Zespół policystycznych jajników(PCO) cz. V

Archiwum forum "Jak się leczyć?"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
weelkoo
Posty: 5084
Rejestracja: 05 lut 2006 01:00

Post autor: weelkoo »

mikka22Mam prośbę o um ieszczenie Twojej historii na wątku:
/phpbbforum/viewtopic.php?t=49552

i krótki opis wg podango tam schematu zebym mogła Cie umieścić na liście szczęśliwych mamusiek:)Gratuluję szkraba za sciana i zycze wszystkiego anj :D
starania od IX 05,PCO, 07.06r HSG- niedrozne jajowody, 08.06r oba naprawione, III.07 dwie nieudane IUI po majówkowym naturalsiku6.VI serduszko. 22.01.2008r zostaliśmy rodzicami.
[url=http://www.suwaczek.pl/cache/f0c95ec2aa.png[/img]Nasza Martynka[/url]
Awatar użytkownika
Kindza
Posty: 12424
Rejestracja: 06 paź 2007 00:00

Post autor: Kindza »

Witam
Jestem tu nowa i podobnie jak większość z was mam zespół policystycznych jajników.. od kilku lat biorę Diane35 na zmianę z Femoden obecnie brałam Diane i w sumie nic się nie działo jedynie co to zauważyłam że w 7 dniowej przerwie pomiędzy kolejnymi opakowaniami okres przychodził coraz to później .. najpierw krwawienie zaczynało się w środę w kolejnych cyklach dopiero w czwartek i tak aż do soboty (zawsze w poniedziałek zaczynałam nowe opakowanie) no i w końcu nadszedł moment że okres w ogóle się nie pojawił… i nie bardzo wiem co mam teraz zrobić.. zaczynać nowe opakowanie czy odstawić ? może któraś z was miała podobny problem?
Awatar użytkownika
weelkoo
Posty: 5084
Rejestracja: 05 lut 2006 01:00

Post autor: weelkoo »

KindzaWitaj na wątku :D wydaje mi sie ze Dopóki nie dostaniesz okresu(@) nie zaczynaj nowego opakowania tabletek a najlepiej skonsultuj sie z lekarzem poniewarz @ powinna przyjść w tej 7 dniowej przerwie. Pozdrawiam
starania od IX 05,PCO, 07.06r HSG- niedrozne jajowody, 08.06r oba naprawione, III.07 dwie nieudane IUI po majówkowym naturalsiku6.VI serduszko. 22.01.2008r zostaliśmy rodzicami.
[url=http://www.suwaczek.pl/cache/f0c95ec2aa.png[/img]Nasza Martynka[/url]
Awatar użytkownika
Agnes13
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2007 00:00

Post autor: Agnes13 »

jestem tu nowa i mam tylko podwyższony androstndion a pozostałe hormony mam w normie lekarz nie powiedział mi czy mam pco czy nie lecze sie u endokrynologa i biorę od pół roku diane i pabi-dexamethason czy mam pco?
Awatar użytkownika
lolasia26
Posty: 52
Rejestracja: 22 sie 2007 00:00

Post autor: lolasia26 »

hej. bylam w sobote u lekarki w dublinie na moim pierwszym monitoringu..i tak jak myslalam clo na mnie nie dziala, ona niewidziala nic ze bylo lub ze bedzie. :( kazala mi teraz zwiekszyc dawke mam brac teraz 2xdziennie clo przez 5dni a potem mam kupic testy owulacyjne i je robic kazdego dnia...
mam pytanko te testy owulacyjne, co sie z nimi robi bo bede je miec w jez ang i moge czegos niezrozumiec.....??????? i czy clomid to jest to samo co clostibegyl????????
pozdrawiam
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

Lolasia testy owulacyjne nie sa przeznaczone dla kobiet z pcos.Wlasnie dlatego ze mamy przedwczesny pik LH ktory syntezuje androgeny i obniza fsh ,w wyniku czego nie mamy owulacjii,takze testy moga tobie wyjsc falszywie dodatnie.Ja wedlug testow caly czas mam owulacje.
Awatar użytkownika
topka
Posty: 222
Rejestracja: 21 lip 2007 00:00

