pierwsze rozmowy w OAO

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 91
Rejestracja: 30 lis 2002 01:00

pierwsze rozmowy w OAO

Post autor: Elle »

Witam
:flowers: Od złożenia dokumentów czas nam się tak strasznie dłuży.... :roll: Ale to już tuż tuż... kolejny nasz etap - w czwartek będziemy mieli indywidualne rozmowy w ośrodku. :D
Napiszcie, proszę, jak one zwykle przebiegają, jakie pytania są zadawane, czy w jakiś szczególny sposób powinniśmy się do nich przygotować? :?
Z tego co nam powiedziano wynika, że nie będziemy mieli rozmów z psychologiem - ze względu na brak pieniążk.ów zwolnili p.psycholog. :(
Będziemy jednak rozwiązywać jakieś testy typu: dokończ myśl...
czy sadzicie, że to już teraz, czy może będą jakieś kolejne spotkania 8O ?
Trochę się już niecierpliwię... chciałabym, zeby rozpoczęło się już to właściwe odliczanie - chciałabym już "zaciążyć" :P :P :P
Elle
Awatar użytkownika
Anitusia
Posty: 824
Rejestracja: 02 paź 2002 00:00

Post autor: Anitusia »

Byliśmy dotychczas na trzech spotkaniach w ośrodku i na wszytskich wypełnialiśmy taki kwestionariusz. Pytania są różne ale nie są trudne trzeba poprostu odpowiadać tak jak się myśli.
O co pytają? Jak się poznaliśmy jakim jesteśmy małżęństwem, w jakich rodzinach wychowywaliśmy się, jakie są nasze warunki mieszkaniowe i materialne, czy jesteśmy spełnieni zawodowo, jakie mamy zainteresowania, jakie mamy oczekiwania wobec dziecka, czy mamy jakieś obawy przed adopcją itp już więcej nie pamiętam.
Oprócz tego mieliśmy jeden test (na trzecim spotkaniu, ale wiem że inni mieli go wcześniej)t a teraz z tego co wiem będziemy mieli drugi i będziemy rozmawiali o jawności adopcji.
elle nie jest tak żle wprawdzie ja przed każdym spotkaniem jestem zestresowania do granic przyzwoitości ale jak już kobieta zaczyna pytać to zapomina się o strachu.
Głowa do góry będzie dobrze.
Pozdrawiam.
mama Mateusza
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Elle nie pomogę Ci, bo mieliśmy tylko spotkania grupowe :!: Ale na pewno wszystko będzie dobrze :!: Trzymamy kciuki i napisz jak poszło :!:
Awatar użytkownika
Wioleta
Posty: 5485
Rejestracja: 24 sty 2003 01:00

Post autor: Wioleta »

Elle w adopcji ciąże można liczyć od momentu:
:arrow: decyzji lub
:arrow: pierwszej wizyty w oao lub
:arrow: złożenia papierów lub
:arrow: skończenia szkolenia
do wyboru :lol: :lol: :lol:
Ja zaczęłam liczyć od złożenia dokumentów.
Indywidualnie też jeszcze nie mialiśmy spotkania (dopiero w środę odwiedziny w domu) ale :bigok:
Szczęśliwa mama [url=http://szipszop.pl/tickers/2151.gif]JJ[/url] i [url=http://szipszop.pl/tickers/16861.gif]Kini[/url]
Awatar użytkownika
Anitusia
Posty: 824
Rejestracja: 02 paź 2002 00:00

Post autor: Anitusia »

Elle Wioleta ma rację od dnia złożenia dokumentów w Ośrodku liczy się ciąża adopcyjna, więc witaj w klubie ciężarnych.
mama Mateusza
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 91
Rejestracja: 30 lis 2002 01:00

Post autor: Elle »

Strasznie się cieszę... :D :D :D
Jestem więc w ciąży... :wink: W związku z tym nie wskazany jest stresik w czwartek. :lol: Muszę się oszczedzać!
Do czwartku więc... :D
Elle
Awatar użytkownika
Anitusia
Posty: 824
Rejestracja: 02 paź 2002 00:00

Post autor: Anitusia »

ELLE TRZYMAM KCIUKASY I CZEKAM NA WIEŚCI :flowers:
mama Mateusza
Awatar użytkownika
Elle
Posty: 91
Rejestracja: 30 lis 2002 01:00

Post autor: Elle »

I już po wszystkim...
Troszkę nas oszukali. Byliśmy umówieni na rozmowy, a okazało się, że pani, która miała je przeprowadzać, nie mogła się dzisiaj pojawić. :cry: Zmieniona więc została kolejność atrakcji przygotowanych dla nas. :P
Naszym zadaniem było wypełnienie testu ze zdaniami do dokończenia.
Dziwne to były zdania...Mój biedny mąż aż poczerwieniał. :roll: Na szczęście jakoś przez to przebrnęliśmy :wink: :D
Czeka nas jeszcze rozmowa w oao i spotkanie u nas w domku. Wponiedziałek mamy ustalić termin - prawdopodobnie wszystko odbędzie się w czerwcu. A póżniej kwalifikacja, a następnie szkolenie. :P

Czas więc na relaksik... :P :piwo:
Elle
Awatar użytkownika
Nemi
Posty: 412
Rejestracja: 09 paź 2002 00:00

Post autor: Nemi »

Wspaniale, że pewien etap juz macie za sobą!
Nie przejmujcie sie bardzo testami, ważniejsze są późniejsze rozmowy z Wami. Test daje pobieżną wiedze o Was. Podobno czasami może wyzwolić ukryte emocje, niepewności, pragnienia, żale, etc.. My też rozpoczęlismy wizyty od testów. Trudniejsze są rozmowy.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
bajka48
Posty: 15
Rejestracja: 26 mar 2007 00:00

Post autor: bajka48 »

Naszapierwsza rozmowaw Osrodku przebiegla w bardzo milej atmosferze.Bedzie dobrze :lol: 8) :D
Awatar użytkownika
zosia32
Posty: 123
Rejestracja: 05 lis 2006 01:00

Post autor: zosia32 »

Bajka mam nadzieję, że nie poczytasz mi tego za wścibstwo, jeśli zapytam, o czym rozmawialiście? Jestem tego ciekawa, bo to wszystko przede mną. Pozdrawia :P
Awatar użytkownika
bajka48
Posty: 15
Rejestracja: 26 mar 2007 00:00

Post autor: bajka48 »

Na pierwszej rozmowie powiedzielismy troche o sobie/staz,praca,warunki mieszkaniowe,oczekiwania/,poznalismy tez procedure adopcyjna,dostalismy spis dokumentow.ktore powinnismyzlozyc przed rejestracja.Rozmowa przebiegala przy kawce,nie czulismy skrepowania.
Awatar użytkownika
dominika1911
Posty: 85
Rejestracja: 22 sty 2007 01:00

odp

Post autor: dominika1911 »

Pierwsza wizyta w osrodku jest równiez wazna z punktu widzenia osrodka. Pracownicy OAO nie tylko oceniaja pod wzgledem formalnym, ale przede wszystkim oceniaja nasze zachowanie, spostrzezenia, mysli, podejscie do swiata. Oprocz dokumentow i podstawowych warunków bytowych, mieszkaniowych musza byc przekonani ze dom do ktorego trafia dziecko jest ok. Tak naprawde nie nalezy sie sugerowac ile minelo od pierwszej wizyty w osrodku, bo to jest data bardzo wzgledna. raczej fakt uzyskania kwalifikacji, który nie jest rownoznaczny z ukonczeniem kursu, to jest to. sama juz jestem po kursie, ale przed kwalifikacja. teraz to sie dopiero dluzy;)
Ale trzeba wierzyc, ze szybko minie i wspolpracowac z glebi serca z osrodkiem:)
[url=http://zp.prv.pl/i.php?ik=393:2z46vhru][img:2z46vhru]http://zpo.ath.cx/b/393.png[/img:2z46vhru][/url:2z46vhru]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”