: 23 sty 2012 19:40

Re: Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Post autor: agatyl »

nela81 ośrodek na Abrahama został zlikwidowany. Teraz jest już tylko ten na Hallera - podlega pod niego zarówno gdyński ośrodek, jak i ten stary gdański z Abrahama. Rozumiem, że chodziło Ci o to, że to ośrodek na Hallera zacznie działać z początkiem lutego 2012. :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”