Post autor: topka »

Agnes13
WAŻNE! Zaburzony stosunek LH do FSH nie wskazuje jednoznacznie na występowanie PCO. Stwierdzenie PCO uzależnione jest od współwystępowania co najmniej dwóch z trzech objawów charakterystycznych dla tego zespołu. Należą do nich brak owulacji, obraz jajników charakterystyczny dla PCO (USG), hyperandrogenizacja. Istnienie dwóch z wymienionych objawów pozwala na zdiagnozowanie PCO i nie wymaga potwierdzania dalszymi badaniami.
Poczytaj na pierwszej stronie tego wątku

:wink:
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

Topka a a jaki ty masz stosunek no i testosteron?
Awatar użytkownika
Kati29
Posty: 1394
Rejestracja: 21 cze 2007 00:00

Post autor: Kati29 »

Dziewczyny czy PCO można zawsze zdiagnozowac poprzez USG?Albo jakims innym badaniem?Ja mam stos LH do FSH=2,0 ,@ mam raz na kilkadziesiat dni (cykle od 40 do ponad 100),testosteron w górnej granicy normy.Nie wiem czy mam owulke (choc wg tempki tak, a sluz to mam non stop płodny tylko po skoku tempki zanika).Robie testy owu ale nie umiem wyczuc różnicy miedzy pozytywnym a negatywnym,bo zwykle oba paski sa takie same albo prawie takie same (testowy jednak zawsze pojawia sie pozniej).Nigdy w zyciu przy zadnym badaniu USG nikt mi nie wspominal zebym miala PCO,ale nikt tez nie kierowal mnie na bad hormonkow (zrobilam na wlasna reke po lekturze tego forum).Dodam ze mam 7 letnia coreczke,a grugie staramy sie ponad 2 lata. Co o tym sadzicie?? Prosze o Wasze opinie..
Awatar użytkownika
smutna_dziewczyna
Posty: 44
Rejestracja: 18 wrz 2007 00:00

Post autor: smutna_dziewczyna »

Dziewczyny, mam do Was pytanie, powiedzcie mi prosze co to może być, od 7 dni mam krwawienia, dodam że brzuch mnie nie boli wogóle (a podczas miesiączki zawsze zwijam sie z bólu), trwa to już dość długo i jest dość obfite, wiem że najlepiej pójść do lekarza ale najpierw chciałam usłyszec wasze opinie, oczywiście mam PCOS. Pozdrawiam,
PS krwawnienie pojawiło się w 42 dc co sugerowało by spóznioną miesiączke, ale nie wiem co o tym sądzic, pozdrawiam.

Dodane po: 3 minutach:

Kati29 z przytoczonych przez Ciebie objawów wynikałoby że jesteś posiadaczką zespołu policystycznych jajników, oczywiście jak w każdym przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem, dodam tylko że stosunek LH:FSH u zdrowej kobiety wynosi 1.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

smutna dziewczyna,mialas badanie w kierunku endometriozy ktora czasami daje takie objawy.chyba laparo moze to stwierdzic lub zbadac ca-125
Awatar użytkownika
agol54
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2007 00:00

nowa

Post autor: agol54 »

Dziewczyny byłam dziś u Pani doktor, wcześniej chodziłam do innej, ona zdiagnozowała u mnie zespół jajników policystycznych ale prawde powiedziawszy tyle się dowiedziałam od niej, że jak będę planować dzidzię to muszę jej wcześniej powiedzieć, w sumie nie przejęłam się jakoś specjalnie.
Aż do dziś, gdzie nowa pani doktor przepytała mnie dokładnie, i dostałam narazie Diane na kilka miesięcy. Ślub planujemy w sierpniu, kilka miesięcy po ślubie, jak nam się wszystko poukłada będziemy chcieli mieć dzidzia. A ja dziś się dowiedziałam, że bez leczenia nie uda nam się to. Powiedziała, że kilka miesięcy Diana i później skieruje mnie do innej przychodni - leczenia niepłodności, żeby wcześniej zacząć stymulację. Zaznaczyła, że terminy są odległe, nawet rok czasu w kolejce:( a prywatne leczenie sporo kosztuje:(
Szczerze trochę się załamałam, powiedzcie proszę jak to jest w tym leczeniem i przyhcodniami. Mieszkam w Krakowie i za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna.
Awatar użytkownika
weelkoo
Posty: 5084
Rejestracja: 05 lut 2006 01:00

Post autor: weelkoo »

agol54Daj spokój co to za oszołomka ta Twoja pani dr? :? PCO jest takim stworkiem ze moze Ci sie udac oda razu w pierwszym cyklu starań a moze to trwac kilka miesięcy w skrajnych przypadkach lat. Pamietaj ze PCO to nei wyrok na dowód czego wystarczy wpaść na forum
/phpbbforum/viewtopic.php?t=49552&postdays=0&postorder=asc&&start=90
Nie ząłamuj sie ale nei czekajcie zbyt długo z decyzją o dziecku bo mzoe być różnie :D Diane dała Ci po to zeby jajniki uspokoić i zeby niepotrzebnie nei pracowały :D Ja bym odstawiła antyki zaraz po slubie zeby organizm odpoczoł przed ciążą. Leczenie niepłodności jest ogólnie dostepne prywatnie i masz je od ręki niestety trzeba za nie słono płacić to o którym mówiła Twoja pani dr to panstwowe kliniki gdzie fakt że czeka sie na wszystko kupę czasu ale narazie nei ma co o tym myślec tylko wierzyć ze nei bedzie Ci to potrzebne :D
smutna_dziewczynaJak sama mówisz pędz do lekarza bo nei ma co gdybać zwykłe USG wiele wyjasni a nei jest to napewno normalny objaw organizmu :(
Kati29Z tego co wie moze sie PCO ujawnić mimo braku problemów przy zajściu w pierwsza ciąże. Najlepiej wybierz się na monitoring owulacji za pomoca USG bo bez tego ani ryusz jak chcesz sie dowiedzić czy owu masz czy nie bo przykro mi to stwierdzic ale tymi testami owu to sobie mozna.........nie powiem co zrobić :wink: Pozdrawiam
starania od IX 05,PCO, 07.06r HSG- niedrozne jajowody, 08.06r oba naprawione, III.07 dwie nieudane IUI po majówkowym naturalsiku6.VI serduszko. 22.01.2008r zostaliśmy rodzicami.
[url=http://www.suwaczek.pl/cache/f0c95ec2aa.png[/img]Nasza Martynka[/url]
Awatar użytkownika
agol54
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2007 00:00

Post autor: agol54 »

weelko uspokoiłaś mnie trochę :D mam nadzieję, że będzie wszystko ok, o PCO już dziś tyle się naczytałam, że głowa boli... dzięki za wsparcie:)
Awatar użytkownika
weelkoo
Posty: 5084
Rejestracja: 05 lut 2006 01:00

Post autor: weelkoo »

agol54Pamiętaj ze nei wszystko co czytasz jest do końca prawda aj jak pierwszy dzięn poczytaąłm o PCO to tydzięn wyłąm a tymczasem po 1,5 roku zobaczyąłm dwie krechy na teście fakt była to droga wyboista z masa lekow i laparoskopią ale było warto bo teraz siedze w mój brzuchol rytmicznie podskakuje od kopniaków mojej córci :lol: i Ty tez kiedyś tego doświadczysz a to jaką droge przejdziesz nie zależy od Ciebei ale od losu wiec nie ma sie co zamartwiać tylko czekac na najszczesliwszą chwile w zyciu którą jest chila zobaczenia upragnionch dwóch kresek :D
starania od IX 05,PCO, 07.06r HSG- niedrozne jajowody, 08.06r oba naprawione, III.07 dwie nieudane IUI po majówkowym naturalsiku6.VI serduszko. 22.01.2008r zostaliśmy rodzicami.
[url=http://www.suwaczek.pl/cache/f0c95ec2aa.png[/img]Nasza Martynka[/url]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Jak się leczyć?”