Bakterie???? Jak to jest???

Archiwum forum "Poronienia"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
celebre
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2003 01:00

Bakterie???? Jak to jest???

Post autor: celebre »

Hej !

Ostatnie miesiące są okropne ... po kilkuletnich staraniach zaszłam w ciążę...byłam bardzo zdziwiona nie mogłam uwierzyć jak zobaczyłam dwie kreseczki ...Moja radość była krótka w 5 tygodniu zaczęłam plamić ..i w lutym poroniłam :cry: Badanie histopatolgiczne wykazało , że miałam bakterię...Tylko nie wiem skąd ..wcześniej robiłam posiewy i było ok.
Teraz jestem 3 miesiące po zabiegu i niedługo chciałam starać się znowu o dzidziusia...ale boję się czy uda mi się donosić...
Czy u któraaś z Was wie cos o zakażeniu bakteriami??? Jaki mają wpływ na ciąże?Czy zawsze doprowadzają do poronienia?

Pozdrawiam. Buźka

Celebre
Awatar użytkownika
Edith
Posty: 154
Rejestracja: 16 sty 2003 01:00

Post autor: Edith »

Czesc,
To mogla byc np. chlamydia badz cytomegali.
Bakterie te moga uszkadzac plod i prowadzic do jego obumarcia/poronienia.
Porozmawiaj z lekarzem co to bylo konkretnie. Moglas to swinstewko zlapac niedawno ..
pozdrawiam,
Edith
Awatar użytkownika
Mati2
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2003 00:00

Post autor: Mati2 »

Cześć!
Ja też mam problem dotyczący bakterii. 28.03 miałam zabieg, ciąża obumarła w 8 tyg. to były bliźniaczki-przyczyna nieznana. Ale niedawno robiłam badanie na posiew i wyszły bakterie- enterokoki. Byłam u lekarza dostałam antybiotyki ale nie spytałm się czy to mogło być przyczyną tego co się stało, chyba ze zdenerwowania. Może któraś z was coś wie????
To była pierwsza upragniona ciąża, w którą zaszłam bez problemów.
Awatar użytkownika
nataku
Posty: 3117
Rejestracja: 01 kwie 2003 00:00

Post autor: nataku »

Boże Mati ja też miałam zabieg 28.03. i też zaszłam w ciążę.
Przed ICSI przez prawie rok leczyłam z powodu bakterii, w końcu lekarz powiedział że mogę podejść do zabiegu przy obecności bakterii na antybiotyku.
I niestety chociaż ciąża była okazało się że 2 zarodki obumarły, a jeden powędrował do jajowodu. Tutaj na forum ktoś napisał, że właśnie bakterie mogą spowodować, że ta ciąża była pozamaciczna. Wolę nie myśleć że to prawda, bo przeszłam straszne chwile z wycięciem jajowodu włącznie.
Pozdrawiam Cię i ściskam Nata.
Awatar użytkownika
Mati2
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2003 00:00

Post autor: Mati2 »

Cześć Nataku!!
Ta bakteria okazała się niczym groźnym. Natomiast wykryto u mnie przyczynę otóż mam za wysokie przeciwciała antykardiolipinowe i jądrowe także prznajmniej wiem już jak mam postępować. Życzę Ci wszystkiedo dobrego i pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia”